Fitness Najnowsze

Muzyka na zajęcia z jogi

muzyka

Joga to doskonała forma aktywności i relaksacji. Dzięki niej można nie tylko wzmocnić swoje mięśnie ale również niesamowicie się odprężyć. Jaka powinna być muzyka na zajęcia z jogi?

Joga czyli doskonalenie umysłu i ciała

Dla jednych jest gimnastyką a dla innych nawet filozofią i sposobem na życie. Joga to bez wątpienia połączenie dwóch aspektów naszego życia, zarówno cielesnego jak i duchowego. Podczas ćwiczeń jogi ważne jest nie tylko ciało i określone jego pozycje, ale przede wszystkim dusza i umysł. Joga jest formą rozwoju osobistego. Pozwala na uspokojenie się, oderwanie od negatywnych emocji i wyciszenie umysłu. Nauki jogi sięgają dalekiej historii Indii, gdzie wielcy mędrcy próbowali osiągnąć stan nadświadomości, poprzez określone metody ćwiczeń.

Muzyka na zajęcia z jogi

zajęcia z jogi

Muzyka odgrywa istotna rolę w wielu aspektach naszego życia. Podobnie jest również przy jakiejkolwiek aktywności fizycznej czy umysłowej. Odpowiednio dobrana muzyka może bowiem zmotywować do działania i dodać nam energii. Pomaga także w wyciszeniu się i zrelaksowaniu. Nie bez powodu do konkretnych ćwiczeń, dedykowany jest określony rodzaj muzyki. Relaksujące dźwięki będą idealne do ćwiczeń jogi. Orientalne brzmienia, charakterystycznych dla wschodu instrumentów, pozwolą na całkowite odprężenie. Spokojna muzyka umożliwia ustabilizować tempo oddechu. Właściwe oddychanie jest niezwykle ważne podczas jogi jak i innych ćwiczeń tego typu, dlatego muzyka może ułatwić nam efektywne ćwiczenia. Tworzone są specjalne składanki z muzyką relaksacyjną. Muzyka na zajęcia z jogi umożliwia skupienie się na ćwiczeniach. Najlepiej ćwiczyć w osobnym pomieszczeniu czy zamkniętej sali, gdzie będziemy tylko my i muzyka. Taka atmosfera sprzyja efektywnemu treningowi jogi, po którym z pewnością poczujemy się znakomicie.

Skomponowane dźwięki wzbogacą ćwiczenia w domu czy na sali treningowej. Z dobrze dopasowaną ścieżką dźwiękową każde, aktywne zajęcia będą przyjemne. Muzyka oddaje wiele emocji i pomaga w różnych sferach, dlatego warto zadbać o jej właściwy rodzaj.

Katarzyna Antos

Komentarze (6)

Tess

2 lata temu

Ćwiczę na rehabilitacji albo w domu. W domu gra muzyka w radiu i wtedy lepiej się ćwiczy. Zachęcam do ćwiczeń, na rehabilitacji chwalono mnie, że jak na mój podeszły wiek mam dobrą kondycję.

Mindi

2 lata temu

Kiedyś ćwiczyłam jogę, przyznaję, że byłam bardzo dobrze rozciągnięta. Jednak gdy zaczął mi dokuczać kręgosłup tylko raz wybrałam się na zajęcia jogi i niestety okazało się, że to już nie dla mnie, ciężko je odchorowałam. Ale ćwiczę przy muzyce, dobrze się czuję przy ćwiczeniach rozciągających na każdą partię ciała, ale takie bardziej rozluźniające kręgosłupa.

drobina

5 lat temu

Ostatnio do swoich sportowych zajęć dołączyłam pilates. Myślałam o jodze, ale to chyba nie dla mnie, pewnie bym się zanudziła.

filodendron 2

5 lat temu

Bardzo popieram joga razem z muzyką 🙂

pati25

5 lat temu

Muzyka odgrywa ważną rolę.Na zajęcia z jogi też jest odpowiednia.I różne jej rodzaje

eve

5 lat temu

chcialabym pochodzic na zajecia grupowe z jogi

Zostaw komentarz