Dzieje się Nagrody Święta 2017

Nagroda: powieść Natalii Sońskiej pt. Obudź się, Kopciuszku

Obudź się Kopciuszku

Do kogo wędruje najnowsza powieść Natalii Sońskiej pt. Obudź się, Kopciuszku? Nadeszła pora na rozstrzygnięcie konkursu.

Czy widzisz, jak śnieg skrzy się za oknem? Zaparz herbatę, otul się kocem i zakochaj się w zimie.

Śnieżna sceneria Zakopanego i sylwester spędzony w gronie przyjaciół – czy może być coś piękniejszego?

Alicja długo wzbraniała się przed wyjazdem. Nie lubiła tłumów i hałasów, a każde święta do tej pory spędzała na dyżurze w szpitalu. Gdy w końcu uległa namowom przyjaciół, nie domyślała się nawet, że jej życie zmieni się tak bardzo.

Podczas sylwestrowej nocy poznała Michała – ratownika TOPR. Po raz pierwszy jej myśli przestały obsesyjnie krążyć wokół pracy, a Alicja dostrzegła piękno życia, którego dotąd nie znała.

Ale czy Alicja obudzi się ze snu, przestanie uciekać i otworzy się na rodzące się uczucie?

Obudź się, Kopciuszku to nowa powieść Natalii Sońskiej, która poruszy niejedno serce.

Wygraj powieść Natalii Sońskiej pt. Obudź się, Kopciuszku!

Aby zdobyć jeden z dwóch egzemplarzy powieści Natalii Sońskiej pt. Obudź się, Kopciuszku, wystarczyło odpowiedzieć na poniższe pytania.

  1. Czy z dnia na dzień można zmienić swoje dotychczasowe życie? Swoją odpowiedź pokrótce uzasadnij.
  2. Jakie powieści nakładem wydawnictwa Czwarta Strona wydała Natalia Sońska? Podaj co najmniej 1 tytuł inny niż Obudź się, Kopciuszku.

 

Poniżej przedstawiamy nagrodzone odpowiedzi:

Z dnia na dzień nie można zmienić swojego dotychczasowego życia, niemniej można poczuć potrzebę wprowadzenia istotnych zmian.  Już samo dostrzeżenie problemu – np. braku umiejętności nawiązywania relacji międzyludzkich, stanowi kamień milowy. Jeśli ta kwestia nie zostanie przeoczona, a dany człowiek odczuwa autentyczną potrzebę zmienienia swojego dotychczasowego życia, rozpoczyna się proces. Trwa on raz dłużej, raz krócej. Człowiek krok po kroku zmienia pewne nawyki, które uniemożliwiają mu korzystanie ze wszystkich uroków życia. Z każdym dniem staje się szczęśliwszy i w końcu osiąga cel. Ważna jest wytrwałość i autentyczna potrzeba zmienienia dotychczasowego życia. Nie od razu Kraków zbudowano – w tym powiedzeniu jest sporo prawdy.  Niemniej kiedyś zaczęto go budować, co samo w sobie było już ogromnym sukcesem.  Każda bowiem zmiana rozpoczyna się od niewielkiego kroku.  Natalia Sońska napisała także powieść „Mniej złości, więcej miłości” Wioletta P., Kraków.

 

Dla chcącego, nic trudnego – to powiedzenie jest maksymą, którą staram się kierować każdego dnia.  Jeśli człowiek bardzo pragnie zmienić swoje dotychczasowe życie, to zrealizuje swój cel. Wystarczy tak naprawdę silna motywacja, by podjąć każdą, nawet najtrudniejszą decyzję. Zdarza się, że niektórzy z dnia na dzień rzucają pracę w korporacji i decydują się na założenie własnej firmy. A wszystko to po to, aby żyć spokojniej. Nagle pojawia się impuls, iskra zapalna, która mobilizuje do działania i ułatwia podjęcie decyzji. Z dnia na dzień można też się zakochać, zmienić miejsce zamieszkania, zakończyć nieudany związek.  Wystarczy mieć w sobie wystarczająco dużo odwagi.  „Garść pierników, szczypta miłości” to tytuł innej książki autorstwa Natalii Sońskiej, która ukazała się nakładem wydawnictwa Czwarta StronaJadwiga S., Włocławek.

Serdecznie gratulujemy laureatkom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Komentarze (5)

pati25

3 lata temu

Gratuluję 🙂

Tess

3 lata temu

Gratuluję koleżankom nagrody książkowej.

goldenka

3 lata temu

Najszczersze gratulacje:)

dulcynea

4 lata temu

Gratuluję , cieszę się razem z Wami.
Daria , ładnie to napisałaś 🙂

Daria_M

4 lata temu

Gratuluję:) W ogóle nie żałuję, że nagroda nie trafiła do mnie, bo przesłałyście lepsze odpowiedzi:)

Zostaw komentarz