Artykuły Moda

Moda na jesień 2021 – powrót do korzeni

Moda na jesień 2021

Zdjęcie autorstwa Yogendra Singh z Pexels

Choć wciąż możemy cieszyć się latem, to projektanci mody powoli odsłaniają to, co stworzyli z myślą o tegorocznej jesieni. W zależności od ograniczeń obowiązujących w poszczególnych częściach świata zaprezentowali oni swoje kolekcje przy udziale publiczności lub bez niej.  Jaka jest moda na jesień 2021? Gdyby mielibyśmy ująć to jednym hasłem, brzmiałoby one: powrót do korzeni.

Powrót do korzeni niejedno ma imię. Każdy bowiem inaczej definiuje swoje korzenie. Na pokazach pojawiły się ubrania z ekologicznych materiałów, w odcieniach Ziemi, bardzo kolorowe i wzorzyste, z elementami charakterystycznymi dla danego regionu lub inspirowane wystawami w muzeum. Poniżej przedstawimy to bardziej szczegółowo.

Moda na jesień 2021. Ubrania w intensywnych kolorach

Mogłoby się wydawać, że trendy na jesień 2021, wzorem poprzednich lat, obejmą wyłącznie kolory Ziemi takie jak oliwka, khaki, szarość, grafit, rdzawy czy brąz. Tymczasem niektóre domy mody zaszalały z kolorami. Wiele z nich jest tak intensywnych, że kojarzą się z wakacjami. Co przyświecało projektantom? Niektórzy postanowili oddać w ten sposób hołd założycielom domów mody, którzy swoją karierę zaczynali od intensywnych kolorów i wzorów.

Trendy na jesień 2021. Powrót do korzeni mody i prostych form

Pandemia bardzo zmieniła branżę modową. Mamy coraz mniej okazji, aby zaprezentować się innym w wymyślnych kreacjach typu haute couture. Nie organizuje się zbyt wielu eventów. Do tego wielu z nas woli wydawać pieniądze na ubrania o ponadczasowych krojach. Nic dziwnego, że moda na jesień 2021 sięgnęła po to, co znane i sprawdzone. Na pokazach wielu projektantów prym wiodła prostota. Zaprezentowano koszule, jeansy oraz tradycyjne marynarki bez zbędnych udziwnień. Pojawiły się także klasyczne trencze w kratkę.

Kwiatowe motywy

Jesteśmy częścią natury, choć często o tym zapominamy. Modowy powrót do korzeni ma nam to uzmysłowić. Nic dziwnego, że na pokazach zaroiło się od kwiatowych motywów. Te nosimy na sukienkach, koszulach, a nawet spodniach. Zazwyczaj baza, czyli tło, jest przytłumione – brązowe, szare, musztardowe lub przypomina rozmyty pomarańcz.

Przyjazne środowisku materiały

Światowe domy mody coraz bardziej zauważają wpływ przemysłu tekstylnego na środowisko naturalne. Starają się pozyskiwać tkaniny z recyklingu oraz korzystać z naturalnych materiałów, które nie rozkładają się przez długie lata.  Niektóre kolekcje mocno nawiązywały do zrównoważonego rozwoju i ekologii.

Kolory Ziemi

Oczywiście, moda na jesień 2021 przewiduje kolory Ziemi. Szarość, brąz, khaki czy oliwka to kolory, bez których trudno wyobrazić sobie kolekcje na tę porę roku. Jeśli chodzi o trendy na jesień 2021, to mocnym akcentem wydają się spódnice i sukienki w odcieniu nieco spranej mandarynki, na których możemy podziwiać wzory geometryczne oraz paisley.

Inspiracja regionem

Niektóre domy mody wytyczyły dość oryginalne trendy na jesień 2021. Mianowicie skupiły się na historii oraz uwarunkowaniach regionu, w których zostały założone. Stąd sporo elementów marynistycznych w kolekcjach na jesień 2021, niektóre z nich przeplatają się z wątkami historycznymi zaczerpniętymi aż ze starożytności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *