Uroda

Manicure hybrydowy – poznaj najczęściej popełniane błędy!

Manicure hybrydowy

Tiko Giorgadze z Unsplash

W ostatnich latach manicure hybrydowy cieszy się ogromną popularnością wśród Polek, które pokochały go za fenomenalną trwałość. Na co dzień nie mamy zbyt wiele czasu, by zadbać o paznokcie. Pracujemy, zajmujemy się dziećmi i domem. Brakuje nam czasu na sen, a co dopiero na manicure. Dotychczas oddawałyśmy swe paznokcie w ręce specjalistek. Obecnie z powodu galopującej inflacji szukamy sposobów, by trochę zaoszczędzić. Domowe hybrydy stanowią idealne rozwiązanie, biorąc pod uwagę łatwą dostępność specjalnych lamp, baz, odtłuszczaczy i lakierów. Dziś nawet frezarka do paznokci nie kosztuje majątku. To inwestycja na lata, która pomoże ci ograniczyć wydatki i cieszyć się pięknymi paznokciami. Poznaj najczęściej popełniane błędy przez kobiety, które wykonują manicure hybrydowy.

Spis treści:

  1. Manicure hybrydowy – poznaj najczęściej popełniane błędy! Nieprzygotowana płytka
  2. Usuwanie skórek – jak przeprowadzić je prawidłowo?
  3. Postaw na lakiery hybrydowe znanych marek!
  4. Grube warstwy hybryd
  5. Nakładanie lakierów hybrydowych zbyt grubą warstwą
  6. Utwardzanie hybryd – dlaczego nie należy przyspieszać tego procesu?

Manicure hybrydowy – poznaj najczęściej popełniane błędy! Nieprzygotowana płytka

Manicure hybrydowy często prezentuje się nienagannie przez kilka tygodni. W tym czasie nie wymaga żadnych poprawek. Dzieje się tak pod warunkiem, że od początku przyłożymy się do jego wykonania. Niestety, wiele z nas od razu przystępuje do nakładania kolorowej emalii. Tymczasem trwałość hybryd zależy od odpowiedniego przygotowania płytki. Tutaj pośpiech jest złym doradcą. Zanim przystąpisz do nakładania lakieru hybrydowego, musisz odtłuścić i zmatowić płytkę. Inaczej manicure odpadnie już na drugi dzień.

Usuwanie skórek – jak przeprowadzić je prawidłowo?

Za prawdziwe szczęściary można uznać te kobiety, które usuwanie skórek mogą potraktować jako temat, który ich nie dotyczy. Niektóre panie w ogóle nie mają z nimi problemów, podczas gdy inne rozkładają bezradnie ręce. Nie wiedzą bowiem, co zrobić, aby pożegnać narastające skórki. Ich wycinanie często kończy się powstaniem piekącej rany, która na dodatek nie prezentuje się zbyt estetycznie. Ta goi się przez stosunkowo długi czas. Naszym zdaniem warto postawić na preparaty zmiękczające skórki, a następnie sięgnąć po specjalny drewniany patyczek, aby pozbyć się narastającej warstwy skóry.

Postaw na lakiery hybrydowe znanych marek!

Lakiery hybrydowe są dziś dużo tańsze niż jeszcze kilka lat temu. Niemniej pogoń za niską ceną może nas zaprowadzić na manowce. Warto polować na promocje, ale należy celować w znane marki specjalizujące się w produkcji hybryd. Unikaj lakierów nieznanych marek na serwisach aukcyjnych, które można kupić już za 8 zł. Ta pozorna oszczędność w najlepszym wypadku będzie cię kosztować nietrwały manicure. W najgorszym możesz wprowadzić do swojego organizmu groźne chemikalia. W tym wypadku taniej bardzo często znaczy gorzej.

Grube warstwy hybryd

Manicure hybrydowy wygląda atrakcyjnie, gdy nałożymy dwie cienkie warstwy lakieru. Niestety, część z nas obawia się kiepskiego krycia i nie żałuje sobie emalii. Warto jednak podkreślić, iż nadmiar lakieru będzie powodował nieestetyczne wybrzuszenia na płytce, co finalnie przyczyni się do wcześniejszego odpryskiwania.

Nakładanie lakierów hybrydowych zbyt grubą warstwą

Bardzo często lakiery hybrydowe nakładamy tylko na środek płytki, boimy się z nim dotrzeć do brzegów paznokcia. Wiele z nas nie czuje się pewnie w tej materii. Boimy się zalanych skórek lub kontaktu chemikaliów z naskórkiem. Warto jednak prawie suchym pędzelkiem dotrzeć do tych zakamarków, ponieważ niepomalowane boki nie tylko prezentują się dość osobliwie, ale też stanowią miejsce, przez które przedostaje się powietrze podnoszące hybrydy.

Utwardzanie hybryd – dlaczego nie należy przyspieszać tego procesu?

Pośpiech jest złym doradcą. Jeśli marzy ci się trwały manicure hybrydowy, koniecznie musisz utwardzać lakier tyle, ile wskazuje producent. Nie przyspieszaj tego procesu, bo emalia będzie pod spodem mokra, sama odpadnie, a ty przy okazji możesz nią coś pobrudzić.  Jeśli decydujesz się na hybrydy, na ich wykonanie zarezerwuj odpowiednią ilość czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *