peeling kawitacyjny
Zdjęcie autorstwa Shiny Diamond z Pexels

Każda kobieta marzy o gładkiej i jędrnej skórze bez śladu niedoskonałości. W praktyce jednak rzadko która z nas może pochwalić się idealną cerą. Jednak odpowiednio dobrane zabiegi kosmetyczne mogą zdziałać dla niej wiele dobrego. Na czym polega peeling kawitacyjny?

Spis treści:

  1. Usuwanie martwego naskórka, czyli podstawa pielęgnacji twarzy
  2. Peeling kawitacyjny u kosmetyczki lub w domowym zaciszu
  3. Zabieg oczyszczania twarzy
  4. Zalety peelingu kawitacyjnego
  5. Zabieg bankietowy

Usuwanie martwego naskórka, czyli podstawa pielęgnacji twarzy

Pielęgnacja twarzy powinna koncentrować się na regularnym usuwaniu martwego naskórka. Komórki skóry nie są wieczne, systematycznie są wymieniane na nowe. Coś jednak trzeba zrobić z tymi, które zdarzyły obumrzeć. W przeciwnym wypadku staną się idealną pożywką dla różnego rodzaju bakterii, w tym z gatunku Propionibacterium acne. Te mikroorganizmy wywołują trądzik. Poszarzała cera to także efekt nagromadzenia martwego naskórka. Przez niego trudno też przedostać się składnikom aktywnym zawartym w kremach przeciwzmarszczkowych. W związku z tym nawet drogi kosmetyk oparty na najnowszych zdobyczach biotechnologii może przynieść niesatysfakcjonujące rezultaty. Regularne usuwanie martwego naskórka może zdziałać dla naszej cery wiele dobrego. Jak się go pozbyć?

Peeling kawitacyjny u kosmetyczki lub w domowym zaciszu

Peeling kawitacyjny wydaje się idealnym rozwiązaniem. To zabieg oczyszczający twarz, ponadto przyczynia się do jej ujędrnienia i spowolnienia procesów starzenia się skóry. Co ciekawe, peeling kawitacyjny dziś możemy wykonać samodzielnie w domowym zaciszu. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w specjalne urządzenie. Jego cena oscyluje w granicach 200 zł. Korzystanie z urządzenia do peelingu kawitacyjnego nie nastręcza większych trudności. Jest ono zasilane baterią oraz posiada wyświetlacz. Jeśli nie czujesz się na siłach, peeling kawitacyjny możesz wykonać także w salonie urody, korzystając z doświadczenia kosmetologa.

zabieg oczyszczania twarzy

Zdjęcie autorstwa Andrea Piacquadio z Pexels

Zabieg oczyszczania twarzy

Peeling kawitacyjny może być stosowany także przez właścicielki cery wrażliwej. To zasługa jego delikatnego działania.  Zabieg rozpoczynamy od zwilżenia skóry twarzy za pomocą toniku, hydrolatu czy wody termalnej. Następnie do zwilżonej cery przystawiamy łopatkę urządzenia pod kątem 45 stopni. To właśnie ona emituje fale kawitacyjną, która rozbija mikropęcherzyki, usuwając w ten sposób nie tylko martwy naskórek, ale też zanieczyszczenia zgromadzone w naszych porach. Po zakończeniu zabiegu oczyszczania cery  nawilżamy ją za pomocą kremu lub maski algowej.

Zalety peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny nie tylko usuwa martwy naskórek i tym samym poprawia penetrację składników aktywnych zawartych w innych kosmetykach, ale też zapewnia twarzy mikromasaż. W rezultacie poprawie ulega ukrwienie skóry. Regularne przeprowadzanie zabiegu wykazuje również działanie anti-aging.

Zabieg bankietowy

Należy podkreślić, iż z peelingiem kawitacyjnym nie należy przesadzać. Tego typu zabieg można przeprowadzać co 3-4 tygodnie. Inaczej możemy narazić skórę na uszkodzenia mechaniczne. Peeling kawitacyjny wpływa pozytywnie na stan naszej skóry, efekty są widoczne niemalże natychmiastowo, dlatego wiele osób decyduje się na jego przeprowadzenie przed większym wyjściem. To idealny zabieg bankietowy.