Seks

Masturbacja kobiet – co warto o niej wiedzieć?

Masturbacja kobiet

Zdjęcie autorstwa Ava Sol z Pexels

Masturbacja kobiet do niedawna stanowiła temat tabu. O ile nikt nie dziwił się, że mężczyźni stawiają na autoerotyzm, o tyle pieszczenie własnego ciała przez panie było czymś, o czym nie należało mówić głośno. Na szczęście czasy się zmieniły, a wraz z nimi podejście do tematu. Co warto wiedzieć o kobiecej masturbacji?

Spis treści:

  1. Dobroczynny wpływ masturbacji na zdrowie
  2. Masturbacja na oczach partnera
  3. Masturbacja na problemy z orgazmem
  4. Gadżety erotyczne przydatne przy kobiecej masturbacji

Dobroczynny wpływ masturbacji na zdrowie

Jak pokazują badania naukowe, masturbacja pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Mamy tutaj do czynienia z działaniem wielokierunkowym. Masturbacja kobiet pomaga im złagodzić ból menstruacyjny, rozładować stres, ułatwia też zasypianie, zmniejsza ryzyko infekcji intymnych oraz zmniejsza ryzyko depresji. Co ciekawe, autoerotyzm dobroczynnie oddziałuje też na gospodarkę hormonalną.  Dawniej twierdzono, że masturbacja przyczynia się do spadku energii seksualnej oraz płodności. Dziś doskonale wiemy, że tego typu stwierdzenia są nieuprawnione.  W związku z tym, iż pieszczenie własnego ciała poprawia nastrój oraz pracę układu endokrynologicznego, wpływa pozytywnie na płodność.  Problem może stanowić jedynie uzależnienie od masturbacji. Nie oznacza to jednak, że ta jest szkodliwa sama w sobie. Staje się po prostu kompulsywnym zachowaniem. Psycholodzy twierdzą, że nałogiem może stać się każda czynność, która uruchamia w nas układ nagrody i służy do rozładowywania napięcia, w tym bieganie czy obsesyjne sprzątanie.

wpływ masturbacji na zdrowie
Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels

Masturbacja na oczach partnera

Wydawać by się  mogło, że masturbacja została zarezerwowana dla singielek. Nic bardziej mylnego. Autoerotyzm jest dla każdego. Stanowi doskonały sposób na urozmaicenie życia seksualnego. Wiele par w pewnym momencie zaczyna skarżyć się na monotonię. W takiej sytuacji masturbacja na oczach partnera może wnieść odrobinę pikanterii do związku. Oczywiście, autoerotyzm dla niektórych kobiet stanowi bardzo intymne przeżycie. Nie wszystkie panie chcą, aby towarzyszył im w nim mężczyzna. Niektórzy faceci mogą też odebrać masturbację jako sygnał, że są niedostatecznie dobrzy w łóżku. Warto mieć to na uwadze, aby nie wylać dziecka z kąpielą.

Masturbacja na oczach partnera
Zdjęcie autorstwa Marina Ryazantseva z Pexels

Masturbacja na problemy z orgazmem

Kobiecy orgazm nie jest czymś tak oczywistym jak męski. Panowie muszą mieć stałą zachętę, aby uprawiać seks i tym samym przyczyniać się do przedłużenia gatunku. Jej rolę odgrywa zmysłowa przyjemność. Dzięki temu, że mężczyzna niemal zawsze osiąga orgazm, ma ochotę na erotyczne igraszki. Kobiecy orgazm wymaga jednak pracy, lepszego poznania swojego ciała, wypuszczenia na wolność fantazji erotycznych.  To także doskonała okazja do weryfikacji tego, jakie pieszczoty i jak nasilone sprawiają nam największą przyjemność. Masturbacja jest zalecana na problemy z orgazmem. Wynika to z faktu, iż z jednej strony pozwala  poznać własne potrzeby seksualne, z drugiej zdejmuje nas psychiczne blokady, a jakby tego było mało sprzyja prawidłowemu nawilżeniu pochwy. Wiele kobiet skarży się na suchość pochwy, która utrudnia im zbliżenia z partnerem. Gdy ta intymna część ciała nie jest odpowiednio nawilżona, pojawia się tarcie, a wraz z nim ból podczas stosunku.

Gadżety erotyczne przydatne przy kobiecej masturbacji

Kobieca masturbacja zazwyczaj  odbywa się z wykorzystaniem palców i całych dłoni. Panie czasem korzystają też z prysznica,, który zapewnia zmysłowy masaż łechtaczce. Tymczasem mamy na rynku gadżety erotyczne, które znacznie poszerzają nasze doznania w tym zakresie.  Wibatory, wibrujące jajeczka czy silikonowe nakładki na palce to tylko niektóre z nich. Niektóre kobiety lubią doznania płynące z wypełnienia pochwy, w ich przypadku sprawdzi się dildo. Natomiast inne preferują zmysłowy masaż łechtaczki przy pomocy wibratora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *