Pocałunek na pożegnanie

Do kogo wędruje powieść Tasminy Perry pt. Pocałunek na pożegnanie? Nadeszła pora na rozstrzygnięcie konkursu.

Daj się porwać fenomenalnej opowieści, która dzieje się jednocześnie w obecnych czasach i ponad 50 lat temu. Fundamentem mostu łączącego obie rzeczywistości jest niezachwiana potęga miłości.

Rok 1961. Dziennikarka Rosamund Bailey czuje się spełniona zawodowo. Brakuje jej już tylko miłości. Gdy poznaje Dominica Blake’a, od samego początku wie, że to ten jeden, jedyny, najukochańszy. Jednak kiedy tylko skosztują odrobiny szczęścia, los wykręci im przykry numer. Czy wizja pięknej przyszłości rozwieje się jak dym?

Rok 2014. Głęboko w podziemiach muzeum, archiwistka Abby Gordon całkowicie przypadkowo natyka się na znalezisko, które zapiera dech w piersiach. Wypłowiała i stara fotografia przedstawia żegnającą się w miłosnym uścisku parę. Choć zdjęcie nie wygląda, jakby stanowiło wysoką wartość materialną, Abby czuje dziwną potrzebę zgłębienia jego historii. Szukając leku na złamane serce, Abby obsesyjnie próbuje dowiedzieć się, jaka romantyczna opowieść kryje się za wizerunkiem zakochanych.

Czy kobieta odnajdzie tajemniczy związek między subtelnym szeptem przeszłości, a obecnym krzykiem jej złamanego serca?

Wygraj powieść Tasminy Perry pt. Pocałunek na pożegnanie!

Aby zdobyć jeden z dwóch egzemplarzy powieści Tasminy Perry pt. Pocałunek na pożegnanie, wystarczyło odpowiedzieć na poniższe pytania.

  • Jaka romantyczna opowieść wiąże się ze znalezionym zdjęciem?

  • Którą z książek Wydawnictwa Kobiecego chciałabyś przeczytać? Podaj tytuł inny niż Pocałunek na pożegnanie. W udzieleniu odpowiedzi na to pytanie pomoże Ci strona internetowa.

Poniżej przedstawiamy nagrodzone odpowiedzi:

 
Abby Gordon to bardzo skrzywdzona przez ukochanego kobieta. Chcąc zapomnieć o zdradzie zaczyna pracować po godzinach, wnikliwie układając muzealne zbiory. Wśród przeglądanych materiałów znajduje zdjęcie całującej się pary.  Zaintrygowana chce poznać ich historię i rozpoczyna prywatne śledztwo. Przeszukuje notatki złożone w tej samej półce co zdjęcie. Znajduje kilka listów miłosnych oraz informację o mającym się odbyć wiecu. Kierując się intuicją, idzie do najbliższej redakcji gazety i prosi o możliwość przejrzenia archiwum. Tematem zainteresowała przystojnego redaktora naczelnego, który zaproponował jej pomoc. Długie godziny zbliżają młodych ludzi, spędzają na szukaniu i rozmowach coraz więcej czasu. Znajdują notatkę o ważnym wydarzeniu z 1961 roku, artykuł podpisany był przez Rosamund Bailey. Zaczęli pytać wśród  pracowników o historię tej dziennikarki. Dotarli poprzez jej znajomych do domu rodzinnego  Rosamund, tam spotkali jej siostrę, która rozpoznała parę ze zdjęcia i opowiedziała o losach dziennikarki i jej towarzysza ze zdjęcia. Mężczyzna był dziennikarzem wojennym, krótko po zaręczynach wyjechał do  Angoli, gdzie trwało powstanie. Na długie lata zaginął po nim słuch. Jednak Rosamund nigdy nie przestała na niego czekać. Po kilkunastu latach dostała informację, że narzeczony jest w klinice, ponieważ stracił pamięć. Dziennikarka jedzie na spotkanie i od tamtej pory nie rozstaje się z ukochanym. Abby i redaktor zakończyli poszukiwania ale nie przestali się spotykać, zakochali się w sobie i planowali wspólną przyszłość.  Chciałabym przeczytać książkę Luanne Rice ” Cytrynowy sad”Urszula G., Sieradz

Dominic był dyplomatą i niedawno wrócił z Chin. Gdy poznał Rosamund czuł, że to ta jedyna. Gdy planował jej się oświadczyć, niespodziewanie dostał list z Chin od swojej byłej sekretarki. Okazuje się, że kobieta jest z nim w ciąży. To był tylko jeden raz na wyjeździe służbowym, kiedy za dużo wypił. Dominic czuje się w obowiązku wzięcia odpowiedzialności za swój czyn i mimo że kocha Rosamund, postanawia wyjechać z powrotem do Chin. Chciałabym przeczytać „Wojowniczki” Glennon Doyle MeltonDorota J., Nowa Sól

Serdecznie gratulujemy laureatkom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach. 

9 KOMENTARZE

  1. Gratuluję. Ja swojej jeszcze nie zaczęłąm czytam, ale w tym miesiącu na pewno znajde chwilkę, żeby się w nią zagłębić 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