Uroda

Na co powinnaś zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się na tatuaż?

Na co powinnaś zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się na tatuaż

Tatuaże stały się szalenie modne. Dziś nie kojarzą się z przestępcami, którzy przez lata siedzieli w więzieniu. Nie budzą też konotacji ze środowiskiem rockowym. Tatuaże nosi dziś wiele zwykłych ludzi – nauczycieli, sprzedawców, dziennikarzy. Na co powinnaś zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się na tatuaż?

Czy jesteś tego pewna?

Nie rób tatuażu pod wpływem chwili. To nie powinna być decyzja, która zapada pod wpływem impulsu. Tatuaż będzie ci towarzyszył przez całe życie. Może okazać się zatem sporym balastem. Musisz sobie odpowiedzieć, czy naprawdę chcesz mieć tatuaż, czy robisz go, bo wszyscy wokół go mają, chcesz wygrać zakład z koleżanką, masz gorszy dzień, chcesz w ten sposób odegrać się na byłym chłopaku, który nie znosił tego typu ozdób.

Zastanów się nad treścią tatuażu

O ile motylek czy ptaszek nie są czymś, czego po latach będziesz się strasznie wstydzić, o tyle wypisywanie imienia byłego, daty ślubu na ciele, jest głupotą. Z facetem zawsze można się rozstać w niezbyt sprzyjających warunkach, a tatuaż z jego imieniem będzie ci o nim przypominał każdego dnia.

Czy masz do czynienia z profesjonalistą

Nigdy nie idź do tatuażysty, którego umiejętności nie jesteś pewna. Po pierwsze, rysunek, który wykona na twoim ciele, może być daleki od twoich zamierzeń artystycznych. Po drugie, może zrobić ci krzywdę, umieszczając barwnik na złej głębokości.

Czy studio tatuażu spełnia standardy?

Zwróć uwagę, czy wymienia się igły na jednorazowe i nie wkłada brudnych do pojemniczków z pigmentem. Niestety, podczas tatuażu wiele osób zaraża się wirusem HIV, HCV czy HBV. Są to infekcje, z którymi żyje się do końca życia, przyjmując leki, które obciążają wątrobę.

Nie oszczędzaj na jakości tatuażu

Bardzo wiele osób chce tatuaż, a jednocześnie ceny oferowane przez profesjonalistów budzą ich jawny sprzeciw. Nie da się tanio zrobić dobrego tatuażu. W celu obniżenia kosztów można kupić tańszy barwnik niewiadomego pochodzenia, który szybciej będzie płowiał, zrezygnować ze standardów higienicznych lub wynająć tatuażystę bez doświadczenia.

Usuwanie tatuażu jest trudne i drogie

Owszem, niewielki tatuaż da się usunąć, ale to kosztuje znacznie więcej niż jego zrobienie. W tym miejscu na zawsze pozostanie blizna. Usuwanie tatuażu trwa też stosunkowo długo, składa się z kilku etapów oddalonych w czasie.

Gdzie ma znajdować się tatuaż

Zastanów się, czy na pewno chcesz go nosić na szyi, biuście czy rękach. Może lepiej byłoby umieścić go w miejscu mniej widocznym, np. na plecach? Wówczas gdy się znudzi albo uznasz go za błąd przeszłości, nie będziesz musiała nim epatować.

Czy tatuaż nie utrudni twojej kariery zawodowej

Wprawdzie zarówno lekarze, jak i prawnicy mogą dziś nosić tatuaże, ale w pewnych zawodach na dziary patrzy się nieprzychylnym okiem. Osoba je posiadająca nie budzi zaufania, a niektóre profesje opierają się właśnie na niej. Co więcej, osoby pracujące w modelingu mogą stracić wiele ofert pracy, gdy zdecydują się na tatuaż w widocznym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *