Uroda

Maski do włosów – wybierz tą odpowiednią

odżywki do włosów

Grafika dostarczona przez partnera

Nasze włosy na co dzień narażone są na intensywne zabiegi pielęgnacyjne. Suszenie, prostowanie, a nawet zwykłe zawiązanie koku osłabiają ich kondycję. Na dodatek zjawiska atmosferyczne również nie są dla nich obojętne.

Mróz, promienie słoneczne oraz silny wiatr, potrafią odbić się na ich zdrowym wyglądzie, przez co osiągnięcie idealnej fryzury staje się trudniejsze. Co możesz zrobić, by nadać włosom nie tylko zdrowy wygląd, ale również odżywić je od środka?

Maska do włosów – to niezwykły produkt

Maska do włosów to kosmetyk, w którego skład wchodzą substancje pozwalające na intensywną pielęgnację włosa. Olejki roślinne, witaminy, emolienty i proteiny skoncentrowane w gęstym kremie, regenerują zniszczone włosy z zewnątrz oraz odżywiają je wewnątrz. Gęsta konsystencja produktu uniemożliwia jego spłynięcie z włosów, dzięki czemu substancje czynne mogą lepiej zadziałać.

Czym różni się maska od odżywki

Odżywkę do włosów stosujemy przy każdym myciu głowy. Stosowanie odżywki ma dać efekt natychmiastowy i od razu wpłynąć na wygląd włosa. Jednak efekt odżywienia jest powierzchowny i krótkotrwały.

Maska to istna bomba witaminowa dla naszych włosów. Jej skład jest dużo bardziej skoncentrowany, by osiągać efekt nie tylko z zewnątrz, ale i wewnątrz włosa. Dokładnie tak jak dogłębnie działają maski na twarz, które z chęcią stosujemy, tak samo działają maski na włosy.

fryzjerskie do włosów

Grafika dostarczona przez partnera

Dlaczego warto używać maski do włosów?

Włosy zniszczone koloryzacją i częstym suszeniem, stają się kruche i łamliwe. Nie wystarczy je wygładzić poprzez używanie odżywki. Należy je wzmocnić, by codzienne modelowanie czy mróz nie niszczyły ich coraz bardziej. Włosy dzięki stosowaniu maski stają się nie tylko lśniące i gładkie, ale także odpowiednio odżywione. Nawilżone włosy będą sprężyste i łatwiejsze do ułożenia, a także odporniejsze na uszkodzenia.

Jak się stosuje maskę na włosy?

Ponieważ maska do włosów to kosmetyk zdecydowanie cięższy od odżywki, nie należy jej stosować codziennie. Zazwyczaj kosmetyk ten używa się 1-2 razy w tygodniu, w zależności od potrzeb. Suche włosy potrzebują bardziej intensywnego odżywienia.

W przypadku silnie zniszczonych włosów można na początku nakładać maskę częściej i zostawiać ją na nieco dłużej. Bardzo suche włosy trudno obciążyć, dlatego w przypadku tego rodzaju włosów maski można stosować nawet częściej niż zalecane 1-2 razy na tydzień.

Sposób użycia maski

Na umyte i rozczesane włosy należy równomiernie nałożyć maskę, pasmo po paśmie. Jeśli włosy są długie, kosmetyk można nałożyć przy pomocy grzebienia, do rozczesywania mokrych włosów (o szerokim rozstawieniu zębów).

Maskę zostawiamy zazwyczaj na włosach 5-10 min (zgodnie z instrukcjami na etykiecie produktu). Dla wzmocnienia działania substancji czynnych zawartych w masce włosy można zawinąć w ręcznik. Następnie należy je dokładnie spłukać letnią wodą i wysuszyć tak jak zawsze. Działanie maski widać już po pierwszym użyciu.

Rodzaje masek odpowiadają na indywidualne potrzeby

Sklepy oferują bardzo szeroką gamę masek do włosów. W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć, możemy wybrać kosmetyk z odpowiedniej kategorii. Do kupienia są produkty do włosów z różnymi problemami, tj. do włosów suchych, łamliwych, zniszczonych.

A także dopasowane do rodzaju włosów, czyli: maski do włosów blond, kręconych, farbowanych czy siwych. Jeśli obawiasz się, że wybierając samemu maskę, możesz włosom bardziej zaszkodzić niż pomóc, poradź się swojego fryzjera. On z pewnością pomoże dobrać odpowiedni kosmetyk, którego działanie będzie odpowiadało na indywidualne potrzeby Twoich włosów. (Fryzjerskie maski do włosów znajdziesz na tej stronie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *