Artykuły Moda

Moda na jednoczęściowy strój kąpielowy

jednoczęściowy strój kąpielowy

Andrey Zvyagintsev z Unsplash

Moda plażowa zmienia się praktycznie co sezon. Do niedawna w trendach pozostawały stroje dwuczęściowe, przy czym dolny element był dość mocno wycięty. Brazyliany wciąż można spotkać w wielu sklepach. Mają one zresztą spore grono zwolenników, wszak pozwalają dokładnie opalić pośladki. Niemniej obecnie panuje moda na jednoczęściowy strój kąpielowy.

Spis treści:

  1. Jakie wady ma jednoczęściowy strój kąpielowy?
  2. Jednoczęściowy strój kąpielowy to wygoda!
  3. Strój kąpielowy a siatkówka plażowa
  4. Najmodniejsze stroje kąpielowe utrzymane w nurcie dopamine dressing
  5. Dla jakiej sylwetki jednoczęściowe stroje kąpielowe?
  6. Seksowne rozcięcie na plecach
  7. Na co zwrócić uwagę, wybierając strój kąpielowy?

Jakie wady ma jednoczęściowy strój kąpielowy?

Nie jest to rozwiązanie pozbawione wad. Jeśli zależy ci na opaleniu jak największej części ciała, to lepiej postawić na mniej zabudowany dwuczęściowy strój kąpielowy. Jednak coraz więcej pań woli opalanie natryskowe czy balsamy brązujące od wylegiwania się na słońcu. Na plaży zabezpieczamy skórę kremem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Ten kosmetyk ma ją chronić przed zgubnym działaniem promieni UV. Te generują wolne rodniki, czyli reaktywne cząstki uszkadzające makromolekuły, w tym kolagen, elastynę i DNA.  W rezultacie przyspieszają fotostarzenie i sprzyjają powstawaniu przebarwień. Opalenizna z tubki jest dużo zdrowsza, poza tym ma charakter równomierny, zwłaszcza jeśli wcześniej odpowiednio przygotujemy ciało, stosując peeling.

Jednoczęściowy strój kąpielowy to wygoda!

Kobiety coraz bardziej cenią sobie wygodę. Nie lubią zastanawiać się na plaży, czy majtki się nie zsuną podczas kąpieli, a góra bikini nie rozwiąże w trakcie pływania. Jednoczęściowy strój kąpielowy doskonale zabezpiecza intymne części ciała. Zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa, którego potrzebujemy podczas wakacji. Poza tym pomaga skompresować lekko wystający brzuszek, ukryć rozstępy czy cellulit. Krótko mówiąc, dodaje pewności siebie.

Strój kąpielowy a siatkówka plażowa

Na plaży można nie tylko leżeć z książką, ale też aktywnie uprawiać sport. Siatkówka plażowa cieszy się coraz większą popularnością. Jej uprawianie w bikini często wzbudza dyskomfort. Na szczęście istnieją bardziej zabudowane stroje kąpielowe, które zapewniają nam swobodę ruchów przy odbijaniu piłki przez siatkę. Jednoczęściowy strój jest jak wygodne body, które nigdzie nie odstaje, nie zsuwa się etc.

Najmodniejsze stroje kąpielowe utrzymane w nurcie dopamine dressing

Czy wiesz, że w tym sezonie najmodniejsze stroje kąpielowe są utrzymane w nurcie dopamine dressing? Projektanci stawiają na intensywne kolory, które poprawiają humor. W sklepach aż roi się od strojów kąpielowych w odcieniach fioletu, zieleni, oranżu, koralu czy fuksji. Ponadto wspomniane kolory przepięknie podkreślają wakacyjną opaleniznę. Świetnie też wpisują się w urlopowy vibe.

Dla jakiej sylwetki jednoczęściowe stroje kąpielowe?

Jednoczęściowe stroje kąpielowe najlepiej prezentują się na sylwetce klepsydry i gruszki. W przypadku stożka, kolumny czy jabłka mogą podkreślać mankamenty figury. Brak wcięcia w talii czy krągłych bioder sprawia, że tego typu stroje kąpielowe nie układają się najlepiej. Zostały bowiem skrojone na inne typy sylwetek. Stożek, jabłko czy kolumna mają do wyboru ciekawe dwuczęściowe stroje kąpielowe. Tutaj można odpowiednio dobrać stanik czy majtki, aby np. dodać krągłości piersiom czy biodrom, rekompensując w ten sposób brak wyraźnego wcięcia w talii.

Seksowne rozcięcie na plecach

Jednoczęściowe stroje często uchodzą za konserwatywne i mocno zachowawcze. Nic bardziej mylnego. Często posiadają bowiem seksowne rozcięcie na plecach, które sprawia, że prezentujemy się ultra kobieco. Niektóre stroje mają też wycięcia na wysokości talii, które mają ją dodatkowo wyeksponować.

Na co zwrócić uwagę, wybierając strój kąpielowy?

Jednoczęściowy strój często wymaga zmierzenia wielu różnych modeli. Wynika to z faktu, że często mamy mniejszy lub większy biust, gdy strój dobrze leży w biodrach. Analogicznie może dobrze układać się w biuście, ale prezentować nieciekawie w dolnej części ciała. Równie istotna jest odpowiednia wysokość kroku. Wyższe i drobne kobiety często skarżą się, że nie ma dla nich jednoczęściowych strojów kąpielowych. Najmniejszy rozmiar dobrze układa się w biuście i na pośladkach, jest natomiast zbyt krótki na wysokości kroku, przez co wpija się w miejsca intymne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *