liposukcja N.I.L.
Grafika dostarczona przez partnera

Nadmiar tkanki tłuszczowej to nie tylko problem estetyczny. Otyłość może prowadzić do różnorodnych schorzeń, takich jak zwyrodnienia stawów, nadciśnienie tętnicze czy cukrzyca. Tradycyjne metody wyszczuplania i modelowania sylwetki nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty. Jeżeli Ty również zmagasz się z uporczywą tkanką tłuszczową, poznaj innowacyjną liposukcję N.I.L.!

Co to jest liposukcja N.I.L.?

Liposukcja N.I.L. (liposukcja nutacyjna, infradźwiękowa), wykonywana m.in. w Bieńkowscy Clinic w Częstochowie to innowacyjna metoda wyszczuplania i modelowania sylwetki. W przeciwieństwie do tradycyjnej liposukcji, nie polega jedynie na mechanicznym odessaniu tłuszczu z ciała. Jej istotą jest zastosowanie technologii liposukcji wibracyjnej (tzw. wibroliposukcji). Ta, z pozoru drobna, modyfikacja pozwala na osiągnięcie spektakularnych rezultatów i znacząco poprawia komfort pacjenta po zabiegu.

W zależności od kilku czynników, m.in. rozległości miejsca zabiegowego, liposukcję N.I.L. przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. W trakcie jednej sesji możliwe jest odessanie od 1000 do 4000 ml. Liposukcji N.I.L. najczęściej poddawane są takie obszary ciała, jak:

  • podbródek,
  • ramiona,
  • ginekomastia lub lipomastia u mężczyzn,
  • brzuch,
  • boczki,
  • biodra,
  • pośladki,
  • uda,
  • okolice kolan,
  • łydki,
  • okolice stawu skokowego,
  • wzgórek łonowy.

Pobrany na drodze liposukcji materiał może posłużyć do powiększenia i/lub wymodelowania innych części ciała. Ta procedura nazywa się lipotransferem i zazwyczaj jest przeprowadzana w ramach tego samego zabiegu, co odsysanie tłuszczu. Odpowiednio spreparowane komórki tłuszczowe zwykle są wykorzystywane do powiększenia piersi lub pośladków, wypełnienia zapadniętych miejsc na twarzy (np. policzków, dolnych powiek) czy uzupełnienia ubytków pourazowych.

Liposukcja N.I.L. – przebieg procedury

W gabinetach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy liposukcja N.I.L. cieszy się dużą popularnością. Procedura rozpoczyna się od podania pacjentowi znieczulenia. Następnie lekarz medycyny estetycznej wykonuje na skórze niewielkie nacięcia, przez które wprowadza do organizmu końcówkę mikrokaniuli. Narzędzie to służy do odseparowania tkanki tłuszczowej od innych tkanek oraz jej odessania. W przypadku liposukcji N.I.L. dzieje się to jednak w sposób łagodniejszy i bardziej kontrolowany niż przy wykonywaniu tradycyjnego zabiegu tego typu.

Wbudowana w innowacyjne urządzenie medyczne głowica pneumatyczna lipomatic wprowadza kaniulę w ruch nutacyjny 3D. Dzięki temu komórki tłuszczowe mogą zostać usunięte z organizmu bez uszkadzania sąsiadujących tkanek. Ogranicza to inwazyjność zabiegu oraz skraca okres rekonwalescencji do zaledwie 4-8 dni.

Liposukcja N.I.L. trwa zwykle ok. 2 godziny. Następnym etapem zabiegu jest ok. 24-godzinna obserwacja, po której pacjent zostaje zwolniony do domu. Pierwsze efekty można obserwować od razu po jej wykonaniu. Na ostateczne rezultaty trzeba poczekać ok. 45 dni, w czasie których stabilizuje się kształt sylwetki.

Efekty uboczne zabiegu zwykle ograniczają się do obrzęku i zasinienia skóry. Aby zminimalizować niepożądane objawy, należy ściśle stosować się do zaleceń lekarza. Obejmują one przede wszystkim noszenie odzieży uciskowej przez określony czas oraz szczególne dbanie o higienę w miejscach zabiegowych. Wizyta kontrolna następuje po około 7 dniach od zabiegu – w jej trakcie zdejmowane są szwy.

Liposukcja N.I.L. – dla kogo?

Liposukcja N.I.L. jest polecana osobom, które, pomimo dbania o codzienną aktywność fizyczną i stosowania diety, wciąż mają trudności z pozbyciem się nadmiarowej tkanki tłuszczowej. Kwalifikacja do zabiegu odbywa się na drodze konsultacji medycznej. W jej trakcie zostaje omówiony zakres planowanej pracy, a także oczekiwane przez pacjenta rezultaty. Lekarz medycyny estetycznej zleca również wykonanie określonych badań, do których należą przede wszystkim badania krwi. Warunkiem przystąpienia do liposukcji N.I.L. jest także ogólny dobry stan zdrowia oraz brak przeciwwskazań natury medycznej. 

Osoby, które z różnych powodów nie mogą poddać się liposukcji wibracyjnej, mogą skorzystać z innych zabiegów medycyny estetycznej nakierowanych na redukcję tkanki tłuszczowej. Należą do nich m.in. terapia mikrofalami Onda Coolwaves czy ultradźwiękami.