Artykuły Moda

Moda na turban

Moda na turban

mentatdgt z Pexels

Turban kojarzy nam się z krajami orientalnymi. W Turcji, Tadżykistanie czy Kirgistanie tego typu nakrycia głowy towarzyszą wielkim uroczystościom. Dziś noszą je także Europejki i Amerykanki, przechadzając się po centrum miasta. Jak w praktyce wygląda moda na turban? W naszym artykule podpowiadamy również, jak go nosić.

Spis treści:

  1. Turban na pokazach mody
  2. Nakrycie głowy idealne na upał
  3. Idealne rozwiązanie na bad hair day
  4. Moda na turban – oryginalne dopełnienie stylizacji
  5. Sposób na orientalny look
  6. Wiązanie turbanu z tyłu głowy
  7. Jak wiązać turban?

Turban na pokazach mody

Turban właśnie przeżywa renesans. To zasługa projektantów mody, którzy wprowadzili go na wybiegi. Także wielkie gwiazdy coraz częściej pojawiają się na czerwonym dywanie z turbanem na głowie. Dzięki niemu prezentują się niezwykle dostojnie i efektownie.  Turban można nosić także na co dzień i to w sytuacjach nieformalnych.

Nakrycie głowy idealne na upał

Turban sprawdzi się podczas upałów, które właśnie nawiedzają Europę. Warto jednak podkreślić, że chroni głowę wówczas, gdy jest stosunkowo jasny – wówczas odbija promienie słoneczne, czarny natomiast je przyciąga. Także skład turbanu odgrywa niezwykle istotną rolę. To nakrycie głowy musi być wykonane z przewiewnych materiałów. Bawełna czy jedwab to tkaniny naturalne, które doskonale przepuszczają powietrze, dlatego sprawdzą się podczas upałów. Ponadto jedwab wykazuje właściwości chłodzące.

Idealne rozwiązanie na bad hair day

Każda z nas ma czasem bad hair day. Włosy nijak nie chcą się układać. Nie pomaga prostownica, szczotka czy spinki. Nawet związane w kucyk czy kok żyją, jak im się podoba. Taka sytuacja ma miejsce, gdy odrastają nam włosy i te są stosunkowo krótkie. Także puszenie i elektryzowanie utrudnia ujarzmienie pukli oraz sformowanie estetycznej fryzury. Na bad hair day świetnie sprawdzi się turban.

Moda na turban – oryginalne dopełnienie stylizacji

Moda na turban nie wynika wyłącznie ze względów praktycznych. To nakrycie głowy chroni ją podczas upałów i pozwala schować niesforne włosy. Niemniej wiele kobiet decyduje się na turban, ponieważ ten prezentuje się niezwykle efektownie. Stanowi idealne dopełnienie ich stylizacji. Może mieć charakter sportowy, egzotyczny oraz ultra kobiecy. Wszystko bowiem zależy od sposobu wiązania.

Sposób na orientalny look

Marzy ci się orientalny look? Turban należy związać wysoko z przodu głowy. Często też można uzyskać spektakularny efekt, sięgając po nakrycie głowy z charakterystycznym przewężeniem, które umieszczamy tuż nad naszym czołem. Dzięki temu wyglądamy jak arabska księżniczka często ukazywana w bajkach dla dzieci. Moda na turban zawędrowała na czerwony dywan i tutaj też na ogół przyjmuje postać wysokiego wiązania z ozdobami w postaci cyrkonii czy diamentów. To także doskonały sposób na look w stylu glamour.

Wiązanie turbanu z tyłu głowy

Turban możemy też zawiązać z tyłu głowy, wówczas uzyskamy iście piracki efekt. Ma on również charakter sportowy. Sprawdzi się jako dopełnienie bazowej stylizacji, która składa się z topu i jeansów. Można go w ten sposób założyć również na plażę, gdy po prostu chcemy ochronić głowę przed promieniami UV. Pirackie wiązanie turbanu jest jednocześnie najłatwiejsze do wykonania.

Jak wiązać turban?

Można to też zrobić w sposób nonszalancki. Wówczas wiążemy go na plecach, jednak bardzo luźno. Jest to rozwiązanie wygodne, bo nie uciska głowy, a z drugiej strony bardzo efektowne. Jednak by nie wyglądać jak starsza pani sprzedająca warzywa na targu, warto zadbać o to, aby print turbanu był bardziej nowoczesny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *