Dzieje się Nagrody

Nagroda – powieść Hanny Cygler pt. Przekład dowolny

przekład dowolny

Do kogo wędruje powieść Hanny Cygler pt. Przekład dowolny? Nadeszła pora na rozstrzygnięcie konkursu. 

Początek lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Młodzi ludzie szukają swojego miejsca w życiu, wikłając się w uczuciowe perypetie i sensacyjną intrygę. A wszystko dzieje się w szarej strefie świata biznesu, który nazbyt chętnie wchodzi w niebezpieczne związki z polityką.

Iza po czterech latach małżeństwa ucieka od psychopatycznego męża do Polski. Na promie spotyka Maćka, który pomaga jej stanąć na nogi. Załatwia jej mieszkanie, pracę, wprowadza w swój krąg przyjaciół. I jest nią zainteresowany. Iza jednak nie pragnie miłości, tylko bezpieczeństwa i pieniędzy. Wkrótce na horyzoncie pojawia się interesujący kandydat, potentat w branży komputerowej…

Wygraj powieść Hanny Cygler pt. Przekład dowolny!

Dzięki  uprzejmości Domu Wydawniczego Rebis mamy do rozdania pięć egzemplarzy powieści Hanny Cygler pt. Przekład dowolny. Aby zdobyć jeden z nich, wystarczy w sposób kreatywny odpowiedzieć na poniższe  pytanie.

Czego, Twoim zdaniem, dotyczy sensacyjna intryga ukazana w powieści Przekład dowolny?

Poniżej przedstawiamy nagrodzone odpowiedzi:

W latach sześćdziesiątych do Polski przyjechał Bob Marlow – amerykański szpieg, ukrywający się pod maską pastora jednego z kościołów działających w Polsce. W Polsce zakochał się i założył rodzinę. Jego jedynym synem jest chłopak, którego poznała na promie Iza. Zraniona dusza młodej kobiety tak bardzo pragnęło ukojenia, że Maciek stał się bardzo szybko jej przyjacielem. Tyle tylko że jego przyjaźń wbrew pozorom wcale nie była tak bezinteresowna. Iza była doskonałym pomostem do szybkiego dostania się na teren konsorcjum, w którym pracowała i przejęcia jego tajnych danych. Maciek, jak jego ojciec był szpiegiem  „nowoczesnego sortu. To on miał wykraść dane firmy, w której pracowała zraniona kobieta i przekazać je Chińczykom. Ten „gładkolicy” i miły chłopak to niestety wbrew pozorom bezwzględny agent i szpieg. Tylko zaślepiona dziewczyna tego nie zauważałaJolanta P., Szczecin

Myślę, że sensacyjna intryga ukazana w powieści Przekład dowolny została uknuta przez Maćka i matkę potentata w branży komputerowej. Maciek, który pomógł Izie stanąć na nogi, załatwił jej mieszkanie i pracę oraz przedstawił swoim najbliższym przyjaciołom, skrycie liczy, że razem z dziewczyną stworzy trwały związek. Iza jednak go nie chce. Kobieta woli potentata w branży komputerowej, co nie podoba się jego matce, która nie wyobraża sobie, aby jej synową została rozwódka. Co więcej, kobieca intuicja podpowiada jej, że Iza jest związana z jej synem głównie z powodu pieniędzy. Kobieta nie o takiej wybrance marzyła dla swojego jedynego syna. Przypadkowe spotkanie Maćka i matki potentata skutkuje uknuciem przez nich intrygi mającej na celu oczernienie i upokorzenie Izy w oczach potentata, który zakończy z nią swój związek. Matka potentata będzie zadowolona z takiego obrotu sprawy, a załamaną po rozstaniu Izę będzie pocieszał Maciek, szczęśliwy, że ma ją wreszcie tylko dla siebieAgnieszka C., Koszyce.

 

Moim zdaniem intryga dotyczy polityka i szemranego  lobbysty w jednej osobie. Ta osoba jest politykiem, ale częściej niż w polityce siedzi w ciemnych interesach. Lobbuje i równocześnie sprowadza nielegalnie komputery i oprogramowanie – wszak u nas to początek komputeryzacji. Poza tym ten polityk jest zamieszany w produkcję filmów pornograficznychAnna J., Stróże.

 

Maciek rywalizuje ze swoim kolega o stanowisko prezesa w potężnej korporacji, aby go zniszczyć i skompromitować podstawiają mu z Izą wynajętą call girl,  która ma zadanie uwieść przeciwnika, a następnie oskarżyć go o molestowanie seksualne. Gdy plan się powiedzie obraz moralności przeciwnika Maćka zostanie poważnie zachwiany i zgodnie ze swoim planem wygra tę gręEwa A., Olsztyn. 

 

Według mnie sensacyjna intryga polega na ukazaniu jak daleko i nieuważnie człowiek szuka własnego szczęścia. Czasem to czego poszukujemy jest na wyciągnięcie ręki. Podejrzewam, że bohaterowie będą razem ale najpierw muszą przejść przez wiele nie zawsze pięknych chwil by docenić nareszcie tą druga osobę. Muszą przejrzeć na oczyIzabela C., Parczew.

 

Serdecznie gratulujemy laureatkom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

 

Tekst sponsorowany

Komentarze (7)

Tess

3 lata temu

Gratuluję wygranej nagrody. Kolejne krótkie opowiadania konkursowe, ciekawe.

Emilly27k

3 lata temu

Diablico nie będziesz się nudzić wieczorkami:) Miłej lekturki życzę wszystkim zwyciężczyniom:)

Djablica

3 lata temu

Dziękuję serdecznie 🙂 Już wiem co dziś wieczorem będę robić 🙂

Mindi

3 lata temu

Gratuluję wygrania ciekawej książki. Podobają mi się Wasze wypowiedzi, są bardzo interesujące.

Agnieszka C.

3 lata temu

Dziękuję bardzo. Cieszę się, z wygranej 🙂

Emilly27k

3 lata temu

Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych w konkursie.

pati25

3 lata temu

Gratuluję laureatkom 🙂 Wspaniałe historie wymyśliłyście

Zostaw komentarz