Poradniki Styl życia

Mikołajki 2016 – prezenty na ostatnią chwilę

Mikołajki 2016

Już jutro Mikołajki, czyli długo wyczekiwany dzień. 6 grudnia wręczamy sobie prezenty, ale wśród nas zapewne są tacy, którzy zupełnie o nich zapomnieli, lub zostawili sobie zakupy na ostatnią chwilę. Spieszymy z pomocą, czyli podpowiedziami prezentowymi. Co podarować bliskim na Mikołajki 2016?

Mikołajki – 6 grudnia

Każdego roku, 6 grudnia obchodzimy dzień św. Mikołaja. Wieloletnia tradycja mów nam o dzieleniu się z innymi, stąd motyw prezentów, które Mikołaj wręczał ubogim i potrzebującym. Dziś czcimy jego pamięć i powielamy ten piękny gest, obdarowując siebie prezentami. Czasem trudno nam wybrać upominek, lub nie mamy czasu by się tym zająć. Tuż przed 6 grudnia mamy mały kłopot, który szybko możemy rozwiązać, z małą pomocą. Podpowiadamy, co podarować, by sprawić drugiej osobie przyjemność w ten wyjątkowy dzień.

Wyjście na lodowisko

Nasz prezent wcale nie musi być czysto materialny, jak książka, biżuteria czy zabawka. Postawmy na coś mniej standardowego, a równie ciekawego. Z okazji zbliżających się świąt, w dużych miastach powstają lodowiska, które są idealny miejscem, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Odkryte lodowiska przyciągają rzesze miłośników jazdy na łyżwach oraz tych początkujących. W niektórych miejscach łyżwy wypożyczymy za darmo, a za godzinną jazdę na tafli lodu zapłacimy grosze, a to wszystko przy świątecznych hitach i świetlnych dekoracjach. Wyjście na lodowisko będzie idealnym prezentem dla aktywnych i zakochanych w świątecznej atmosferze.

Maraton filmowy w kinie

Z okazji Mikołajek, największe kina organizują maratony filmowe dla najmłodszych i tych nieco starszych. Zakup biletów rozwiąże nasz problem z brakiem prezentu. Wystarczy sprawdzić repertuar i zamówić bilety do kina, nawet przez Internet. Kino to zawsze dobry pomysł, tym bardziej w tak wyjątkowy dzień, jak Mikołajki.

Bilety do teatru, filharmonii lub opery

Nie zawsze mamy czas na kulturę, więc w grudniu warto zarezerwować jeden wieczór na wyjście do teatru, opery czy filharmonii. Bilety to świetny pomysł na mikołajkowy prezent. W Mikołajki, wiele ośrodków kultury organizuje specjalne spektakle czy koncerty. Wyjście do teatru dostarczy niezapomnianych wrażeń, które są bezcenne, w porównaniu do rzeczy materialnych. Bilety, podobnie jak w przypadku kina, także zarezerwujemy i kupimy online. Warto się spieszyć, ponieważ 6 grudnia sale są zwykle pełne.

Warsztaty mikołajkowe

Innym prezentem będą warsztaty mikołajkowe. Domy kultury, teatry czy inne organizacje kulturalne organizują 6 grudnia wiele ciekawych zajęć dla najmłodszych i ich rodziców. Warsztaty ze zdobienia pierniczków czy bombek z pewnością pochłoną maluchy. W ten sposób można miło i kreatywnie spędzić czas. A na pamiątkę zostaną nam piękne bombki, kartki czy inne dekoracje, którymi ozdobimy nasz dom. Wiele tego typu wydarzeń jest bezpłatnych, więc warto przejrzeć ofertę naszego miasta.

prezentyNa Mikołajki 2016 wcale nie musimy wręczać kolejne zabawki czy pary skarpet. Postarajmy się dać innym coś, co niekoniecznie jest materialne. Podarujmy wrażenia, chwile radości i bliskości, bo to znacznie cenniejsze, niż wszystko inne.

Katarzyna Antos

Komentarze

pati25

4 lata temu

Świetne propozycje prezentów.Każdy wybierze coś miłego dla siebie

Zostaw komentarz