Artykuły Moda

Gdzie można znaleźć dopasowane kozaki?

Zwłaszcza kozaki na obcasie wyglądają efektownie i seksownie. Niestety, przy szczupłej kostce trudno o przylegające cholewy. Gdzie można znaleźć dopasowane kozaki.

Kozaki wyglądają cudownie, gdy są dopasowane. Można nosić je zarówno do przylegających spodni typu rurki, jak sukienek czy spódniczek. Zwłaszcza kozaki na obcasie wyglądają efektownie i seksownie. Niestety, przy szczupłej kostce trudno o przylegające cholewy. Gdzie można znaleźć dopasowane kozaki.

Chińskie centrum handlowe

Na ogół odradzamy zakup chińszczyzny, ale w związku z tym, że nawet największe marki obuwnicze tną koszty, produkując swoje modele w Chinach, Indiach i Bangladeszu, warto zajrzeć do chińskiego centrum handlowego. Azjatki mają bardzo szczupłe nogi, dlatego też kozaki wytwarzane z myślą o nich z reguły są dopasowane i ściśle przylegające. Tym spostrzeżeniem podzieliła się ze mną moja przyjaciółka, która także jest bardzo szczupłą kobietą o nieco większej stopie. Obie miałyśmy długo problem z dopasowaniem kozaków, bo niemal każdy model miał sterczące cholewy, w których wyglądałyśmy jak rolniczki, które poszły w gumowcach na pole.

Zakup modelu, który da się zwężyć u szewca

Możesz też kupić za szerokie kozaki, które wpadły ci w oko i wydają się wygodne. Musisz tylko zwrócić uwagę, czy da się je rozpruć na szyciu i zwężyć u szewca. To dodatkowy wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych, co warto uwzględnić przy planowaniu wydatków. Jeśli jednak nie przeraża cię wizja wydania kolejny 60-80 zł na zwężanie kozaków, a są one naprawdę ładne, to warto skusić się na model, który wpadł ci w oko.

Droższe, polskie kozaki stylizowane na lateksowe

Można też kupić droższe, polskie kozaki, które są stylizowane na lateksowe. W związku z tym lepiej przylegają w kostce i na udzie. Nie odstają nieestetycznie. Mają jednak jedną wadę, nie są w środku ocieplane. Z reguły powleka je cieniutka czarna skórka, która wygląda bardzo efektownie, ale nie sprawdzi się przy mocniejszych mrozach. Przy temperaturze rzędu -3 stopnie takie kozaki zdają egzamin.

Komentarze

ewalub

1 rok temu

Nie mam z tym problemu. Jestem szczupła, ale moje łydki nie aż tak i zawsze kozaki dobrze mi przylegają. Lubię kozaki. Mam i takie płaskie i na obcasie.

Zostaw komentarz