Dzieje się Nagrody

Nagroda: powieść Małgorzaty Rogali pt. Ważka

ważka małgorzata rogala

Do kogo wędruje powieść kryminalna Małgorzaty Rogali pt. Ważka? Nadeszła pora na rozstrzygnięcie konkursu.

Starsza aspirant Agata Górska rozpoczyna prywatne śledztwo w tajemnicy przed przełożonymi, gdy okazuje się, że śmierć jej koleżanki, Leny, nie była przypadkowa. Jedynym tropem jest tajemnicza broszka w kształcie ważki, o której Lena wspomniała podczas ich ostatniego spotkania.

Tymczasem partner Agaty, Sławek Tomczyk, prowadzi dochodzenie w sprawie zabójstwa wyrachowanego dziennikarza – jego zwłoki odnaleziono w redakcji gazety internetowej. Zamordowany nie wahał się sięgać po niemoralne środki w pogoni za sensacją i wywlekał na wierzch brudy mieszkańców Warszawy, więc krąg podejrzanych nieustannie się rozszerza.

Czy sprawa zabójstwa Woźnickiego oraz śmierci Leny są ze sobą powiązane? Jaki sekret skrywa broszka w kształcie ważki?

Wygraj powieść kryminalną Małgorzaty Rogali pt. Ważka!

Aby zdobyć jeden z trzech egzemplarzy powieści kryminalnej Małgorzaty Rogali pt. Ważka, wystarczyło odpowiedzieć na poniższe pytania.

  1. Jaki związek z morderstwami ma broszka w kształcie ważki?

  2. Jaka powieść Małgorzaty Rogali ukazała się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona? Podaj jeden tytuł inny niż Ważka. Odpowiedź znajdziesz na stronie internetowej.

Poniżej przedstawiamy nagrodzone odpowiedzi:

W broszce w kształcie ważki ukryty jest pendrive, na którym zapisane są fotografie, filmy i informacje, które mogą skompromitować wiele osób ze świata mediów, biznesu i polityki. Lena gromadziła te dane przez wiele miesięcy i planowała spektakularne ich ujawnienie – dlatego została zamordowana. Przeczuwając, że grozi jej niebezpieczeństwo, zdołała wcześniej dobrze ukryć broszkę i pozostawiła przyjaciółce wskazówki, które mogą pomóc ją odnaleźć. Nakładem wydawnictwa Czwarta Strona ukazała się powieść Małgorzaty Rogali ”Dobra matka”Danuta T., Kraków

Na broszce, pod skrzydełkami ważki jest wygrawerowany  kod do sejfu, w którym znajdują się dokumenty obciążające bossów narkotykowych. Gangsterzy obawiając się  ujawnienia owych dokumentów porywają dziennikarza, któremu jednak udaje się uciec. Uciekając zostaje potrącony przez samochód Leny. Kobieta odwozi rannego do szpitala. Woźnicki  w samochodzie ukrywa broszką, którą ma zamiar potem odebrać. Niestety, zostaje zamordowany. Mordercy nie znajdują u niego broszki. Domyślają się, gdzie znajduje się klejnot. W nocy włamują się do mieszkania Leny i zabijają kobietę. Odnajdują broszkę i niszczą ją. Inna powieść Małgorzaty Rogali to „Dobra matka”pati25

Symbol ważki w wielu kulturach jest niezwykle zróżnicowany, ma wydźwięk zarówno pozytywny, jak i negatywny. Lena, koleżanka Agaty Górskiej była postrzegana jako kobieta sukcesu, bezwzględna bizneswoman, która dążąc do celu, nie przebierała w środkach. Gdy obrała sobie za cel pozycję Dyrektora Zarządzającego w międzynarodowej korporacji, posunęła się do zrujnowania życia obecnego Dyrektora, nawiązując z nim romans, następnie przez szantaż, odsunięcie go od stanowiska, rozbicie rodziny oraz poddanie pod wątpliwość jego dalszej kariery.  W dniu, w którym otrzymała broszkę w kształcie ważki, nie było to dla niej  niczym szczególnie zastanawiającym, przecież była atrakcyjną kobietą,  która potrafiła  skupić na sobie uwagę mężczyzn.  Zarówno Lena, jak i dziennikarz swoje sukcesy opierali na nieszczęściu innych osób, co stanowi ich wspólny mianownik. Mordercą najprawdopodobniej jest osoba, która w przeszłości została skrzywdzona przez osobę, która na jego krzywdzie chciała osiągnąć zysk. Morderca swoim ofiarom zostawia biżuterię z motywem ważki, ponieważ ważkę utożsamia z „odrodzeniem po złych czasach”-  jednym z najpopularniejszych znaczeń symbolu ważki  w Europie. Odbierając życie wskazanym osobom, zabójca ofiarowuje im możliwość odrodzenia się na nowo. Małgorzata Rogala – „Dobra matka” Joanna G., Bielawa

Serdecznie gratulujemy laureatkom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Komentarze (12)

Emilly27k

4 lata temu

Nie ma sprawy ja zawsze zwracam uwagę na treść. Zdarzyć się może błąd literowy, ale gdy pisze się na szybko to można wybaczyć. Wczoraj wzięłam udział w innym konkursie książkowym historycznym i czekam na jego wynik, gdyż ksiązki historyczne są moją pasją. Pati oj ciekawi mnie twój rekord książkowy:)

pati25

4 lata temu

Dzięki Emilly 🙂

Emilly27k

4 lata temu

Gratuluję wszystkim wygranym koleżankom. Szczególnie Pati 25. Miło widzieć ładną wypowiedzieć.

linea

4 lata temu

Gratuluję kreatywnych odpowiedzi i fajnej wygranej.

Mindi

4 lata temu

Gratuluję ciekawych kryminałów. Podziwiam za pełne wyobraźni wątki 🙂

pati25

4 lata temu

Hura ! Wygrałam.Dziękuję za nagrodę i gratuluję pozostałym koleżankom 🙂

darina

4 lata temu

Tak ciekawe odpowiedzi zasługują na wartościową i ciekawą książkę:)

Aneczka2015

4 lata temu

Moje gratulacje dziewczyny 🙂 miłej lektury 🙂

Tess

4 lata temu

Gratuluję koleżankom książek.

nathalie

4 lata temu

Świetne odpowiedzi, moja nie była aż tak pomysłowa:)

Danusiate

4 lata temu

Bardzo, bardzo dziękuję! Zapowiada się intrygująca lektura 🙂 Gratuluję pozostałym laureatkom!!

Zostaw komentarz