Dzieje się Nagrody

Nagroda: powieść Emmy Straub pt. Współcześni kochankowie

współcześni kochankowie

Do kogo wędruje najnowsza powieść Emmy Straub pt. Współcześni kochankowie? Nadeszła pora na rozstrzygnięcie konkursu.

Elizabeth, Andrew i Zoe przez lata wspólnie przeżywali swoje życiowe wzloty i upadki. Teraz zbliżają się do pięćdziesiątki, mieszkają w samym sercu Brooklynu i z przerażeniem stwierdzają, że ich dzieci właśnie zaczęły ze sobą sypiać.

Współcześni kochankowie to  niezwykle dowcipna opowieść o  ekscytującym uroku młodości, piorunującym zaskoczeniu rzeczywistością wieku średniego i o tym, że zamiłowania – do gotowania, muzyki czy pielęgnowania przyjaźni  – nigdy nie przemijają, przeciwnie, z biegiem lat ewoluują i dają coraz lepsze owoce.

Wygraj powieść Emmy Straub pt. Współcześni kochankowie!

Aby zdobyć jeden z pięciu egzemplarzy powieści Emmy Straub pt. Współcześni kochankowie, wystarczyło odpowiedzieć na poniższe pytania.

  1. Co byś zrobiła, gdybyś odkryła, że twój syn ma romans z córką przyjaciółki?
  2. Jaką książkę, która ukazała się nakładem Domu Wydawniczego Rebis, chciałabyś przeczytać? Podaj tytuł inny niż Współcześni kochankowie. W udzieleniu odpowiedzi na to pytanie pomoże ci strona internetowa.

Poniżej przedstawiamy nagrodzone odpowiedzi:

Nie zrobiłabym nic pod warunkiem, że mój syn zachowywałby się w stosunku do niej przyzwoicie. Nie jestem osobą pruderyjną, ale nie chciałabym, żeby moje dziecko bawiło się uczuciami innej kobiety. Gdyby on spotykałby się z nią tylko dla seksu, a ona wyglądałaby na zaangażowaną, na pewno odbyłabym z synem szczerą rozmowę.  Nie chciałabym, aby kogoś skrzywdził, tym bardziej córkę mojej najlepszej przyjaciółki. Niestety, faceci nie zawsze podchodzą odpowiedzialnie do znajomości z kobietami. Chętnie przeczytam poradnik „Jak rozszyfrować każdego”Maria Z., Katowice.

Kibicowałabym synowi i córce przyjaciółki, ponieważ obydwoje są wartościowymi, młodymi ludźmi. Bardzo chciałabym, aby im wyszło i obydwoje byli szczęśliwi.  W dzisiejszych czasach tak trudno znaleźć prawdziwą miłość. Swoją drogą ładna byłaby z nich para, niestety, w realnym życiu, obydwoje nie wykazują sobą zainteresowania. Przeczytałabym „Tylko kochankę” autorstwa Hanny CyglerJoanna D., Elbląg

Gdyby mój syn spotykał się z córką przyjaciółki, powiedziałabym mu, żeby dobrze się zastanowił nad tym, co robi, ponieważ wiem, że jest lekkoduchem. Nigdy nie był z żadną dziewczyną dłużej niż miesiąc. Nie chciałabym, żeby skrzywdził córkę bliskiej mi osoby, dlatego poprosiłabym go o rozwagę. Jeśli rozmowa ze mną by nie pomogła, poprosiłabym o wsparcie męża. On ma na niego większy wpływ i jest prawdziwym autorytetem.  Zaintrygowała mnie powieść „Dziecko Odyna”Teresa M., Sosnowiec

Chyba nie byłabym zadowolona z takiego obrotu spraw, ale nie ingerowałabym w niezależną decyzję mojego dziecka. Córka przyjaciółki jest rozwódką z dwójką dzieci.  Niemniej gdzieś tam głęboko w sercu życzyłabym im dużo szczęścia. W końcu to moje jedyne i ukochane dziecko, dla którego pragnę wszystkiego, co najlepsze.  Poza tym wiem, że ona jest wartościową osobą. Bałabym się tylko, że mój syn nie wytrzyma stałej obecności byłego męża w ich wspólnym życiu.  Z przyjemnością przeczytam „Anatomię miłości”Jowita G., Toruń.

Już parę lat temu postanowiłam nie ingerować w suwerenne decyzje mojego syna. Niech wiąże się, z kim chce. Jeśli będzie miał kłopoty lub wątpliwości, zawsze może liczyć na moje wsparcie. Musi tylko sam poprosić o pomoc, ponieważ nie zamierzam być samozwańczą ciocią dobra rada. To jego życie, nikt za niego go nie przeżyje, niech więc robi to, co uważa za słuszne. Zainteresowała mnie „Kobieta na schodach”Halina D., Włocławek

Serdecznie gratulujemy laureatkom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Komentarze (4)

Mindi

3 lata temu

Gratuluję wygranych książek 🙂

Danusiate

4 lata temu

Gratulacje! Miłej lektury!

dulcynea

4 lata temu

Gratuluję Koleżankom , mądre przemyślenia 🙂

pati25

4 lata temu

Gratuluję nagrody książkowej 🙂 Ciekawe wypowiedzi

Zostaw komentarz