Styl życia

Moskitiery okienne – idealne rozwiązanie na lato i nie tylko

Moskitiery okienne

Lato to ulubiona pora roku większości Polaków. Długie dni, podczas których naszą skórę ogrzewają promienie słoneczne, a wysoka temperatura sprawia, że możemy chodzić w jednej warstwie ubrań, pozytywnie nastawiają nas do życia. Niestety, lato ma też swoje wady. Mowa o wzmożonej aktywności meszek i komarów. Ich ukąszenia bywają dokuczliwe, a w skrajnych przypadkach wymagają konsultacji z lekarzem. W walce z komarami i meszkami pomocne mogą okazać się moskitiery okienne. Stanowią one idealne rozwiązanie na lato i nie tylko.

 

Spis treści:

  1. Inwazja meszek i komarów
  2. Dlaczego bolimuszki upodobały sobie człowieka?
  3. Dlaczego ukąszenie przez bolimuszkę wywołuje alergię i silny stan zapalny?
  4. Jak walczyć z komarami i meszkami?
  5. Moskitiery okienne – bezpieczny sposób walki z komarami i meszkami
  6. Dlaczego warto wybrać moskitiery metalowe?
  7. Dlaczego moskitiery metalowe warto stosować zimą?
  8. Jak zamówić moskitiery okienne?

Inwazja meszek i komarów

W tym roku meszki stanowią większą plagę niż komary. Ich ukąszenia bywają często nawet bardziej dotkliwe i alergizujące. Zazwyczaj wzmożona aktywność meszek kończyła się wraz z nastaniem lipca. W tym roku nic nie wskazuje na to, aby miało się tak stać. Wszystkiemu winna jest deszczowa wiosna. Wysoka wilgotność powietrza sprzyja rozmnażaniu meszek. W tym roku jest ich wyjątkowo dużo. Niektóre miasta podjęły nawet próbę walki z nimi, korzystając z masowych oprysków. Niestety, to rozwiązanie ma sporo wad. Chemiczne środki, które zwalczają meszki, eliminują też inne, pożyteczne owady. W rezultacie dochodzi do przerwania wielu różnych łańcuchów pokarmowych, na czym cierpią zwierzęta, które powszechnie lubimy, w tym ptaki.

Inwazja meszek i komarów

Dlaczego bolimuszki upodobały sobie człowieka?

W przypadku meszek na szczególną uwagę zasługują bolimuszki. Na szczęście nie wszystkie gatunki tych owadów interesują się człowiekiem. Niemniej bolimuszki upodobały sobie właśnie nas. Dokładniej rzecz ujmując, ludzka krew jest potrzebna samicom tych owadów. Samce w ogóle nie interesują się nami. Natomiast samice potrzebują składników odżywczych obecnych w ludzkiej krwi do złożenia jaj.

Dlaczego ukąszenie przez bolimuszkę wywołuje alergię i silny stan zapalny?

Ukąszenie przez bolimuszkę potrafi być bardzo uciążliwe. Aby zapobiec krzepnięciu krwi, którą się żywi, korzysta ona ze specjalnych enzymów. Niestety, te mogą nas uczulać.  O ile pęcherze po ukąszeniu komarów zazwyczaj są niewielkie, to te po bliskim spotkaniu z bolimuszkami charakteryzują się nie tylko większym rozmiarem, ale też towarzyszy im silny stan zapalny. Mogą one prowokować do drapania. Niestety, wskutek drażnienia mechanicznego skóry często dochodzi do przerwania jej ciągłości, co z kolei zwiększa ryzyko nadkażeń bakteryjnych, wirusowych czy grzybiczych. Czasem stan zapalny, który pojawia się po ukąszeniu bolimuszki, jest na tyle silny, iż konieczna jest interwencja lekarska. Specjalista może przepisać nam maść sterydową, która stosowana miejscowo złagodzi stan zapalny i dyskomfort.

Jak walczyć z komarami i meszkami?

Jak widać, lato to czas aktywności owadów, których ukąszenie może okazać się dla człowieka dość uciążliwym doświadczeniem. W związku z tym warto zapobiegać nieprzyjemnym zdarzeniom. Komary i meszki wlatują do naszych mieszkań, gdy otwieramy okna. Latem jest to nieuniknione, ponieważ wysoka temperatura sprawia, iż towarzyszy nam uczucie duszności. W związku z tym należy zapewnić sobie stały przewiew powietrza. Jak pogodzić potrzebę otwarcia okien z ograniczeniem inwazji owadów? Wbrew pozorom, nie trzeba wcale sięgać po preparaty chemiczne, które odstraszają komary i meszki. Te nie są neutralne dla naszego zdrowia, mogą też zaszkodzić zwierzętom domowym, które je wdychają. Z pomocą przychodzą nam moskitiery okienne.

Jak walczyć z komarami i meszkami

Moskitiery okienne – bezpieczny sposób walki z komarami i meszkami

Na rynku możemy znaleźć różne moskitiery. Jedne z nich są wykonane z solidnych materiałów, drugie sprawiają wrażenie produktów jednosezonowych. Choć te drugie mogą nas kusić niższą ceną, to warto uzmysłowić sobie, że za rok przyjdzie nam kupić kolejną moskitierę. W dłuższej perspektywie bardziej opłaca się inwestować w solidne przedmioty codziennego użytku niż kierować się niską ceną, która zazwyczaj idzie w parze z nie najwyższą jakością. Najlepsze moskitiery okienne to te wykonane z metalu. Pozwalają bowiem zaoszczędzić pieniądze, które wydalibyśmy na częsty zakup nowych moskitier wyprodukowanych z tworzyw sztucznych. Ponadto są bezpieczne dla środowiska naturalnego. Nie generują odpadów, które później latami zalegają na wysypiskach śmieci. Moskitiery-metalowe.pl oferuje moskitiery okienne, które przy prawidłowym użytkowaniu mogą przetrwać nawet 30 lat. Gdy uznamy, że zostały wyeksploatowane do samego końca, nie trafią one na wysypisko śmieci, lecz do przetopu. Z odzyskanego w ten sposób surowca będzie można wyprodukować nowe rzeczy.

Moskitiery okienne z metalu
Fotografia pochodzi ze strony Moskitiery-metalowe.pl. Jej kopiowanie jest zabronione

Dlaczego warto wybrać moskitiery metalowe?

Na stronie Moskitiery-metalowe.pl znajdziemy moskitiery okienne wykonane z profili aluminiowych oraz siatki ze stali nierdzewnej. To decyduje o ich wysokiej wytrzymałości mechanicznej. W związku z tym, iż siatka jest wykonana ze stali nierdzewnej, można ją stosunkowo łatwo utrzymać w czystości, nie ryzykując przy tym uszkodzenia splotów. Metalowe moskitiery okienne można wykorzystywać nie tylko latem, ale też zimą. Wykazują one wysoką odporność na skrajne warunki meteorologiczne.  Jak podkreślają właściciele strony Moskitiery-metalowe.pl zakup ich moskitier okiennych stanowi jednorazową inwestycję na dziesiątki lat.

Dlaczego moskitiery metalowe warto stosować zimą?

Dlaczego warto wybrać moskitiery metalowe
Fotografia pochodzi ze strony Moskitiery-metalowe.pl. Jej kopiowanie jest zabronione

Powyżej wspominaliśmy o tym, że metalowe moskitiery okienne można wykorzystywać przez cały rok. O ile latem ich zastosowanie wydaje się oczywiste, zatrzymują one owady na zewnątrz, o tyle zimą nie mamy do czynienia z komarami czy meszkami. Do czego służą nam wówczas moskitiery metalowe? Okazuje się, że do dwóch istotnych rzeczy. Po pierwsze, moskitiera metalowa chroni zwierzęta domowe takie jak koty czy małe psy przed wypadnięciem z okna i zrobieniem sobie krzywdy. Zapobiega też wyfrunięciu papug z mieszkania, ich złapanie po opuszczeniu przez nie domu wydaje się mało prawdopodobne. Po drugie, moskitiery metalowe wyłapują część kurzu pochodzącego z ulicy. Sprawdzą się zatem w przypadku osób mieszkających w dużych miastach, gdzie w powietrzu unosi się wiele pyłów. Pamiętajmy o tym, że mieszkania należy wietrzyć także zimą, dlatego jeśli mamy w domu zwierzęta lub mieszkamy nieopodal ruchliwej ulicy, nie rezygnujmy z moskitier metalowych, niezależnie od aktualnej pory roku.

Jak zamówić moskitiery okienne?

Aby zamówić moskitierę okienną, należy dokładnie wymierzyć nasze okno, ze szczególnym uwzględnieniem wymiarów wewnętrznej ramy okiennej. Szczegółową instrukcję, jak dokonać pomiarów, znajdziesz na stronie Moskitiery-metalowe.pl. Kontaktując się z jej biurem obsługi klienta, uzyskasz fachową pomoc i wszystkie niezbędne informacje.  Gotowe moskitiery metalowe są wysyłane do wszystkich zakątków Polski za pośrednictwem Poczty Polskiej i DTS. Przy wyborze odpowiedniego rozwiązania, należy też uwzględnić kolor profili aluminiowych moskitiery. Dobrze, aby ten korespondował z odcieniem ramy okiennej.  Na specjalne życzenie klienta istnieje możliwość pomalowania profili aluminiowych dowolnym kolorem z palety RAL lub jednym z 22 odcieni drewnopodobnych. Zainteresowały cię moskitiery okienne? Już dziś złóż zamówienie na stronie Moskitiery-metalowe.pl i zapomnij o komarach oraz meszkach w swoim mieszkaniu.

Komentarze (6)

halszka

3 tygodnie temu

Bycie pokasanym nie jest niczym przyjemnym, dlatego warto zabezpieczyc sie moskitierami.

daria

3 tygodnie temu

To prawda, uciążliwych owadów jest w tym roku sporo, trzeba uważać wieczorem, by nie wpuścić ich do mieszkania.

pola

3 tygodnie temu

Ja mam dość meszek, ciągle chodzę pokąsana;/ Taka moskitiera by się przydała, aby wieczorem móc otworzyć okno i nie nawpuszczać owadów.

olga

4 tygodnie temu

Moskitiery to proste rozwiązanie na uniknięcie inwazji owadów w mieszkaniu.

julita

4 tygodnie temu

U nas jest pełno komarów. Czas pomyśleć o jakiejś moskitierze.

verka

4 tygodnie temu

Ja właśnie muszę się za jakąś rozejrzeć, bo owady wlatują mi do mieszkania i ciągle chodzę pokąsana.

Zostaw komentarz