Dzieje się Nagrody

Nagroda: powieść Matta Reesa pt. Ostatnia aria Mozarta

ostatnia aria mozarta

Do kogo wędruje powieść Matta Reesa pt. Ostatnia aria Mozarta? Nadeszła pora na rozstrzygnięcie konkursu.

Niezwykła barokowa opowieść, w której ponadczasowa muzyka jest tłem dla salonowych intryg i zaskakujących zwrotów akcji.

Jest grudzień 1791 roku. Przebywająca w niewielkiej austriackiej wsi Nannerl, siostra Mozarta, otrzymuje szokujący list z informacją o śmierci brata. Zgodnie z relacją żony, dwa miesiące przed śmiercią wirtuoz zwierzył się jej, że ktoś podał mu truciznę, w wyniku czego jego życie niechybnie zmierza ku końcowi.

Nannerl niezwłocznie udaje się do Wiednia. Pragnie czym prędzej odkryć mroczną tajemnicę morderstwa. Otoczona oprószonymi śniegiem barokowymi pałacami i urokliwymi kawiarniami rzuca się w wir podejrzeń i intryg, które ukazują ponure sekrety Mozarta. Zazdrosne kochanki, złowieszczy wierzyciele oraz masoni – im bardziej Nannerl zgłębia przeszłość wirtuoza, tym mocniej przeklęty los brata splata się z jej życiem.

Ostatnia aria Mozarta to wciągająca opowieść, która przenosi czytelnika na wystawne salony, w barokowe wnętrza pałaców oraz do monumentalnych sal koncertowych XVIII-wiecznej Austrii. To także owiana historyczną nutą intrygi książka, w której króluje ponadczasowa muzyka, ognista namiętność i moc zagadek.

Wygraj powieść Matta Reesa pt. Ostatnia aria Mozarta!

Aby zdobyć jeden z dwóch egzemplarzy powieści Matta Reesa pt. Ostatnia aria Mozarta, wystarczyło odpowiedzieć na poniższe pytania.

  • Kto otruł Mozarta? Udzielając odpowiedzi na to pytanie, skorzystaj z własnej kreatywności.

  • Jaką książkę, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Kobiecego, chciałabyś przeczytać? Podaj tytuł inny niż Ostatnia aria Mozarta. W udzieleniu odpowiedzi na to pytanie pomoże Ci strona internetowa: http://www.wydawnictwokobiece.pl/

Poniżej przedstawiamy nagrodzone odpowiedzi:

Zazdrość to taka niska pobudka, ale niestety, nie raz już doprowadziła do tragedii. Mozart był pewnym siebie człowiekiem, czasem może nawet zarozumiałym i zamkniętym w swoim świecie. Wielu go nie lubiło, a zwłaszcza jeden z kolegów w szkole muzycznej, który miał wielkie ambicje, lecz niedostateczny talent. Rodzice wychowali go w przekonaniu, że wszystko mu się należy, a jeśli ktoś przeszkadza mu w osiągnięciu celu, trzeba go pokonać… Nieważne jakim sposobem! Nie wystarczyły prośby ani groźby, więc zadziałała trucizna. Tak Mozarta pozbył się marny muzyk, kolega z klasy. Chciałabym również przeczytać powieść „Dalila”Edyta C., Sandomierz

Mozarta otruł inny kompozytor. Zrobił to z zazdrości, ponieważ to Mozart otrzymał zamówienie na napisanie wielkiej opery na rozpoczęcie sezonu operowego w Monachium. Wiązało się to z prestiżem, popularnością i dużą gażą pieniędzy. Inny muzyk nie umiał się z tym pogodzić. Bał się, że już nigdy się nie wybije, nie zdobędzie pieniędzy i zawsze będzie żył w cieniu Mozarta. Gdy Mozart umarł, to on zajął jego miejsce. „Cała prawda o Francuzkach” Marie-Morgane Le MoëlDorota J., Nowa Sól

Serdecznie gratulujemy laureatkom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Komentarze (3)

pati25

3 lata temu

Gratuluję nagrody książkowej 🙂

Tess

3 lata temu

Gratuluję. Koleżanki mają szczęście i zdolności do pisania.

ewalub

3 lata temu

Kolejne nagrody rozdane 🙂 Gratuluję

Zostaw komentarz