Artykuły Moda

Modne dodatki, które warto mieć w swojej szafie

Modne dodatki, które warto mieć w swojej szafie

Stylizację tworzą nie tylko świetnej jakości ubrania o oryginalnym kroju, ale też modne dodatki takie jak apaszki, portfele, paski, biżuteria, buty, torebki, spinki, opaski do włosów czy zegarki. Na co warto zwrócić uwagę przy kompletowaniu outfitu? Przedstawiamy modne dodatki, które warto mieć w swojej szafie.

Apaszka, czyli modny dodatek, które daje wiele możliwości

Apaszka to taki niepozorny dodatek, który warto mieć w swojej szafie. Często traktujemy go jako element, który niewiele wnosi. Tymczasem apaszkę można wykorzystać na wiele sposobów. Z jej pomocą możemy zrobić kucyka, związać koka, chronić szyję i gardło przed podmuchami wiatru, podkreślić talię lub ożywić nudną torebkę.  Warto postawić na jedwabną apaszkę, która doskonale przepuszcza powietrze i jest przyjemna dla skóry, nie drażni ciała i nie wykazuje tendencji do elektryzowania się.

Stylowy pasek podkreślający talię

Pasek nie jest zarezerwowany wyłącznie dla kobiet o figurze klepsydry, które mają mocno zarysowaną talię. Owszem, w  ich przypadku zawsze wygląda stylowo i atrakcyjnie. Panie o figurze klepsydry mogą nosić zarówno szerokie paski, które zwracają uwagę na ich ogromny atut, jakim jest wcięcie w talii, jak i węższe, bardziej zachowawcze. Natomiast kobiety, które nie mają wyraźnego wcięcia w pasie, np. reprezentują figurę kolumny, też mogą nosić paski. Jednak w ich przypadku powinny być mniejsze, aby nie koncentrowały wzroku odbiorców na talii. Ponadto warto zadbać o zrównoważenie proporcji. Jeśli założysz marynarkę, która ma mocno zarysowane ramiona przez poduszki oraz spodnie z guzikami po bokach, które nadają krągłości biodrom, możesz przewiązać paskiem talię i uzyskać figurę klepsydry.  Oko człowieka tak już działa, że gdy widzi masywniejsze ramiona i biodra i podkreśloną talię, to dopasowuje obraz do idealnej kobiecej sylwetki.

Jak dobierać biżuterię, by wyglądać stylowo?

Przede wszystkim musisz sobie uświadomić, że z biżuterią nie warto przesadzać. Jeśli stawiasz na wyrazisty łańcuszek z dużym wisiorkiem, to kolczyki powinny być bardziej stonowane, podobnie jak bransoletki czy pierścionki. Tutaj mniej znaczy więcej. Ponadto warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jakim typem urody jestem. Jeśli  lepiej wyglądam w chłodnych kolorach – niebieskim, zielonym, fioletowym, to lepiej postawić na srebro. Kobiety, które reprezentują cieplejszy typ urody, będą świetnie wyglądały w złocie.

Modny portfel jako dopełnienie stylizacji

Portfel to element, na który często nie zwracamy większej uwagi. Nosimy go tak długo, aż się rozleci. Tymczasem, gdy mamy świetną stylizację i wyciągamy zniszczony portfel, by zapłacić w restauracji, to pojawia się silny kontrast. Nasz outfit traci na pozytywnym odbiorze. Nie musisz inwestować w drogi, skórzany portfel. Możesz go kupić w sieciówce za 30 zł. Ważne, aby był ładny, pasował do twoich stylizacji i nie nosił na sobie znamion intensywnej eksploatacji.

Stylowa torebka ożywiająca look

Stylizacji można nadać pazura, sięgając po modną torebkę, np. taką z pikowaniami, przeplatanej skóry tworzącej kwadraty etc. Jeśli ubierasz się bardzo klasycznie, w twojej szafie nie ma szalonych ubrań, postaw na stylowe dodatki. Torebka w modnym kolorze, np. słonecznym, liliowym, zmienia odbiór biało-czarnej stylizacji, w której zmierzasz do biura.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *