Dzieje się Nagrody

Nagroda: książka Bruce`a Portera pt. Uwikłana!

uwikłana

Do kogo wędruje książka Bruce`a Portera pt. Uwikłana? Nadeszła pora na rozstrzygnięcie konkursu. 

Oparta na faktach elektryzująca opowieść przedstawia życie kobiety uwięzionej między dwoma światami, która niebezpiecznie balansuje na krawędzi.

Pochodzącą z wyższych kolumbijskich sfer i wykształconą w Europie Pilar cechuje mieszanka nieodpartego uroku i bezwzględnej przebiegłości. Od zawsze pociągało ją wszystko co zakazane, również nieodpowiedni i niebezpieczni mężczyźni. To właśnie przez nich Pilar zostaje uwikłana w handel kokainą w jednym z największych światowych karteli, stając wkrótce na czele organizacji.

Po dwóch nieudanych małżeństwach i trudnej ucieczce z narkotykowego świata Pilar osiedla się z dziećmi na Florydzie. Spokojne życie zakłóca były mąż, który w zamian za obietnicę skrócenia wyroku wydaje jej nazwisko rządowej agencji walczącej z narkotykami.

Kobieta zostaje zmuszona do infiltracji niebezpiecznego kartelu w ramach akcji „Operacja Księżniczka”, której celem miało być przechwycenie dziesiątek milionów dolarów i kokainy wartej pół miliarda dolarów.

Pilar wciela się w swoją rolę tak dobrze, że zostaje porwana przez  kolumbijskich partyzantów. Czy ktoś ją ocali, zanim porywacze odkryją, że mają w swych rękach tajną agentkę?

Wygraj książkę Bruce`a Portera pt. Uwikłana!

Aby zdobyć jeden z dwóch egzemplarzy książki Bruce`a Portera pt. Uwikłana, wystarczyło odpowiedzieć na poniższe pytania.

  • Jak zakończą się losy Pilar? Udzielając odpowiedzi na to pytanie, skorzystaj z własnej kreatywności.

  • Jaka książka wypuszczona na rynek przez Wydawnictwo Kobiece wzbudziła Twoje zainteresowanie? Podaj tytuł inny niż Uwikłana. W udzieleniu odpowiedzi na to pytanie pomoże ci strona internetowa.

Poniżej przedstawiamy nagrodzone odpowiedzi:

Protagonistka, Pilar,  podczas swojego niezwykle bogatego w przygody życia, zrozumiała, że nie może pozostawić swojego losu przypadkowi. Podczas gdy jej nowe, spokojne życie zostało zdekonspirowane przez byłego męża, Pilar zdała sobie sprawę, że nie jest już dłużej kowalem własnego losu i nie wszystko jest zdolna kontrolować . Kobieta wykonując misję nadaną przez rząd, mająca na celu infiltrację potężnej kolumbijskiej grupy narkotykowej, doskonale wciela się w rolę jednej z „żołnierzy” kartelu, co doprowadza do jej porwania przez partyzantów. Przebiegła bohaterka, prowadzi podwójną grę podczas misji. Wykorzystując dawne powiązania i znajomości, doprowadza do upozorowania własnego porwania, by znów zyskać kontrolę, dzięki której będzie mogła ponownie wieść spokojne życie. Zwiedzeni rządowi agenci, kierują swoją uwagę w stronę partyzantów walczących z kartelem mając na celu odbicie zakładniczki, nie podejrzewają, iż to właśnie główna bohaterka mogła być zdolna do zmylenia ich tropu. Dzięki sprytnie zorganizowanej akcji, Pilar zacierając za sobą wszystkie ślady, wylatuje na jedną z wysp archipelagu malajskiego, tam ciesząc się ze spokojnego w pełni przez nią kontrolowanego życia. Zainteresowała mnie „Dziewczyna z nagietkowym szalem ” Susan MeissnerJoanna G., Bielawa

Pilar wiele przeszła. Nie zawsze było jej łatwo, ale zawsze mogła liczyć na pomoc swojej siostry, z którą łączy ją szczególna więź. Siostry oddalone od siebie wiele kilometrów, czują podświadomie, gdy ta druga potrzebuje pomocy. Tak stało się i tym razem. Pilar znalazła się w poważnym niebezpieczeństwie. Siostra czuje, że coś jest nie tak, ale sama nie ma możliwości sprawdzenia co, dlatego zawraca się o pomoc do człowieka, na którego wie, że w tej sytuacji może liczyć. Jest to były, pierwszy mąż Pilar. Mężczyzna, od którego Pilar odeszła, zafascynowana innym, ale też mężczyzna, który nigdy nie przestał kochać Pilar. Razem pokonają przeszkody, które wydają się być nie do pokonania i przywrócą Pilar wolność. Pilar, rozchwiana psychicznie będzie szukać pocieszenia w ramionach byłego męża, robiąc tym samym małe kroczki ku powrotowi do wspólnego życia. Chętnie przeczytam  „Był sobie pies”, ponieważ widziałam film. Film się spodobał i chętnie przeczytam teraz książkęEwa L.

Serdecznie gratulujemy laureatkom i zapraszamy do działu w kolejnych konkursach.

Komentarze (8)

dulcynea

3 lata temu

Gratuluję Ewie, cieszę się że też mi się udało 🙂

Mindi

3 lata temu

Gratuluję ciekawej książki 🙂 Napisałyście długie, ciekawe wypowiedzi.

dulcynea

3 lata temu

Gratuluję Ewie i cieszę się, że udało mi się wygrać 🙂

pati25

3 lata temu

Gratuluję nagrody książkowej 🙂 Bardzo ciekawe odpowiedzi

Tess

3 lata temu

Gratuluję koleżankom. Właśnie trzeba mieć dobry pomysł. Spróbujemy w następnym konkursie.

latino chica

3 lata temu

Bardzo chciałam wygrać tę książkę, ale nie byłam aż tak pomysłowa jak nagrodzone koleżanki:)

ewalub

3 lata temu

Udało się! 🙂 Gratuluję Joannie 🙂

    ewalub

    3 lata temu

    Książka już u mnie! Bardzo szybko 🙂 Super

Zostaw komentarz