Uroda

Makijaż permanentny brwi – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Makijaż permanentny brwi

Kuya Yus z pexels

Brwi są dla twarzy tym samym co rama dla obrazu, koncentrują uwagę na głębi spojrzenia i odcieniu tęczówki. Blondynki często mają je dużo jaśniejsze niż brunetki. Kobiety skarżą się również na ubytki w łuku brwiowym oraz jego nieodpowiedni kształt. Wszystkie mankamenty można ukryć, wykonując makijaż. Istnieją specjalne cienie do brwi, mydełka, pudry, eyelinery i kredki. Zapewniają one świetny, aczkolwiek krótkotrwały efekt. Makijaż brwi zajmuje sporo czasu, którego współczesna kobieta nie ma zbyt wiele. Wiele pań wolałoby dłużej pospać, aby naładować wewnętrzne akumulatory. Z pomocą przychodzi makijaż permanentny brwi. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu?

Makijaż permanentny – mocny trend w branży beauty

Makijaż permanentny stał się ostatnio mocnym trendem. Niektóre kobiety decydują się na umieszczenie specjalnego pigmentu wewnątrz warg, aby przyciemnić ich odcień, co pozwala zrezygnować z aplikacji pomadki. Inne wprowadzają barwnik na wysokości łuku brwiowego, aby uzyskać przepiękną ramę dla oczu. Oba rozwiązania mają sporo zwolenniczek. Niektóre panie rozważają je, ale nie są pewne, czy te zabiegi sprawdzą się w ich przypadku.

Na co powinna zwrócić uwagę linergistka?

Choć kobiety często posiadają własną wizję idealnych brwi, muszą skonfrontować ją z czynnikami zewnętrznymi. Profesjonalna linergistka nigdy nie spełnia oczekiwań klientki, jeśli wcześniej nie przeprowadzi własnej analizy. Każda twarz daje inne możliwości i nasuwa też pewne ograniczenia. Określony kształt i kolor brwi świetnie wygląda u znanej aktorki, jednak niekoniecznie zda egzamin u klientki, której przypadł do gustu. Kluczową rolę odgrywa kształt twarzy. Nie każdy stanowi dobrą bazę dla realizacji własnej wizji idealnych brwi. Linergistka potrafi dopasować ich kształt do twarzy. Ponadto zna podstawy analizy kolorystycznej i wie, jaki odcień brwi współgra z urodą danej klientki. Np. zima świetnie wygląda w czarnych brwiach, zwłaszcza gdy posiada czarne włosy. Szatynka i blondynka zostałaby przyćmieniona przez tak mocną oprawę oczu.

Jak przeprowadza się makijaż permanentny brwi?

Linergistka zawsze stara się pogodzić oczekiwania klientki z jej kształtem twarzy i typem urody. Makijaż permanentny brwi rozpoczyna od wykonania zarysu brwi przy użyciu kredki. Linergistka wskazuje odcień pigmentu i metodę pracy. Kobietom o cerze dojrzałej i tłustej rekomenduje się technikę cieniowania. Paniom, które chcą uzyskać bardzo naturalny efekt, zaleca się microblanding brwi. Doświadczona linergistka przy użyciu specjalnych narzędzi i barwnika dorysowuje pojedyncze włoski. Warto korzystać z usług najlepszych specjalistek w branży, ponieważ ich zdolności manualne odgrywają istotną rolę. Dorysowane brwi powinny mieć odpowiedni kształt. Nawet uznana linergistka czasem reprezentuje zupełnie inny styl niż preferowany przez daną klientkę. Zapoznanie się z jej portfolio stanowi dobry pomysł. Pomoże uniknąć efektu zbyt mocnych i przerysowanych brwi, których dana osoba nie lubi.

Czy makijaż permanentny brwi przebiega w znieczuleniu?

Makijaż permanentny brwi wiąże się z wprowadzaniem pigmentu pod skórę. Jest lekko inwazyjny, przez co u niektórych osób wywołuje dyskomfort. Nie trzeba się go jednak obawiać, ponieważ większość specjalistek znieczula łuk brwiowy, sięgając po specjalną maść z lindokainą. Przeciwwskazaniem do jej użycia jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników.

Permanentny makijaż brwi – pielęgnacja po zabiegu

Kobiety, które planują większe wyjście, powinny przełożyć makijaż permanentny brwi na późniejszy termin. Warto podkreślić, że choć zabieg wypełniania łuku brwiowego nie jest mocno inwazyjny, to narusza ciągłość skóry. Miejsce, w którym wprowadza się pigment, wykazuje skłonność do zaczerwienienia, pieczenia, a nawet lekkiego obrzęku. Skóra goi się od kilku dni do dwóch tygodni. Należy liczyć się z jej łuszczeniem i powstawaniem nieestetycznych strupków. Linergistka wskaże specjalne produkty, które wspomogą jej regenerację. Obszaru brwi nie należy myć ani pielęgnować zwykłymi kremami czy odżywkami.

Czy makijaż permanentny brwi trzeba odświeżać?

Choć makijaż permanentny brwi wydaje się rozwiązaniem na zawsze, to z czasem pojawia się konieczność jego odświeżenia. Pigment szybciej blaknie w przypadku cery tłustej oraz skóry poddanej ekspozycji na promienie UV.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *