Najnowsze Psychologia

Miłość według 5 zasad

5 zasad miłości

Czy można kochać według zasad? W miłości niby wszystko jest dozwolone, ale kiedy wchodzimy w relację, na początku jest wspaniale. Z czasem przychodzi rutyna, brak zrozumienia i związek się rozpada. Zaczynamy od nowa, szukając miłości życia. A gdyby tak kierować się pewnymi zasadami czy też wskazówkami, które pozwolą nam osiągnąć cel? Poznaj miłość według 5 zasad i szukaj, kierując się właściwą drogą!

Bycie sobą

Tak łatwo powiedzieć, a trudniej uczynić. Często bowiem udajemy kogoś, kim nie jesteśmy. Robimy to w celu przypodobania się, z obawy o brak akceptacji czy uwagi. Poznając nową osobę, zależy nam na tym, by znajomość rozwijała się jak najlepiej. Lecz w miłości nie warto nic ukrywać. Bycie sobą to bezwzględny kierunek, którym warto podążać. Nie ma tu miejsca na maski. Jeśli ktoś ma nas pokochać, musimy być szczerzy, szczególnie względem siebie samych.

Bezcenny śmiech

Jeśli mowa o miłości, to musimy połączyć ją ze śmiechem. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Miłość to szczęście i radość, a wtedy pojawia się uśmiech. Powinniśmy więc szukać takich ludzi, którzy są w stanie nas rozśmieszyć. Którzy sprawią, że będziemy uśmiechać się każdego dnia. Także na samą myśl o nich. Niech więc twój partner czy partnerka wywołuje uśmiech na twojej twarzy. By nie opuszczało cię szczęście pięknych chwil.

Nauka na błędach

Człowiek uczy się na błędach – to stara prawda. Popełniamy błędy, ale sens całej nauki polega na tych, że nie powinniśmy ich powielać. W końcu jesteśmy mądrzejsi. Wiedzę tę warto wykorzystać w kolejnych związkach. Nie czynimy więc tego, przez co rozpadły się nasze poprzednie relacje. Dzięki doświadczeniu wiemy jak postępować, co może zaowocować, także w miłości.

Brak zmian na siłę

Nikogo nie da się zmienić na siłę. Miłość wymaga wielu kompromisów, ale dążenie do zmian za wszelką cenę nie jest dobrą drogą. Jeśli ktoś już na wstępie budzi wiele wątpliwości, nie odpowiada nam, nie liczmy na to, że nagle zmieni swój charakter czy postępowanie. Zmiany muszą wynikać z chęci danej osoby. Potencjalny mężczyzna czy kobieta musi odpowiadać twoim oczekiwaniom.

Zaufanie

związekBez zaufania nie stworzymy żadnego związku. Ufając drugiej osobie jesteśmy w stanie zaspokoić wiele potrzeb. Zaufanie buduje miłość. Nie może związać się z kimś, komu nie jesteśmy w stanie zaufać. To znak, że nie jesteśmy szczerzy i mamy jakieś obawy. Wiemy, jak trudno niekiedy zdobyć czyjeś zaufanie, czy go kimś obdarzyć, ale dla miłości warto się postarać.

Katarzyna Antos

Komentarze (5)

pati25

5 lat temu

Miłość kieruje się swoimi zasadami.Tylko czy my musimy do końca nimi się kierować…Na pewno najważniejszymi rzeczami ww miłości jest bycie sobą,uśmiech oraz zaufanie do drugiej osoby.Bo cóż by to był za związek,gdybyśmy nie ufali partnerowi/partnerce.

Danusiate

5 lat temu

To ważne zasady, które warto stosować w każdej relacji z innymi. Szkoda, że tak często o nich zapominamy…

ewalub

5 lat temu

Zgadzam się z artykułem. Ciężko w miłości podążać za z góry wyznaczonymi zasadami, ale z pewnością bycie sobą czy częsty uśmiech mogą tylko pomóc zbudować trwały związek. I warto pamiętać, że kochając musimy zaakceptować daną osobę taką jaka jest, nie możemy oczekiwać, że dla nas specjalnie ktoś się zmieni. Zaufanie i nauka na błędach to również ważne punkty

  linea

  5 lat temu

  Nauka na błedach jest dobra, pod warunkiem, że nie uczymy się na własnych błędach, bo niestety za błędy się płaci. Ja z pewnością należę do osób, które biorą sobie wszelkie lekcje życia do serca i do głowy 🙂
  Moje podejście do życia wyglada teraz troszke inaczej niż kilkanaście lat temu. Może to przez błędy, może przez dojrzałość, a może to wpływ otoczenia….

  A co do artykułu to zgadzam się w 100 % z każdym punktem.

  Aneta

  5 lat temu

  Ja zawsze sobie myślę, ze jak mi ze sobą będzie dobrze, to innym też. Ciężko jest sie pewnie zwiazać z ponurakiem, dlatego staram się uśmiechać i nie robić problemu z rzeczy nieistotnych

Zostaw komentarz