Dzieje się Nagrody

Nagroda: powieść Tessy Afshar pt. Rubinowe zbiory

rubinowe zbiory

Do kogo wędruje powieść Tessy Afshar pt. Rubinowe zbiory? Nadeszła pora na rozstrzygnięcie konkursu.

Wyjątkowy talent może rzucić cień na życie właściciela.

Kuzynka proroka Nehemiasza niespodziewanie znalazła się w samym środku perskiego dworu, gdzie pracowała na stanowisku skryby królowej. Spore osiągnięcie, jak na kobietę żyjącą w męskim świecie. Jednak trudna przeszłość zakorzeniła w Sarze przekonanie, że o jej wartości stanowią tylko osiągnięcia zawodowe, zawsze niezadowalające.

Dariusz Pasargadyjczyk przywykł, że dostaje to, czego chce. Bogaty, podziwiany arystokrata nie spodziewa się, że zostanie zmuszony do ślubu z inteligentną kobietą, która z niego zakpi.

Czy dwoje tak odmiennych ludzi może sobie pomóc w pozbyciu się fałszywych wartości, które ich ograniczają?

Wygraj powieść Tessy Afshar pt. Rubinowe zbiory!

Aby zdobyć jeden z trzech egzemplarzy powieści Tessy Afshar pt. Rubinowe zbiory, wystarczyło odpowiedzieć na poniższe pytania.

1. W jaki sposób kobieta zakpi z Dariusza Pasargadyjczyka? Udzielając odpowiedzi na to pytanie, skorzystaj z własnej kreatywności.

2. Jaką książkę, która ukazała się nakładem wydawnictwa Świat Książki, chciałabyś przeczytać? Podaj tytuł inny niż Rubinowe zbiory. Odpowiedź na to pytanie znajdziesz na stronie internetowej http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

Poniżej przedstawiamy nagrodzone odpowiedzi:

Dariusz wzrastał w przekonaniu, że jest ideałem – najlepszym władcą, fantastycznym kochankiem. W rezultacie wyziera z niego buta i nadmierna pewność siebie. Arystokrata nikogo nie szanuje. Jego żona postanawia obnażyć niedostatki jego inteligencji i pokazać ludowi, że kobiety w niczym nie ustępują mężczyznom, ba, nierzadko przewyższają ich pod względem życiowej mądrości. Poddani widząc, że trafiła im się dobra, a zarazem kompetentna pani, wypowiadają posłuszeństwo Dariuszowi. Zainteresowała mnie książka „Ślepnąc od świateł” – Mariola Z., Lubliniec.

 

Dariusz uważa siebie za świetnego kochanka. W rzeczywistości jednak ma problemy z erekcją, przez co nie może spłodzić potomka. Gdy jego żona zostaje zapytana o termin porodu, odpowiada zgodnie z prawdą, że nie zajdzie w ciążę, dopóki jej mąż nie wyleczy się z impotencji. Dariusz jest tym oburzony. Tymczasem jego żona coraz lepiej rozgrywa kolejne partie i w rezultacie przejmuje pełnię władzy. Z przyjemnością przeczytam „Dziewczynę z pociągu” – Nina K., Warszawa

 

Dariusz przyszedł świat jako obojnak. Nie przeszkadza mu to jednak pozować na macho i poniżać kobiet. Pod jego władzą wiele służących zostało zgwałconych przez jego przyjaciół. Jego żona nie zamierza dłużej tolerować przemocy wobec kobiet. Straszy męża, że jeśli ten nie zacznie szanować służących i nie zobliguje do tego samego swoich przyjaciół, poinformuje wszystkich o jego wstydliwej przypadłości. Pragnę przeczytać „Zapisane w wodzie” – Halina G., Poznań.

Serdecznie gratulujemy laureatkom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Komentarze (14)

ewalub

5 lat temu

A tak przy okazji, czy w konkursach tu mogą barć udział tylko zarejestrowane osoby?

Aneta

5 lat temu

Ja tez nigdy nie zwracałam uwagi, czy wygrywaja te same osoby, ale jeśli tak jest, moze po prostu ich odpowiedzi były najciekawsze. Warto poczytac co dziewczyny piszą i może jakoś rozbudować swoje wypowiedzi :-).

  linea

  5 lat temu

  Zgadzam się z Anetą, może warto poczytać odpowiedzi osób, które były nagradzane. Może to będzie pomocne. A może po prostu trzeba trafić na swoje pytanie. Moje dwie wygrane zawdzięczam odpowiedziom, które pisałam z serca, na własnych doświadczeniach.

   ewalub

   5 lat temu

   Dwa razy udało mi się tu wygrać. Pierwszy raz odpowiedź napisałam właściwie nie zastanawiając się wcześniej. Po prostu przeczytałam pytanie i od razu nasunęła mi się odpowiedź A drugim razem kilka razy wracałam do pytania. Już nawet chciałam odpuścić, gdy nagle wymyśliłam coś ciekawego.
   Teraz mam na oku kolejne dwa konkursy i czekam aż mnie oświeci 🙂

ewalub

5 lat temu

Co to za grono? Nie zauważyłam, żeby jakieś osoby szczególnie często się powtarzały. Nie poddawaj się i próbuj dalej.

  linea

  5 lat temu

  Ja wygrałam tutaj dwa razy co bardzo mnie cieszy i jeśli będą pytania, które mi podpasują będę brała udział dalej. Nigdy nie zwracałam uwagi czy inne osoby, które wygrywają powtarzają się czy nie, ale nawet jeśli tak to pewnie zasłużyły sobie na wygrane.
  Tak jak pisze ewalub trzeba walczyć dalej. Ja też kilka razy próbowałam zanim udało mi się wygrać 🙂

Smutna

5 lat temu

Szkoda, że we wszystkich konkursach zawsze wygrywa to samo grono 5-6 osób… Niestety ja ani moje znajome biorące udział w zabawach jeszcze nigdy nie wygrałyśmy…

linea

5 lat temu

Gratuluję nagrody 🙂

pati25

5 lat temu

Gratuluję 🙂

dulcynea

5 lat temu

Gratuluję koleżankom nagród 🙂

Danusiate

5 lat temu

Ładna okładka. Mam nadzieję, że treść będzie interesująca! Gratuluję!

Tess

5 lat temu

Gratuluję koleżankom ciekawych książek.

ewalub

5 lat temu

Co za pomysły 🙂 Gratulacje

Mindi

5 lat temu

Gratuluję wygranej. Ciekawe odpowiedzi 🙂

Zostaw komentarz