Sekrety kosmetyków Uroda

Mali pomocnicy w codziennej rutynie

pędzle do makijażu

Oczywiście można obyć się bez ich pomocy, jednakże pędzle do makijażu zdecydowanie ułatwiają sprawę, szczególnie, jeśli jest się perfekcjonistką. Fanki makijażu, które nie posiadają profesjonalnych kursów wizażu za sobą, potrafią odróżnić większość z nich, a przynajmniej tę część dostępną w miejskich drogeriach. Zdania są podzielone, czy aby na pewno wszystkie są potrzebne podczas codziennego makijażu, jednak z całą pewnością można stwierdzić, że umiejętne używanie pędzli do makijaży w niesamowity sposób potrafi rozprowadzić kosmetyki na twarzy, nadając im dodatkowych efektów.

Te potrzebne i mniej potrzebne

Istnieje ściśle określona grupa produktów ułatwiających malowanie się, które powszechnie są uważane za potrzebne. Pierwszym z nich jest model używany do nakładania pudru. Ten pędzel do makijażu łatwo rozpoznać. Jego powierzchnia i zasięg nakładania jest duży, a włosie elastyczne i puszyste. Puder łatwo utrzymuje się na jego powierzchni ale również łatwo z niego schodzi. Produkt nakładany za pomocą gąbeczki bardzo często tworzy maskę na twarzy, przez co wygląda się nienaturalnie. Kolejnym z nich jest cieniutki pędzel do makijażu używany do malowania brwi. Średnio co parę lat zmienia się koncepcja związana z tym, jaki kształt powinny mieć idealne brwi. Jeszcze parę lat temu mnóstwo pań miało cieniutki brwi, ledwie widoczne kreski, natomiast od kilku sezonów promuje się grube, puszyste brwi podkreślające oczy. W obu przypadkach do osiągnięcia takiego efektu bez wizyt w salonach kosmetycznych potrzebna jest kolorystycznie odpowiednio dobrana kredka do brwi i pędzel do makijażu, który w przeciwieństwie do reszty pędzli jest ostro ścięty. Jego zakończenie jest małe, co ułatwia precyzyjne wykończenia brwi. Cień do brwi powinien być dobrany pod kolor kredki aby wspólnie tworzyły spójną całość.

Model podkładowy i jego konkurencja

Kiedyś mało kto wiedział o istnieniu pędzli do makijażu przeznaczonych do nakładania bronzerów i podkładów, jednak dzisiaj staje się to chlebem powszednim. Modele specjalnie do tego przeznaczone są puszyste i równo ścięte. Ich zakończenie tworzy delikatny owal, który ułatwia dotarcie w trudno dostępne miejsca z nakładanym produktem, ponadto idealnie nadają się do modelowania konturów twarzy. Ten trik jest bardzo mocno promowany od kilku lat, dlatego że faktycznie dobrze nałożone kosmetyki za pomocą pędzli do makijażu  potrafią delikatnie zmienić rysy twarzy, uwydatnić zalety, ukryć ich wady. Ogromną konkurencją dla tego rodzaju pędzli są gąbeczki do makijażu, które z każdym dniem zdobywają nowe fanki.

Oczy największym wyzwaniem

Makijaż oczu jest niezwykle obszernym tematem w świecie wizażu, a samych pędzli do makijażu, których używa się podczas profesjonalnej sesji jest niesamowicie dużo. Modele, rozmiary, zakończenia i skosy pędzli pozwalają na osiągnięcie różnych, ciekawych efektów. Zgłębienie wiedzy na temat pędzli do makijażu jest jednym sukcesem, drugim z nich jest umiejętne ich wykorzystywanie, z czym bywa różnie. Zawód wizażysty wymaga nauki przez całe życie, ponieważ z każdym rokiem zmieniają się trendy i są projektowane nowe produkty.

Problemy związane z makijażem

Jedną z niewielu wad codziennego używania pędzli do makijażu jest fakt, że jeśli jest się nie wprawionym w używaniu ich potrafią być czasochłonne, co może stanowić nie lada wyzwanie o wczesnych porach. Nie mniej jednak owa wprawa przychodzi z czasem, a wtedy można zdziałać cuda w niewiele więcej niż 10 minut. Nie wolno również zapomnieć o systematycznym czyszczeniu pędzli do makijażu, które stwarzają idealne warunki do rozwijania się bakterii.

