Uroda

Liposukcja – kiedy staje się jedynym rozwiązaniem?

Liposukcja

Wielomiesięczne próby pozbycia się nadwagi mogą zmęczyć każdego. Czasami zdarza się, że spędzamy na siłowni długie godziny i próbujemy odżywiać się zdrowo – a mimo to w dalszym ciągu są takie miejsca na naszym ciele, z których waga po prostu nie chce zniknąć. Wtedy najlepszym rozwiązaniem problemu może okazać się liposukcja.

Liposukcja warszawa to odsysanie tłuszczu, czyli zabieg operacyjny podczas którego lekarz pomaga nam pozbyć się tkanki tłuszczowej z najbardziej problematycznych obszarów na ciele. Procedura ta wykonywana jest przy pomocy kaniuli i może trwać nawet do 4 godzin.  Po jej wykonaniu konieczne jest przejście rekonwalescencji, która wynosi kilka tygodni. Zalecane jest unikanie aktywności fizycznej, która mogłaby zbyt mocno obciążyć nasz organizm i konieczne jest stosowanie dobrze dopasowanej diety.

Kto powinien zdecydować się na odsysanie tłuszczu?

Liposukcja nie powinna stanowić szybkiego rozwiązania problemu nadwagi – tym bardziej, jeżeli udaje nam się zrzucać nadprogramowe kilogramy przy pomocy standardowych rozwiązań. Odsysanie tłuszczu najlepiej sprawdzi się u osób, którym udało się już pozbyć zbędnej wagi, ale chcą wyrzeźbić swoją sylwetkę i nie udaje im się tego osiągnąć przy pomocy konkretnych ćwiczeń fizycznych.

Wykonanie samego zabiegu liposukcji nie zapewni oczekiwanych efektów na długo, jeżeli nie będziemy jednocześnie dobrze się odżywiać i dużo ruszać. Osoba, która zdecyduje się na odsysanie musi mieć świadomość tego, że powrót do uprzednich nawyków spowoduje najpewniej również powrót nadwagi. 

Zalety skorzystania z liposukcji

Jeżeli podejmiemy świadomą decyzje i odpowiednio przygotujemy się zarówno do samego zabiegu, jak i okresu po jego zakończeniu – liposukcja może okazać się bardzo dobrym wyborem. W trakcie jednej operacji lekarz może usunąć nawet do 4 litrów tłuszczu z ciała, a pozostające blizny są bardzo niewielkie i szybko stają się ledwo widoczne. 

Pacjenci są zadowoleni z osiąganych efektów, choć cena samego zabiegu nie jest najniższa. Dla wielu osób poddanie się liposukcji stanowi jednak nie tylko drogę do uzyskania atrakcyjnej sylwetki – ale także poprawę samooceny i wygraną walkę z kompleksami. Należy jednak pamiętać o tym, że odsysanie tłuszczu nie może stanowić usprawiedliwienia do nadmiernego objadania się – liposukcja powinna stanowić jedno z ostatnich rozwiązań, po które sięgamy w celu pozbycia się nadwagi. W dalszym ciągu jest to zabieg operacyjny, który na długie tygodnie uniemożliwia nam normalne funkcjonowanie. Przed ostateczną decyzją warto porozmawiać ze specjalistami, których można znaleźć m.in. na https://timeless.com.pl. Jest to strona specjalistycznej kliniki chirurgicznej w Warszawie, którą możemy polecić.

Komentarze (7)

halina

1 dzień temu

Bardzo przydatny i fachowy artykuł na temat liposukcji:)

enya

2 dni temu

Moja siostra myśli nad takim zabiegiem, bo po trzech ciążach strasznie się roztyła. Podeślę jej ten artykuł.

euforia

3 dni temu

Przy bardzo dużej nadwadze trudno pozbyć się wszystkiego tłuszczu. Dobrze, że istnieją tego typu zabiegi.

jowita

4 dni temu

Znajoma korzystała z liposukcji i jest bardzo zadowolona z efektów. Miała bowiem sporą nadwagę. Teraz bardzo przestrzega diety.

paulina

5 dni temu

Czasem trzeba odessać tłuszcz, bo trudno jest zrzucić aż taki nadmiar tkanki tłuszczowej.

afra

1 tydzień temu

Liposukcja może pomóc komuś, kto ma bardzo dużą tkankę tłuszczową. Bez niej i tak niewiele zdziała.

jowita

1 tydzień temu

Warto poznać zalety i wady takiego zabiegu, zanim się na niego zdecydujemy.

Zostaw komentarz