Dzieje się Nagrody

Nagroda: powieść Tessy Afshar pt. Perła w piasku

perła w piasku

Do kogo wędruje powieść Tessy Afshar pt. Perła w piasku? Nadeszła pora na rozstrzygnięcie konkursu.

Pełna namiętności historia nierządnicy Rachab, z której rodu wywodził się Jezus. Olśniewająca uroda ma swoją cenę. Rachab przekonuje się o tym na własnej skórze, gdy jako piętnastolatka zostaje sprzedana jako prostytutka przez własnego ojca –mężczyznę, którego darzyła miłością i zaufaniem. Dzięki bystremu umysłowi staje się niezależna i bogata. Przysięga sobie, że nigdy już nie zaufa żadnemu mężczyźnie. Bóg ma wobec niej inne plany.

W życie Rachab wkracza Hebrajczyk Szalmon, wybitny przywódca plemienia Judy. Mężczyzna wierny, honorowy i dumny. Jej wróg. Co ma zrobić kobieta z przeszłością, która pragnie być kochana, chociaż sądzi, że to niemożliwe? Mury Jerycha to dopiero początek. Prawdziwa walka rozegra się o jej serce.

W Perle w piasku Tessa Afshar powołała do życia wyraziste postaci, które nadają nowe znaczenie tej znanej przypowieści biblijnej.

Wygraj powieść Tessy Afshar pt. Perła w piasku!

Aby zdobyć jeden z dwóch egzemplarzy powieści Tessy Afshar pt. Perła w piasku, wystarczyło odpowiedzieć na poniższe pytania.

  1. Jak potoczy się życie uczuciowe Rachab? Udzielając odpowiedzi na to pytanie, skorzystaj z własnej kreatywności.

  2. Jaką książkę ma na swoim koncie Tessa Afshar? Podaj jeden tytuł inny niż Perła w piasku. Odpowiedź na to pytanie znajdziesz na stronie internetowej: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

Poniżej przedstawiamy nagrodzone odpowiedzi:

Rachab wyjaśnia ukochanemu, że nigdy nie marzyła o karierze prostytutki. Jej zawód jest dobrze płatny, dzięki niemu może mieszkać w luksusie i nosić drogie suknie. Niemniej towarzyszy mu dojmujące uczucie wstydu i upokorzenia. W końcu Rachab sprzedaje własne ciało. Jednak nigdy nie był to jej świadomy wybór, zmusił ją do tego bezwzględny i chciwy ojciec. Ukochany wybacza jej i daje jej szansę. Rachab musi jednak zrezygnować z pracy w charakterze nierządnicy. „Rubinowe zbiory” Maria D., Kraków.

Rachab zawzięcie walczy o uczucie mężczyzny, którego spotkała na swej drodze. Jest pod wrażeniem jego uczciwości i wewnętrznego dobra. Mężczyzna nie chce jednak wiązać się z prostytutką. Uważa ją bowiem za zbrukaną i niegodną miłości. Rachab jest załamana. Pod wpływem silnych emocji usiłuje popełnić samobójstwo, na szczęście w ostatniej chwili rezygnuje – nie pozwala jej na to głos sumienia. Co ciekawe, ukochany niespodziewanie odnajduje Rachab i postanawia dać jej szansę.  „Rubinowe zbiory” – Joanna M., Chełm.

Serdecznie gratulujemy laureatkom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Komentarze (4)

Tess

2 lata temu

Gratuluję koleżankom ciekawych książek.

pati25

2 lata temu

Gratuluję 🙂

linea

2 lata temu

Gratuluję ciekawych odpowiedzi i książek 🙂

ewalub

2 lata temu

Lubię szczęśliwe zakończenia 🙂 Gratulacje

Zostaw komentarz