Makijaż opadającej powieki

Opadająca powieka to nie tylko problem kobiet dojrzałych. Nie zawsze wynika on z wiotkiej skóry. Opadającą powiekę bardzo często mają też młode kobiety, w tym nastolatki, w ich przypadku wynika ona z takiej, a nie innej anatomii. Nie wszyscy po prostu zostali obdarzeni przez naturę okiem o kształcie migdała. Od czego jest jednak makijaż? Za jego pomocą można skorygować kształt oka. O czym powinnaś pamiętać, wykonując makijaż opadającej powieki?

Musisz wyjechać nad załamanie powieki

Aby skorygować opadającą powiekę musisz sięgnąć po średnio jasny cień do powiek w neutralnym odcieniu – brąz lub szarość. Spójrz, gdzie w stosunku do wewnętrznego kącika powieka zaczyna opadać, tworząc poduszeczkę. Teraz pociągnij od załamania na wewnętrznym kącikiem aż do zewnętrznego kącika cieniowanie tuż nad załamaniem powieki. W ten sposób stworzysz iluzję, że twoja powieka jest wyciągnięta i dobrze widoczna.  Pamiętaj jednak o tym, aby nigdy średnio jasnym cieniem nie dojeżdżać pod brew, zawsze musisz zostawić beżowy pas pod brwią.

Zewnętrzny kącik pociągnij w kierunku końca brwi

Aby skorygować kształt opadającej powieki, zewnętrzny kącik pociągnij jako przedłużenie dolnej linii wodnej biegnące w kierunku końca brwi, tutaj właśnie nanieś najciemniejszy, ale niezbyt ciemny cień, wzmacniając w ten sposób zewnętrzny kącik.

Do podkreślania załamania powieki wykorzystuj wyłącznie matowe cienie do powiek

Pamiętaj, aby nigdy nie podkreślać załamania powieki błyszczącymi cieniami. Niewskazana jest zarówno satyna, jak i typowa perła. Do tej czynności wykorzystujemy wyłącznie cienie do powiek o matowym wykończeniu. W przeciwnym wypadku nie uda nam się skorygować opadającej powieki.

Zewnętrzny kącik podkreślaj tylko matowymi cieniami

Pamiętaj o tym, że do podkreślania zewnętrznego kącika połyskujące cienie do powiek też się nie nadają. Dlatego jeśli wybierasz paletkę, to zwróć uwagę, czy nie ma w niej za dużo ciemnych perłowych cieni, bo i tak nie zrobisz z nich pożytku. Stanowią one mało praktyczne wyposażenie paletki cieni do powiek.

Stawiaj na naturalne odcienie

Pamiętaj, że kobiety z opadającą powieką najlepiej wyglądają, gdy wykonują makijaż oczu za pomocą naturalnych odcieni do powiek. Wskazane są wszelkie beże, brązy, szarości i róże. Możesz sięgnąć też po lawendę. Unikaj jednak pomarańczy i neonów, gdyż praca z nimi ogólnie jest trudna, a przy opadającej powiece jeszcze cięższa.

Unikaj ciemnych smoky eyes

Wiele makijażystów w programach telewizyjnych maluje swoich gości ciemnymi cieniami do powiek. Tymczasem ciemne smoky eyes nie nadaje się do opadającej powieki. Poza tym dodaje lat i wygląda zbyt mrocznie. Mało kto czuje się w nim dobrze, bo też potrzeba sporych umiejętności makijażowych, aby wykonać poprawne cieniowanie czernią i szarością. Z pewnością nie jest to szybki makijaż.

Błyskotki nakładaj w wewnętrznym kąciku

Pamiętaj o tym, aby zawsze rozświetlać wewnętrzny kącik oka za pomocą jasnego, połyskującego cienia do powiek. Może to być perłowa biel, róż czy beż.  Zawsze ten prosty trik otwiera oko i czyni spojrzenie bardziej zmysłowym.

Staranne tuszowanie rzęs

Pamiętaj, że mocno wytuszowane rzęsy zawsze optycznie podnoszą oko i tuszują opadającą powiekę, która jest zmorą większości Polek. Korzystaj z maskar o działaniu wydłużającym i pogrubiającym. Możesz też dokleić sztuczne rzęsy, ale to trzeba lubić.

Makijaż brwi to podstawa

Pamiętaj, że opadająca powieka potrzebuje odpowiedniej ramy w postaci dobrze dobranego kształtu brwi. Powinnaś je podkreślać makijażem, np. sięgając po kredkę do brwi czy cienie dedykowane tej części twarzy.