Uroda

Makijaż opadającej powieki – o czym powinnaś pamiętać?

Makijaż opadającej powieki

Opadająca powieka to nie tylko problem kobiet dojrzałych. Nie zawsze wynika on z wiotkiej skóry. Opadającą powiekę bardzo często mają też młode kobiety, w tym nastolatki, w ich przypadku wynika ona z takiej, a nie innej anatomii. Nie wszyscy po prostu zostali obdarzeni przez naturę okiem o kształcie migdała. Od czego jest jednak makijaż? Za jego pomocą można skorygować kształt oka. O czym powinnaś pamiętać, wykonując makijaż opadającej powieki?

Musisz wyjechać nad załamanie powieki

Aby skorygować opadającą powiekę musisz sięgnąć po średnio jasny cień do powiek w neutralnym odcieniu – brąz lub szarość. Spójrz, gdzie w stosunku do wewnętrznego kącika powieka zaczyna opadać, tworząc poduszeczkę. Teraz pociągnij od załamania na wewnętrznym kącikiem aż do zewnętrznego kącika cieniowanie tuż nad załamaniem powieki. W ten sposób stworzysz iluzję, że twoja powieka jest wyciągnięta i dobrze widoczna.  Pamiętaj jednak o tym, aby nigdy średnio jasnym cieniem nie dojeżdżać pod brew, zawsze musisz zostawić beżowy pas pod brwią.

Zewnętrzny kącik pociągnij w kierunku końca brwi

Aby skorygować kształt opadającej powieki, zewnętrzny kącik pociągnij jako przedłużenie dolnej linii wodnej biegnące w kierunku końca brwi, tutaj właśnie nanieś najciemniejszy, ale niezbyt ciemny cień, wzmacniając w ten sposób zewnętrzny kącik.

Do podkreślania załamania powieki wykorzystuj wyłącznie matowe cienie do powiek

Pamiętaj, aby nigdy nie podkreślać załamania powieki błyszczącymi cieniami. Niewskazana jest zarówno satyna, jak i typowa perła. Do tej czynności wykorzystujemy wyłącznie cienie do powiek o matowym wykończeniu. W przeciwnym wypadku nie uda nam się skorygować opadającej powieki.

Zewnętrzny kącik podkreślaj tylko matowymi cieniami

Pamiętaj o tym, że do podkreślania zewnętrznego kącika połyskujące cienie do powiek też się nie nadają. Dlatego jeśli wybierasz paletkę, to zwróć uwagę, czy nie ma w niej za dużo ciemnych perłowych cieni, bo i tak nie zrobisz z nich pożytku. Stanowią one mało praktyczne wyposażenie paletki cieni do powiek.

Stawiaj na naturalne odcienie

Pamiętaj, że kobiety z opadającą powieką najlepiej wyglądają, gdy wykonują makijaż oczu za pomocą naturalnych odcieni do powiek. Wskazane są wszelkie beże, brązy, szarości i róże. Możesz sięgnąć też po lawendę. Unikaj jednak pomarańczy i neonów, gdyż praca z nimi ogólnie jest trudna, a przy opadającej powiece jeszcze cięższa.

Unikaj ciemnych smoky eyes

Wiele makijażystów w programach telewizyjnych maluje swoich gości ciemnymi cieniami do powiek. Tymczasem ciemne smoky eyes nie nadaje się do opadającej powieki. Poza tym dodaje lat i wygląda zbyt mrocznie. Mało kto czuje się w nim dobrze, bo też potrzeba sporych umiejętności makijażowych, aby wykonać poprawne cieniowanie czernią i szarością. Z pewnością nie jest to szybki makijaż.

Błyskotki nakładaj w wewnętrznym kąciku

Pamiętaj o tym, aby zawsze rozświetlać wewnętrzny kącik oka za pomocą jasnego, połyskującego cienia do powiek. Może to być perłowa biel, róż czy beż.  Zawsze ten prosty trik otwiera oko i czyni spojrzenie bardziej zmysłowym.

Staranne tuszowanie rzęs

Pamiętaj, że mocno wytuszowane rzęsy zawsze optycznie podnoszą oko i tuszują opadającą powiekę, która jest zmorą większości Polek. Korzystaj z maskar o działaniu wydłużającym i pogrubiającym. Możesz też dokleić sztuczne rzęsy, ale to trzeba lubić.

Makijaż brwi to podstawa

Pamiętaj, że opadająca powieka potrzebuje odpowiedniej ramy w postaci dobrze dobranego kształtu brwi. Powinnaś je podkreślać makijażem, np. sięgając po kredkę do brwi czy cienie dedykowane tej części twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *