Artykuły Moda

Na co zwrócić uwagę, wybierając trencz na wiosnę?

Na co zwrócić uwagę, wybierając trencz na wiosnę

Zdjęcie autorstwa Nataliya Vaitkevich z Pexels

Trencz na wiosnę to niezwykle pożądany element garderoby. Decydują się na niego panie, które cenią sobie ponadczasową elegancję. Jego klasyczny krój nigdy nie wychodzi z mody, chociaż zmieniają się detale. Na co zwrócić uwagę, wybierając trencz na wiosnę?

Czym jest trencz?

Trencz to płaszcz o dość charakterystycznym kroju. Powinien posiadać dwa rzędy guzików, napy, pasek materiałowy w talii oraz być wykonany z cieńszego materiału, który idealnie nadaje się na wiosnę czy wczesną jesień. Trencz na wiosnę ma za zadanie podkreślić naszą kobiecą sylwetkę, eksponując krągłości klepsydry.

Długość trencza

Tutaj oczywiście kierujemy się własnymi preferencjami. Jeśli jesteśmy niskie lub drobne, stawiajmy na trencz przed kolano, który nie skróci naszej sylwetki. Jeśli nosisz sukienki i spódnice o różnej długości, wybierz płaszcz o długości midi lub maxi, spod którego nigdy nie będzie wychodził fragment innego materiału.

Kolor trencza

Przy wyborze koloru trencza warto zwrócić uwagę na trzy aspekty. Po pierwsze, na odcienie, które lubimy. Po drugie, na odcienie, w których wyglądamy dobrze. Po trzecie, na  to, aby kolor trencza pasował do naszych torebek i butów. Jeśli mamy wyłącznie czarne torebki i buty, to możemy zaszaleć z kolorem.  Pamiętajmy jednak o tym, aby nie kierować się chwilowymi trendami, lecz tym, w czym wyglądamy najlepiej. Jeśli masz chłodny, zimowy typ urody, to unikaj beżu. Jest obecnie bardzo modny, ale w twoim przypadku lepiej sprawdzi się trencz na wiosnę w odcieniu błękitu czy krwistej czerwieni.

Linia ramion

Zwróć uwagę na linię ramion, jeśli ta jest nieco luźniejsza, to zmieścisz pod trenczem grubszy sweter czy marynarkę. Ponadto od jej przebiegu zależy, czy twoje barki zostaną ukazane w korzystnym czy niekorzystnym świetle.  Nadmierne podkreślanie bicepsów nie wygląda dobrze, podobnie jak takie odcięcie linii ramion, które nadaje im masywności.

Rzędy guzików i ich wygląd

Choć z założenia trencz na wiosnę to płaszcz dwurzędowy, to w rzeczywistości bywa z tym różnie. Warto jednak zwrócić uwagę na to, czy guziki nam odpowiadają pod względem koloru i kształtu. Zawsze możemy je wprawdzie zmienić, ale nie każda z nas chce wydawać 300 zł na ubranie, które potem musi modyfikować poprzez doszywanie nowych guzików. Często zwyczajnie nie mamy na to czasu.

Rozporek z tyłu

Aby trencz na wiosnę układał się korzystnie, powinien mieć z tyłu rozporek, który rozcinamy nożyczkami, gdy mamy pewność, iż zostawiamy sobie dany płaszcz. Rozcięcie rozporka zapewnia nam swobodę ruchów i sprawia, że samo okrycie wierzchnie lepiej układa się na naszej sylwetce.

Rodzaj paska w talii

Trencz na wiosnę zazwyczaj zawiera materiałowy pasek w talii. Ten jednak nie zawsze dobrze się układa, lubi się rozwiązywać, wygląda bezkształtnie lub dosłownie zwisa nam między nogami. Na szczęście zawsze możemy zamienić pasek na skórzany, który prezentuje się bardziej efektownie.

Napy

Nie wszystkie trencze na wiosnę mają napy. Obecnie sieciówki oferują różne wariacje tego okrycia wierzchniego. Jeśli zależy ci na napach, to zwróć uwagę, czy są one obecne w tym modelu, który cię interesuje.

Kieszenie

Jeśli trencz na wiosnę zawiera kieszenie wszyte pod pewnym kątem, wygląda to lepiej niż w przypadku prostokątnych kieszeni równolegle usytuowanych do rzędu guzików.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *