Dzieje się Nagrody

Nagroda: książka Grażyny Plebanek pt. Pani Furia

Pani Furia

Nadeszła pora na rozstrzygnięcie konkursu. Do kogo wędrują przedpremierowe egzemplarze książki Grażyny Plebanek pt. Pani Furia?

Wygląda jak gwóźdź. Za dużo włosów, za chuda, za wysoka. Do nikogo nie pasuje i dla nikogo nic nie znaczy. Dla matki jest wyłącznie darmową pomocą domową, chłopak traktuje ją jak kolejny numer w katalogu podbojów, a małżeństwo to tylko kontrakt.

Coraz częściej czuje złość. Wie jednak, że nie może jej okazać. Nie wolno, zwłaszcza kobiecie, zwłaszcza obcej.
Ale furia, raz obudzona, będzie krążyć w ciele. 

Pierwsza polska powieść o samotności we współczesnej Europie, napisana z perspektywy jej wielokulturowego centrum.
Zaskakująca i odważna.

 

Wygraj powieść Grażyny Plebanek pt. Pani Furia!

Aby zdobyć jeden z dwóch egzemplarzy powieści Pani Furia, wystarczyło w sposób kreatywny odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Czym jest dla Ciebie Pani Furia?

 

Poniżej przedstawiamy nagrodzone odpowiedzi:

Pani Furia jest dla mnie złością lekceważonych i marginalizowanych grup społecznych. Dyskryminowanych kobiet, które za tę samą pracę, którą wykonują mężczyźni, otrzymują niższą pensję. Młodych ludzi po studiach, którzy nie mogą znaleźć pracy, ponieważ najlepsze stanowiska są zarezerwowane dla znajomych. Uchodźców, którzy muszą uciekać ze swoich domów, by nie stracić największego daru, jakim jest życie. Złość powoli zaczyna się kotłować, pewnego dnia zaleje świat i doprowadzi do wielkiej tragedii. Niewykluczone, że do III wojny światowejAlicja T., Białystok.

Pani Furia stanowi uosobienie złości, którą skrywa każdy z nas.  Jesteśmy wściekli z różnych powodów, irytują nas zakłamani politycy, którzy  podnoszą podatki, ale nie poprawiają naszych warunków życia. Denerwują nas ludzie, którzy zajeżdżają nam drogę. Złoszczą nas celebrytki twierdzące, że swoje idealne rysy twarzy zawdzięczają jedynie zdrowej diecie. Tak, jakby od jedzenia marchewki nasz nos miał nagle stać się prosty… Powodów do złości i irytacji jest mnóstwo. Jeśli chcemy żyć w szczęściu i radości musimy dać upust Pani Furii, wylewając całą złość podczas treningów na siłowni, jeździe na rowerze czy długich spacerów.  Pozbywając się negatywnych emocji, otwieramy się na dobre rzeczy, których wbrew pozorom wcale nie brakuje w naszym życiuDorota C., Biała Podlaska.

Serdecznie gratulujemy laureatkom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach. 

Komentarze (5)

Tess

4 lata temu

Gratuluję koleżankom ciekawej książki.

pati25

4 lata temu

Gratuluję 🙂 Ciekawe wypowiedzi

dulcynea

4 lata temu

Gratuluję nagród i świetnych wypowiedzi 🙂

Mindi

4 lata temu

Gratuluję wygranych książek, życzzę wciągającej lektury 🙂

Karolina

4 lata temu

Ciekawe odpowiedzi, gratulacje!

Zostaw komentarz