Psychologia

Na co zwracają uwagę mężczyźni?

Na co zwracają uwagę mężczyźni

Jeśli spojrzymy się różnego rodzaju badaniom, które zrealizowano na zlecenie konkretnej firmy kosmetycznej lub odzieżowej, to okaże się, że mężczyźni zwracają uwagę na wszystko. Patrzą na kolor włosów, ich gęstość, kolor tęczówki, usta, jakość wykonanego makijażu i podążanie za trendami. Czy tak jest w rzeczywistości? Badania marketingowe mają to do siebie, że często mają wykazać z góry założoną tezę, aby skłonić kobietę do zakupu określonego produktu. Na co zwracają uwagę mężczyźni?

Mężczyzna zwraca uwagę na to, co wyeksponujesz

Prawda jest taka, że mężczyzna zwraca uwagę na to, co sama wyeksponujesz. Możesz narzekać na cellulit, wystający brzuch i małe piersi, przez co on automatycznie dostrzeże twoje wady. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby podkreślić atuty swojej sylwetki, a zakryć mankamenty. W ten sposób przyciągniesz go do siebie tym, co jest twoją mocną stroną, a nie zdradzisz mu też swoich słabości. Jeśli lubisz swoje nogi, jesteś zadowolona z ich długości oraz zgrabnego wyglądu, noś krótkie sukienki i spódnice. Nogi możesz dodatkowo wydłużyć, zakładając szpilki w kolorze rajstop. Efekt wow gwarantowany. Jeśli natomiast nie jesteś zadowolona ze swoich pośladków, nie zakładaj spodni ani obcisłych sukienek, bo tylko pokażesz swoje słabe strony. Te warto skrywać.

Mężczyźni patrzą na pasję kobiety

Faceci często narzekają na to, że nie mają o czym rozmawiać ze swoimi partnerkami, gdyż tym brakuje hobby. Prawda jest taka, że kiedy my non stop myślimy o mężczyźnie, z którym randkujemy, on nadal naprawia swój motocykl, chodzi na siłownię i rozwija się w tym kierunku, w którym chce. Pora zmienić sposób myślenia. Zamiast koncentrować się na obmyślaniu kolejnych randek, lepiej oddać się swojej pasji. Nie wstydź się jej, nawet jeśli dość znacznie różni się od jego preferencji. Nawet jeśli on nie podziela twojej miłości do książek czy mody, nie ma sensu ukrywać przed nim swojego bloga, na którym recenzujesz powieści i wrzucasz stylizacje. Faceci pozytywnie oceniają kobiety mające własną pasję, ponieważ wiedzą, że ma ona coś więcej do roboty, niż wysyłanie dziesiątego SMS-a z zapytaniem – jak tam?

Mężczyźni zwracają uwagę na twój stosunek do życia towarzyskiego

Dla facetów bardzo liczy się to, jaki masz stosunek do życia towarzyskiego. Jeśli jesteś ekstrawertyczką i spędzasz całe dnie z przyjaciółmi, nie ma sensu tego przed nim ukrywać. Tak samo nie ma sensu udawać osoby towarzyskiej, gdy jest się introwertyczką, która rzadko wychodzi do ludzi. Jeśli będziesz odgrywała jakąś rolę, on prędzej czy później to wyczuje. Poczuje się zawiedziony tym, że go okłamałaś. Poza tym może cię męczyć ciąganiem po wszystkich imprezach w mieście.

Bądź sobą, pokaż swoją wyjątkowość

Wiele kobiet popełnia ten sam błąd. Stara się za bardzo przypodobać facetowi. Podchwytuje jego poglądy i zainteresowania. Nigdy nie wyraża własnego zdania i nie dąży do zaspokojenia własnych potrzeb, żyje w sprzeczności z samą sobą. Takie podejście zemści się prędzej lub później. Mężczyźni nie cenią kobiet, które stanowią ich wierne kopie. Bardziej szanują te, które mają własne zdanie i potrafią je poprzeć argumentami, nawet gdy sami reprezentują zgoła odmienne stanowisko. Nie ma sensu udawać kogoś, kim się nie jest. Postaw na swoją indywidualność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *