Dzieje się Nagrody

Nagroda: książka Piotra Szaradowskiego pt. Francja elegancja

Francja elegancja Piotr Szaradowski

Do  kogo wędruje książka Piotra Szaradowskiego pt. Francja elegancja? Nadeszła pora na rozstrzygnięcie konkursu. 

Haute couture – wielkie krawiectwo – te dwa słowa często pojawiają się w mediach, lecz nierzadko umyka ich znaczenie. A kryje się za nimi wieloletnia tradycja francuskiego krawiectwa, wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie. Haute couture to nie tylko wielcy projektanci, jak Chanel, Dior czy Saint Laurent, lecz także rzesze krawców i rzemieślników, którzy plisują, farbują, haftują itd. To dzięki nim krawiectwo urosło do rangi sztuki. O ich umiejętnościach świadczą ubiory z pietyzmem przechowywane i eksponowane w największych muzeach świata.  Zapraszamy do świata mody, szyku i wyrafinowanej elegancji.

 

Wygraj książkę Piotra Szaradowskiego pt. Francja elegancja!

Aby zdobyć jeden z dwóch egzemplarzy książki Piotra Szaradowskiego pt. Francja elegancja, wystarczyło odpowiedzieć na poniższe pytania.

  • Kto jest dla ciebie największym autorytetem w dziedzinie mody?

  • Podaj tytuł książki, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego, którą chciałabyś przeczytać? W udzieleniu odpowiedzi na to pytanie pomoże ci strona internetowa.

Poniżej przedstawiamy nagrodzone odpowiedzi.

  • Największym autorytetem w dziedzinie mody jest dla mnie Kasia Tusk. Bardzo podoba mi się jej styl – ta znana blogerka modowa stawia na prostotę. W prezentowanych przez nią ubraniach nie czułabym  się przebrana, wciąż byłabym sobą. Jej stylizacje nadają się zarówno do pracy, jak i na spotkanie w gronie przyjaciółek. Styl Kasi Tusk jest wolny od ekstrawagancji, za którą osobiście nie przepadam.  Ponadto podoba mi się fakt, iż inspirując się naszą rodzimą blogerką, mogę wyglądać modnie, nie wydając fortuny na stroje. „Yves Saint Laurent. Niegrzeczny chłopiec” to książka, która bardzo mnie interesuje. Wiem, że projektant miał w życiu niełatwo ze względu na swoją orientację seksualnąKarolina K., Wrocław.

 

  • Trudno wskazać jeden autorytet w dziedzinie mody. Na co dzień staram się czerpać inspiracje z różnych źródeł. Chętnie przeglądam polskie i zagraniczne blogi poświęcone modzie, ponadto z wczasów przywożę zawsze francuskiego Vogue`a.  W Polsce największym autorytetem w dziedzinie mody jest dla mnie Natalia Klimas. Ta młoda aktorka,  znana głównie z seriali ma naprawdę bardzo dobry gust i świetny styl.  Widać, że mama artystyki, Joanna Klimas, bardzo dobrze ukształtowała jej wrażliwość estetyczną.  Natalia zawsze wygląda elegancko, nie ma przy tym znaczenia, czy ubiera się nieformalnie czy stawia na eleganckie kreacje idealne na wielkie gale.  W jej stylizacjach można dostrzec spójność i dobry gust. Każdy strój jest idealnie dopasowany do figury Natalii Klimas. Chciałabym kiedyś wyrobić w sobie tak dobre wyczucie stylu. Niestety, wciąż zdarzają mi się modowe wpadki. Nie samą modą człowiek żyje, dlatego też chętnie przeczytałabym „Skrzydlatą śmierć” Anny JanssonMaria D., Przemyśl.

Serdecznie gratulujemy laureatkom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Komentarze (8)

filodendron 2

4 lata temu

Gratulacje dla zwyciężczyń

pati25

4 lata temu

Gratuluję nagrodzonym Paniom 🙂

Emiluśka

4 lata temu

Kupię tę książkę, jest naprawdę pięknie wydana. To taka encyklopedia mody.

Emilly27k

4 lata temu

Nie znam tych stylów ubierania, ale skoro podobały się naszym zwyciężczyniom to coś w tym jest:) Nie postrzegajmy wpadek ubraniowych jako ujemne, ale takie są zabawne i zapamiętane na dłuższy czas. Zgodzę się ,że trudno jest ocenić kto jest autorytetem wśród stylów mody.
Podzielcie się uwagami po przeczytaniu książki:)

Mindi

4 lata temu

Gratuluję wygranych książek oraz ciekawych wypowiedzi konkursowych 🙂 Sama nie umiałam jednoznacznie odpowiedzieć kto jest dla mnie autorytetem w dziedzinie mody.

emigrantka

4 lata temu

Gratuluję pomysłowości:) Odpowiedzi naprawdę są oryginalne i niesztampowe:)

Emilly27k

4 lata temu

Moje gratulacje dla wygranych prac konkursowych.

dulcynea

4 lata temu

Gratuluję wygranej w konkursie 🙂
Brawo 😉

Zostaw komentarz