Uroda

Moda na czerwone włosy

Moda na czerwone włosy

Štefan Štefančík z Unsplash

Czerwone włosy niegdyś kojarzyły się z liderem Ich Troje, Michałem Wiśniewskim. Później przez lata uchodziły za kwintesencję kiczu. Dziś powraca moda na czerwone włosy. Nosimy różne odcienie tego koloru, w tym niezwykle szlachetne. Czerwone włosy to rozwiązanie nie tylko dla buntowników. Warto jednak pamiętać, że ten odcień dobrze wygląda na lśniących i zdrowych puklach.

Spis treści:

  1. Dla kogo czerwone włosy?
  2. Koloryzacja włosów na czerwono – o czym warto pamiętać?
  3. Komu pasują czerwone pukle?
  4. Dlaczego farbowanie włosów na czerwono warto powierzyć profesjonaliście?
  5. Jak wygląda pielęgnacja włosów farbowanych?
  6. Jak wygląda pielęgnacja włosów farbowanych?
  7. Moda na czerwone włosy kontra dress code

Dla kogo czerwone włosy?

Czerwone włosy sprawiają, że nie przejdziesz niezauważona. Jeśli lubisz znajdować się w centrum uwagi, wyróżniać na tle tłumu, to ten odcień jest właśnie dla ciebie. Taka odważna koloryzacja pasuje także kobietom, które pracują w zawodach kreatywnych lub mają artystyczną duszę. Na czerwone pukle decyduje się też wiele nastolatek, które pragną w ten sposób zamanifestować swój indywidualizm.

Koloryzacja włosów na czerwono – o czym warto pamiętać?

Koloryzacja włosów powinna uwzględniać nasz typ cery. Nie możemy dobierać przypadkowych odcieni, które nie licują z naszą karnacją lub wydobywają ze skóry jej defekty. Czerwone pukle niewątpliwie wykazują takie oddziaływanie. Choć prezentują się zjawiskowo, to jednocześnie podkreślają zaczerwienienia skóry, zasinienia. Krótko mówiąc, czerwone pukle nie są zalecane przy cerze naczynkowej, trądzikowej oraz ze skłonnością do podrażnień. W ich przypadku niedoskonałości cery jeszcze mocniej będą rzucały się w oczy.

Komu pasują czerwone pukle?

Choć czerwień to trudny i wymagający kolor, to ma spore grono zwolenniczek. Przyjęło się jednak, zupełnie niesłusznie, że pasuje on nielicznym. Tymczasem klucz do sukcesu stanowi dobór odpowiedniego odcienia. Farbowanie włosów na czerwono warto poprzedzić szybką analizą kolorystyczną. Jeśli jesteś chłodna to wiśnia, śliwka i krwista czerwień zdadzą u ciebie egzamin. Natomiast ciepłe typy kolorystyczne lepiej wyglądają w rudościach, oranżu czy mahoniu.

Dlaczego farbowanie włosów na czerwono warto powierzyć profesjonaliście?

Farbowanie włosów na czerwono nie jest łatwym zadaniem, dużo zależy od wyjściowego koloru włosów. Najłatwiej mają blondynki. W ich przypadku włosy łatwo przyjmą intensywny odcień czerwieni. Brunetki i szatynki bez rozjaśniania mogą tylko zafarbować pukle na ciemną czerwień z wiśniową poświatą. Jeśli zamarzy się im krwista czerwień, muszą najpierw przeprowadzić dekoloryzację, czyli ściągnięcie naturalnego pigmentu w salonie fryzjerskim. To jednak może znacznie pogorszyć kondycję pukli. Jest to bowiem inwazyjny zabieg fryzjerski.

Jak wygląda pielęgnacja włosów farbowanych?

Pielęgnacja czerwonych włosów stanowi nie lada wyzwanie. Ten pigment bardzo łatwo wypłukuje się z pukli. Często już po dwóch myciach włosy wydają się sprane i zaniedbane. Czerwonym włosom nie służy również chlor oraz promienie słoneczne. Oba czynniki przyczyniają się do osłabienia nasycenia. Pielęgnacja czerwonych włosów powinna bazować na specjalistycznych kosmetykach, które powstały z myślą o puklach farbowanych na ten kolor. Bardzo ważne są specjalistyczne płukanki do czerwonych włosów, które są lekko zabarwione pigmentem, przez co intensyfikują odcień, który w miarę upływu czasu po prostu się wypłukuje.

Moda na czerwone włosy kontra dress code

Choć czerwone włosy wyglądają bardzo efektownie, to należy sobie uświadomić, iż nie sprawdzą się we wszystkich zawodach. Te, które wymagają zaufania publicznego, vide nauczyciel, urzędnik, pracownik banku, raczej nie licują z tak odważną koloryzacją. Ta pasuje przedstawicielkom wolnych zawodów oraz kobietom zatrudnionym w branży kreatywnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *