Artykuły Moda

Modne dodatki, które odmienią twój outfit

Modne dodatki, które odmienią twój outfit

Kristina Petrick z Unsplash

Proste stylizacje bazujące na klasycznych elementach garderoby wcale nie muszą być nudne. Możemy korzystać z zasobów swojej szafy, urozmaicając swój outfit poprzez modne dodatki. Bardzo często jednak nie doceniamy ich znaczenia. W rezultacie nie inwestujemy ich, na czym tracą nasze stylizacje. Przedstawiamy modne dodatki, które odmienią twój outfit.

Spis treści:

  1. Apaszka oplatająca rączkę od torebki
  2. Modne dodatki, które odmienią twój outfit. Ozdobne skarpety
  3. Gumka do włosów z apaszką
  4. Zawieszki na torebkę
  5. Rajstopy z monogramem
  6. Szal stylizowany na futro
  7. Kołnierze do koszul

Apaszka oplatająca rączkę od torebki

Apaszka to dodatek multifunkcyjny, choć wygląda niepozornie, otwiera przed nami szerokie spektrum możliwości. Możemy nosić ją pod szyją jako odpowiednik męskiego krawata lub szalik. Niektórym kobietom służy do przepasania głowy jako opaska. Inne natomiast przewiązują nią kucyk. Często jednak zapominamy, że możemy odmienić wygląd torebki, którą posiadamy od lat, oplatając jej rączkę kolorową apaszką. Oczywiście, to zadanie wymaga nieco czasu i uwagi, jednak jest stosunkowo proste do wykonania.

Modne dodatki, które odmienią twój outfit. Ozdobne skarpety

Skarpety kojarzą się nam ze wstydliwym elementem garderoby. Tymczasem mogą odmienić naszą stylizację, jeśli odpowiednio je wyeksponujemy. Obecnie modne jest noszenie spodni przed kostkę i zakładanie pod nie wysokich skarpet zdobionych za pomocą oryginalnych printów. Takie zestawienie świetnie wygląda z mokasynami, loaferami czy balerinkami. Obecnie jest zbyt chłodno na tego typu obuwie, ale zawsze możemy założyć je w biurze. Skarpetki mogą być wykonane z tradycyjnego materiału frotte jak i tkaniny wykorzystywanej przy produkcji rajstop.

Gumka do włosów z apaszką

W wielu sklepach można obecnie kupić gumki do włosów z apaszką. Wyglądają one bardzo oryginalnie i dodają modowego twistu naszym bazowym stylizacjom. Wystarczy tylko zrobić kucyk lub kok, który przewiążemy takim akcesorium do włosów. Dobrze, aby gumka do włosów z apaszką pod względem kolorystycznym pasowała do naszego typu urody. Znajduje się bowiem w bliskim sąsiedztwie twarzy. Postaw zatem na swoje kolory, które podkreślają twoje atuty. Panie o letnim czy zimowym typie urody powinny celować w chłodne kolory, przy czym lato lepiej wygląda w ich zgaszonej wersji, a zima w nasyconej. Natomiast ciepłe typy urody – jesień i wiosna, najlepiej wyglądają w ciepłej kolorystyce. Wiosna preferuje dość nasycone kolory, natomiast jesień zgaszone.

stylowe dodatki
Tamara Bellis z Unsplash

Zawieszki na torebkę

Modne dodatki, które odmienią twój outfit, to również zawieszki na torebkę. Te bardzo często pomijamy podczas zakupów. Traktujemy bowiem je jako zbędny wydatek. Tymczasem możemy nosić cały czas tę samą torebkę, a modyfikować jej look poprzez różne ciekawe zawieszki. Te mogą posiadać motyw florystyczny, zwierzęcy czy muzyczny. Wybór jest tak naprawdę ogromny, dotyczy to także materiałów, z których wykonano zawieszki.

Rajstopy z monogramem

Rajstopy z printem zawsze wznoszą naszą stylizację na wyższy poziom. Obecnie najmodniejsze są te z monogramem. To sposób na dyskretne przemycenie logo znanej marki. Wygląda dużo ciekawiej od wielkiego złotego napisu z nazwą marki, który znajduje się centralnie na bluzie czy kurtce. Rajstopy z monogramem ma wiele popularnych sieciówek. Tworzą one ciekawe kombinacje geometryczne. Dzięki nim przegnasz nudę ze swoich outfitów.

Szal stylizowany na futro

W wielu sieciówkach pojawiły się dość oryginalne szale, które mogą również pełnić rolę ozdobnego kołnierza do płaszcza. Są one stylizowane na futro i występują w wielu ciekawych wersjach kolorystycznych. Jeśli masz klasyczny, czarny płaszcz, postaw na fioletowy kołnierz, a twój outfit stanie się interesujący.

Kołnierze do koszul

Sieciówki oferują również kołnierze do koszul. Można je przypiąć do dowolnej górnej części garderoby. To dobre rozwiązanie, gdy chcemy przemycić modowe smaczki, nie wydając majątku na nowe ubrania. Takie kołnierze do koszul stanowią również rozwiązanie przyjazne naturze, ponieważ dzięki temu nie napędzamy fast fashion, lecz wykorzystujemy to, co mamy w swojej szafie, dokupując tylko modne dodatki, które odmienią outfit. Jeśli chcemy im nadać oryginalności, to na kołnierzu możemy coś samodzielnie wyhaftować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *