Dzieje się Nagrody

Nagroda: powieść Magdaleny Kordel pt. Nadzieje i marzenia

nadzieje i marzenia

Do kogo wędruje najnowsza powieść Magdaleny Kordel pt. Nadzieje i marzenia? Nadeszła pora na rozstrzygnięcie konkursu. 

Magda otrzymuje tajemniczy list z francuskiej kancelarii. Niebawem Malownicze zatrzęsie się od plotek o spadku. Wszyscy będą chcieli wiedzieć, czy z dnia na dzień Magda stanie się bajecznie bogata. Ona jednak ma inne kłopoty. Musi wreszcie odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania: czy chce dalej być z Michałem i jak ma wyglądać ich wspólne życie. Odpowiedź nie jest taka prosta.

Sto pięćdziesiąt lat wcześniej, gdzieś w u podnóża Gór Świętokrzyskich, Sabina ryzykując życie angażuje się w spisek przeciwko zaborcom. Adam kocha ją do szaleństwa i za wszelką cenę uchronić przed niebezpieczeństwem. Przewrotny los jednak chce inaczej.

Co łączy tak odległą historię Sabiny z Magdą? Czy sekret z przeszłości pomoże jej odnaleźć swoje przeznaczenie i spełnić marzenia?

Wygraj najnowszą powieść Magdaleny Kordel pt. Nadzieje i marzenia!

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak mamy do rozdania pięć egzemplarzy najnowszej powieści Magdaleny Kordel pt. Nadzieje i marzenia. Aby zdobyć jeden z nich, wystarczy w sposób kreatywny odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Co, Twoim zdaniem, łączy tak odległą historię Sabiny z Magdą? 

Poniżej przedstawiamy nagrodzone odpowiedzi.

Magda rozpoczyna swoje dorosłe życie, skończyła studia i za miesiąc rozpoczyna swoją wymarzoną pracę. Jej wieloletni chłopak oświadczył się  a ona zaczyna mieć wątpliwości czy Michał to mężczyzna, z którym chce spędzić resztę życia. W tym momencie Magda dostaje list z wiadomością o pamiątkach rodzinnych, które zostawił jej tajemniczy ofiarodawca.Kobieta nie zna swojej historii rodzinnej, ponieważ jej mama nie żyje a wychowywała się w domu dziecka. Pod wpływem impulsu postanawia wyjechać na kilka tygodni do Francji, chce poznać przeszłość swojej rodziny i zastanowić się nad swoim życiem. Jedzie do Lyonu, do kancelarii prawnej, która przysłała jej list. Na miejscu poznaje młodego prawnika, który przekazuje jej pudło ze zdjęciami i pamiętnikiem prababki. Magda wynajmuje pokój w najbliższym hotelu i zaczyna poznawać historię rodziny swojej mamy. Okazuje się, że Sabina, jej prababcia, po upadku powstania listopadowego brała udział wraz z mężem Adamem w spisku przeciwko zaborcom. Za taką działalność chcieli ich zamknąć, dlatego najpierw ukrywali się z małym dzieckiem ale gdy wydany był na nich wyrok to Adam postanowił wyjechać ukradkiem do Francji, gdzie ułożyli sobie życie, urodziła im się córka. Niestety nie mogli zabrać ze sobą rocznego synka i zostawili go u rodziców Sabiny. Sabina i Adam pisali do syna ale nie wyjechać z kraju. Józef długo był sam, ożenił się dopiero kilkanaście lat  po pierwszej wojnie światowej,  urodziła się mu córeczka, babcia Magdy. Niestety w czasie porodu umarła jej mama, jej starszy tata nie umiał się nią zająć i trafiła do domu dziecka. Po latach prawnuk siostry Józefa, młody prawnik, który skontaktował się z Magdą, spisując historię swojej rodziny trafił na ślad Magdy. Młoda kobieta głęboko przeżyła poznanie przeszłości swojej rodziny. Po tym była już pewna, że chce wrócić do kraju, o którego losy walczyli jej przodkowie i założyć szczęśliwą rodzinę z MichałemUrszula G., Sieradz

Kobiety łączy pogoń za wyjątkowym i niepowtarzalnym uczuciem. Zarówno Magda, jak i Sabina pełne niepewności uciekają od znanych im miłości, poszukując miłości, w której mogłyby się wręcz zatracić. Sabina zdawała sobie sprawę z miłości Adama, po części odwzajemniała uczucie, natomiast wciąż była zainteresowana przeżyciem nietuzinkowego zauroczenia. Wspomniana chęć przygód Sabiny, doprowadziła ją do Alexandre, francuskiego banity, który wraz ze swoją grupą wędrowców  pragnie pozostawić po sobie ślad na kartach historii, organizując spisek na zaborcach Polski. Chętna przygód Sabina, zakochuje się w Alexandrze, jego stylu bycia i sposobie okazywania uczuć. Zakochani postanawiają zaniechać narażania się poprzez uczestnictwo w spisku i wspólnie uciekają do francuskiej Prowansji by tam wieść pełne miłosnych uniesień życie. Porzucony przez Sabinę Adam nie został sam, Sabina zostawiła mężczyźnie ich dziecko, syna- ojca Magdy, który wychowując się na prowincji, przy przygnębionym, wiecznie pijącym ojcu, odczuwał niedostatek. Żyjący we Francji zakochani, szybko dorabiają się sporej fortuny na uprawie winorośli, ponadto doczekują się córki. Sabina na łożu śmierci zdradza córce, iż pozostawiła w Polsce jej przyrodniego brata i prosi córkę o jego odnalezienie. Niestety, córka Sabiny przez dziesiątki lat nie była w stanie odnaleźć brata, wielokrotnie była już blisko jego odszukania, jednak wojna zawsze krzyżowała jej szyki. Córka Sabiny pozostawiła po sobie syna i testament, w którym połowę winnicy przekazuje swojemu synowi, natomiast drugą połowę, potomkowi swojego brata. Magda otrzymując list wraz ze spadkiem, stoi przed szansą odziedziczenia wielkiej fortuny, jak również odnowienia więzi rodzinnychJoanna G., Bielawa

Sabinę i Magdę łączą więzy krwi – ich przodkowie byli ze sobą blisko spokrewnieni. Bohaterka powieści Magdaleny Kordel odziedziczyła po swojej praciotce nie tylko atrakcyjne nieruchomości, ale też gorące serce. Magda marzy o miłości, która wypełniałaby ją całą i motywowała do działania. Niestety, Michał ostatnio robi wszystko, by zasiać w jej sercu wątpliwości.  Kobieta zaczyna wątpić w szczerość jego uczucia i rozważa zerwanie zaręczyn.  Do zmiany decyzji przekona ją dopiero burzliwa historia SabinyEwa P., Elbląg.

Sabina pochodzi z rodziny, która 150 lat wcześniej bardzo skrzywdziła przodków Magdy. Kobieta odbiła męża prababce Magdy, ale los ją za to srodze ukarał. Sabina nie mogła zajść w ciążę, choć bardzo o tym marzyła. Miałam bowiem do przekazania swojemu potomkowi ogromny majątek. Kobieta przed laty sporządziła testament, w którym wszystkie swoje precjoza przekazywała córce swojego męża. Niestety, nikt nie potrafił odnaleźć spadkobierczyni. Po latach pewien prawnik wpada na ślad krewnych spadkobierczyni i postanawia się z nimi skontaktować. Jednym ze szczęśliwców jest właśnie MagdaWeronika W., Przemyśl.

Sabina  podobnie jak Magda była zmuszona wiele poświęcić dla swojej miłości. Musiała porzucić swoją rodzinę i całe dotychczasowe życie. Jej ukochany był bowiem poszukiwany przez zaborców, którzy wydali za nim list gończy. Magda będzie musiała udowodnić Michałowi, jak bardzo go kocha. Mężczyzna naraził się mafii wymuszającej haracze. Jeśli przed nią nie ucieka, grozi mu śmiertelne niebezpieczeństwo. Magdzie, w podjęciu niełatwej decyzji, pomoże historia Sabiny, którą pozna za sprawą swojej matkiJulia K., Lublin.

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Tekst sponsorowany

Komentarze (2)

Tess

4 lata temu

Gratuluję wygrania książki. Prace konkursowe jak ciekawe opowiadania.

Emilly27k

4 lata temu

Gratulacje dla wynagrodzonych prac konkursowych.

Zostaw komentarz