Tekst sponsorowany

Komentarze (13)

hosanna

4 lata temu

Dobry pędzel pozwala uzyskać naturalny makijaż, trzeba tylko dobrać odpowiednią twardość włosia i jego rozstawienie.

polinezja

4 lata temu

Pędzle zapewniają dużo bardziej naturalny efekt niż palce czy pacynki.

majra

4 lata temu

Ja nie wyobrażam sobie makijażu bez użycia pędzli. Podkład o wiele lepiej wygląda na buzi nakładany gąbeczką, czy pędzlem. Jest to też bardziej higieniczne niż rozprowadzanie produktu palcami. Mam sporą ilość pędzli i w codziennym makijażu używam co najmniej sześciu a jeśli decyduję się na makijaż oka to jest ich więcej w zależności od tego jaki efekt chce uzyskać na oku. Wg mnie najważniejsze są pędzle do podkładu, pudru, bronzera/różu jeśli ktoś używa, pędzelek do brwi jeśli ktoś korzysta z pomady/cieni do brwi a także dobry puchaty pędzel do rozcierania cieni na powiece! Ten ostatni czyni wręcz cuda i nawet mało wprawione osoby zauważą różnicę w swoim makijażu. Pacynek wręcz nie cierpię. Dołączane są do wielu paletek z cieniami a tak na prawdę niewiele można z nimi zdziałać. Ciężko połączyć ładnie i estetycznie kolory a łatwo zrobić sobie bezkształtne plamy.
Mycie pędzli powinno w zasadzie odbywać się po każdym ich użyciu, w szczególności jeśli tych pędzli posiadamy niewiele. Ja swoje staram się myć jak najczęściej, ale jeśli nie znajdę na to czasu w tygodniu to zazwyczaj w weekendy urządzam im małe spa.
Na koniec jeszcze dodam, że nie ma mniej potrzebnych pędzli. To jak je używamy zależy od naszych preferencji :). Jeśli ktoś bardzo mało się maluje i używa niewielu produktów to oczywiście nie będzie posiadał wypasionej kolekcji bo po prostu nie będzie mu potrzebna. Niemniej jednak uważam, że warto próbować makijażu z użyciem pędzli – nawet jeśli ktoś używa tylko podkładu, pudru i okazjonalnie cieni do powiek.

utkana z wyobrażeń

4 lata temu

Właśnie kompletuję swój pierwszy zestaw pędzli, więc artykuł jest jak najbardziej na czasie.

polanaja_luna

4 lata temu

Mam sporą kolekcję pędzli – muszę mieć zawsze jakiś pędzel na zmianę, gdy jego poprzednik nie zdąży wyschnąć po kąpieli:)

loli

4 lata temu

Bardzo mało się maluję, ale zawsze używam pędzli, bo w przeciwieństwie do pacynek czy gąbek można je umyć:)

    majra

    4 lata temu

    Pacynki i gąbeczki również można myć. Ba! Nawet trzeba :). Jeśli pacynki nie są jakiejś najgorszej jakości to bez problemu można je wyprać i nic się im nie stanie ;).

Emilly27k

4 lata temu

Oczy stanowią nasz wizerunek. Odpowiedni pędzel dostosowany, a wyglądamy pięknie.
Jestem za stosowaniem pędzli choć mało posiadam ich. 2 . Jeden malowanie pudru, a drugi służy do malowania oczów.

pati25

4 lata temu

Pędzle są potrzebne,aby ładnie się pomalować,aby nasz makijaż wyglądał perfekcyjnie.Ja pędzli nie używam.Podkład w kremie nakładam palcami,a cień na powieki małą gąbeczką tzw pacynką

Mindi

4 lata temu

Makijaż robię taki minimalistyczny ale ciągle się w nim wprawiam. Jeszcze niedawno malowałam się tylko palcami a do oczu używałam maleńkich gąbeczek. Teraz już mam kilka pędzelków i próbuję wykorzystywać je do makijażu wyjściowego. Najważniejsze dla mnie sa dwa pędzelki, jeden do podkładu a drugi do różu. Bardzo dbam o ich czystość.

Aneczka2015

4 lata temu

Nie wyobrażam sobie zrobienie makijażu bez użycia pędzli- bardzo są przydatne. Staram się regularnie je ,,prać” 🙂

Arielka

4 lata temu

Dobre pędzle to podstawa. Pamiętam, jak nie umiałam pomalować oczu, do czasu, aż kupiłam sobie dobrego puchacza do rozcierania cieni.

Dina

4 lata temu

Praktycznie się nie maluję, używam jedynie pudru i pędzla do jego aplikacji. Pozostałe nie są mi potrzebne. Taki zestaw do oczu, twarzy i ust to świetny prezent. Będę o nim pamiętać, moja córka niebawem ma urodziny i pewnie ucieszyłaby się z kompletu aplikatorów.

Zostaw komentarz