Najnowsze Psychologia

Na czym polega sexting?

wiadomości

Jedni klasyfikują to zjawisko zagrożenie dla nastolatków, inni zaś traktują jako ciekawy sposób na flirt. Na czym polega sexting? Jak możemy go wykorzystać?

Sexting, czyli wiadomości ze szczyptą pikanterii

Wraz z rozwojem nowych technologii i sposobów komunikacji, jak czaty, portale społecznościowe i smartfony, powstało zjawisko o nazwie sexting. To połączenie dwóch słów, czyli sex i texting – wiadomości tekstowe. Samo zjawisko jest znane od dawna, ale dopiero niedawno określenie sextingu wpisało się we współczesny język, szczególnie młodych osób. Możemy zaliczyć to do formy komunikacji XXI wieku, opartej na wiadomościach z podtekstem seksualnym. Głównym motywem są wiadomości tekstowe, lecz obecnie zalicza się także zdjęcia czy grafiki. Od kilku lat jest uznawany jako termin, oficjalnie funkcjonujący w słowniku języku angielskim. Szybko podchwyciły go także inne kraje, więc jest również znany w Polsce. Z pewnością wiele osób korzysta z takiej komunikacji, ale być może do tej pory nie miała świadomości, że istnieje jej specjalistyczne określenie. Termin często pojawia się w literaturze poświęconej relacjom damsko-męskim, wszelkich poradnikach oraz vlogach tego typu.

Jak wykorzystać sexting?

Nie bez powodu doradcy do spraw związków czy osoby zajmujące się psychologią społeczną mówią na tema sextingu. W przypadku relacji damsko-męskich, to doskonała forma na ożywienie związku, obudzenie dawnych uczuć, w tym pożądania i namiętności. Sexting może być formą terapii dla par, które pragną wnieść w swoje życie seksualne więcej ognia. Wiadomości seksualne mogą skutecznie podgrzać temperaturę w związku, na nową budząc zainteresowanie partnerów. To także doskonały pomysł na nietypową grę wstępną. Wysyłanie pikantnych wiadomości czy zdjęć w ciągu dnia, wzmocni apetyt na więcej i rozbudzi wszystkie zmysły, które będą w pełni gotowe na wieczór. Odważne wiadomości SMS czy zdjęcia w bieliźnie z pewnością zaskoczą niejednego mężczyznę. Erotyczne wiadomości urozmaicą długoletni związek, czy relację, która z jakiegoś powodu znacząco osłabła. Pomogą także osobom nieśmiałym, które mają problem z wyrażeniem swoich potrzeb seksualnych. Jeden SMS może zdziałać prawdziwe cuda, więc warto to wykorzystać.

Niewinny flirt czy zagrożenie?

na czym polega sextingJeśli traktujemy sexting, jako formę komunikacji z naszym partnerem, wszystko jest w najlepszym porządku i normie. Ale zjawisko może okazać się niebezpiecznym narzędziem w rękach pedofilów czy cyberprzestępców. Jest bowiem uznawane za zagrożenie, szczególnie dla młodych osób, które masowo korzystają z internetu. Sexting może być wykorzystany jak element stalkingu czy szerzeniu pornografii. Wiadomości, które wysyłamy mogą trafić do kogoś, kto zechce je rozpowszechnić. Niejednokrotnie słyszeliśmy o wycieku do sieci nagich zdjęć, filmów czy wiadomości. Wówczas sexting wykorzystany w ten sposób może być formą wykroczenia, uwłaszczającego czyjąś godność i prywatność. Należy więc z pełną świadomością i odpowiedzialnością korzystać z takiej komunikacji. Wszystko ma swoje granice, które jak wiemy łatwo przekroczyć. Niewinny flirt może przerodzić się w coś więcej, ale może być użyty jako broń przeciwko nam, dlatego bądźmy rozważni wysyłając tego typu wiadomości.

Katarzyna Antos

Komentarze (7)

snapy 18 nazwy

4 lata temu

Generalnie sexting, uprawiany przez dojrzałe osoby, potrafi być ciekawym urozmaiceniem życia erotycznego. Dobrze jest znaleźć odpowiednie miejsce, bez spamu, by tam poszukiwać tego typu osób. Zaczynają powstawać tego typu polskojęzyczne strony

Emilly27k

5 lat temu

Mam takie myśli w sumie ,że fb nikomu nie jest potrzebny skoro nikt nie pisze tam. Służy jeddynie jako polubiebie i nic więćej. Wolałam naszą klasę zdecydowanie.

Wiadomo nastolatki mają swój świat, ale niebezpieczne są słowa jako treść i to razi.

Mindi

5 lat temu

Wszystko zależy od tego czy zachowany jest umiar. Delikatny flirt z kimś kogo się kocha jest miły. Czasami ludzie są daleko od siebie i taka forma SMS-owego flirtu czy wiadomości internetowej pomaga podtrzymywać uczucia. Poza tym poprawia nastrój sama myśl, że ktoś o nas pamięta. Nie biorę pod uwagę, że takie SMS-y mogłyby pisać obce sobie osoby dla tzw. sportu. Mimo wszystko trzeba być czujnym i nie przekraczać pewnej granicy aby potem nie było się czego wstydzić.

linea

5 lat temu

Zdecydowanie brakuje mi starych czasów, kiedy to trzeba było podejść i porozmawiać z drugą osobą oczy w oczy, badź pisało się romantyczne listy. Teraz czasy internetu sprawiają że większość ludzi siedzi w domu, bo przecież nie trzeba wychodzić na miasto aby mieć kontakt z innymi ludzmi. Brakuje mi takiej otwartości i rozmów, zwłaszcza wśród młodzieży. Coraz więcej jest też zboczeństw, tak jakby ta izolacja od społeczeństwa źle wpływała na psychikę niektórych ludzi.

mysiowa

5 lat temu

jakoś irytują mnie mnie zangielszczane nazwy; chociaż czasami tłumaczenie jest durne i trzeba użyć anglicyzmu. Jednakże „nie mam feedbacku” zamiast „nie mam informacji zwrotnej” czy „nice” zamiast „ładne” raczej mnie irytuje.

A flirt jest miły tylko trzeba znać granice tylko dzisiaj ludzie się pogubili w zasadach, regułach, normach i mają łatwy dostęp do internetu (niby anonimowy) więc różne mogą być skutki…

Aneczka2015

5 lat temu

Są plusy i minusy postępu, to jest niestety negatywny jej wpływ na nastolatków.

pati25

5 lat temu

To może być groźne zjawisko.Często się słyszy,że nastolatki korzystają z tej formy.Należy być ostrożnym bo nie wiadomo co nas może spotkać

Zostaw komentarz