Najnowsze Poradniki Styl życia

Majówka we dwoje

majówka we dwoje

Majowy weekend to okazja do spędzenia czasu ze swoją drugą połówką. Długo wyczekiwane wolne dni warto wykorzystać na chwilę wspólnego relaksu. Majówka we dwoje będzie udana, jeśli odpowiednio ją zaplanujemy. Po jakie pomysły najlepiej sięgnąć?

Wreszcie wolne, czyli majówka

Majówka 2017 to urzeczywistnienie marzeń wielu osób. Przy kilku dniach urlopu otrzymujemy całe dziewięć dni wolnego czyli długi tydzień. Do szczęścia potrzebujemy już tylko pięknej pogody. Ta z kolei bywa dość humorzasta, więc warto wziąć to pod uwagę. Niesprzyjająca aura może pokrzyżować nasze plany, a tego raczej nie chcemy. Zamiast rodzinnego wyjazdu czy wypadu z przyjaciółkami, majowy czas warto spędzić z ukochaną osobą. Często pracujemy bez opamiętania, zapominając o chwili oddechu i pielęgnowaniu miłości. Nasze propozycje być może odmienią waszą majówkę i pozwolą na oderwanie się od szarej rzeczywistości.

Romantyczny piknik

Do realizacji tego pomysłu potrzebujemy pięknej pogody. Załóżmy, że początek maja uraczył nas pełnym słońcem, więc śmiało możemy zorganizować piknik. Najlepiej wybrać zaciszne miejsce gdzieś na obrzeżach miasta, nad jeziorem czy rzeką. Większe miasta miewają nawet plaże, co także nie będzie złą lokalizacją. Wcześniej przygotujmy koc i kosz piknikowy, do którego zapakujemy wino i ulubione przekąski. Mężczyźni koniecznie powinni pamiętać o kwiatach, które panie wręcz ubóstwiają. Będąc na łonie natury zapomnijmy o technologi. Wyłączmy telefony i posłuchajmy odgłosów natury. Oddajmy się błogiemu lenistwu tylko we dwoje i rozmowom do późnych godzin. A jak otaczająca aura pozwoli, zostańmy trochę dłużej i poobserwujmy gwieździste niebo. Kto wie, może nawet zaobserwujemy spadającą gwiazdę, która spełni nasze wspólne marzenia. Zapewniamy, że taki wypad będzie w pełni romantyczny, no chyba, że zaczną atakować nas mrówki lub inne owady.

Weekend w SPA

Wyjazd do SPA to doskonały pomysł, który zabezpieczy nas przed ewentualną niepogodą podczas majówki. Wystarczy znaleźć odpowiedni hotel czy kompleks SPA, który z pewnością będzie miał wiele do zaoferowania dla par. Sauny, kąpiele, masaże i cała otoczka przyjemnej pielęgnacji sprawi, że w pełni się zrelaksujemy i spędzimy fantastyczny czas razem. A po serii zabiegów możemy zjeść pyszną kolację przy świecach w hotelowej restauracji. Weekend w SPA przyda się zapracowanym parom, które zapomniały, jak czerpać radość oraz przyjemność z bliskości.

Wyprawa w góry

majówkaGóry łączą ludzi, pokazują ich słabości oraz siłę. Fantastycznie scalają relacje i budują wzajemne zaufanie. Początkującym parom polecamy wyprawę w góry i wcale nie muszą to być najwyższe szczyty polskich Tatr. Na początek wystarczą proste szlaki, idealne dla amatorów. Idąc w góry musimy pamiętać o odpowiednim sprzęcie i stroju. Gwarantujemy, że dojście do celu będzie najlepszym, co może nas w danej chwili spotkać, nie wspominając już o cudownych widokach. Podczas wędrówki znajdziemy czas na rozmowę i reset. Zaś po zejściu z góry przyjemnie będzie się piło gorącą herbatę, najlepiej przy ognisku czy kominku.

Katarzyna Antos

Komentarze (6)

pati25

6 lat temu

Majówka już za nami.Można było ciekawie ją spędzić.Jest tyle możliwości.Tylko pogoda w tym roku była kiepska

Mindi

6 lat temu

Dzieci mają już swoje życie towarzyskie, więc są momenty, że możemy z mężem spędzić czas tak jak lubimy. Pierwszą majówkę spędziliśmy na spacerach, wybraliśmy się jednego dnia nad rzekę a drugiego w lesie. Wieczorem zjedliśmy podwieczorek w naszym ogrodzie, ciepłą herbatę z pysznym ciastem własnej roboty 🙂

Tess

6 lat temu

Tak spędziła majowe wolne dni moja wnuczka wraz z mężem. Młodzi żonkosie lubią spędzać czas tylko ze sobą. Ja siedzę dużo sama i cieszy mnie jak mogę pobyć z rodziną i koleżankami z młodych lat. Umówiłam się z nimi na kawę i wspominałyśmy.

Aneczka2015

6 lat temu

Majówkę można spędzić na wiele sposobów. Lubię uciec z miasta na wieś- teraz gdy wszystko sie rozwija i jest tak zielono- dla mnie to super relaks, ten świergot ptaków czy szum rzeki… Bieszczady mają swój urok 🙂

dulcynea

6 lat temu

Ja z mężem rozpoczęliśmy majówkę wędrówką w nasze górki .
Było przyjemnie choć zimna tłum ludzi na szlaku , wszak było rozpoczęcie sezonu.
Wróciliśmy zmęczeni ale zadowoleni , a wieczorem unonorowaliśmy się lampką wina 🙂

linea

6 lat temu

Na szczęście Maj dopiero się zaczał i na majówke jeszcze można się wybrać przez kilka weekendów. Ten pierwszy najdłuższy właśnie trwa i pogoda robi sie coraz ładniejsza, ale ja jednak wolę poczekać aż będzie cieplej i spokojniej. Mam już zaplanowany trzeci weekend maja w Kazimierzu. Mam nadzieję, że pogoda bedzie zdecydowanie ładniejsza niż teraz. Poza tym nie wyobrażam sobie spędzania wolnego czasu stojąc w korku 😉
Także nie mogę sie już doczekać mojej majówki tylko we dwoje z moom ukochanym. Tym bardziej, że bedzie nam towarzyszyła gitara. Będzie romantycznie 🙂

Zostaw komentarz