Liposukcja infradźwiękowa
Andrea Piacquadio z Pexels

Wraz z nadejściem lata chętnie przebywamy na plaży. Szukamy ochłody w basenie, jeziorze czy morzu. Niestety to także czas, kiedy do głosu dochodzą nasze kompleksy związane z sylwetką. Bikini czy jednoczęściowy strój kąpielowy często bezlitośnie odsłaniają to, co wolałybyśmy ukryć. Z pomocą przychodzi nam liposukcja infradźwiękowa.

Spis treści:

  1. Miejscowe gromadzenie się tkanki tłuszczowej
  2. Różne metody modelowania sylwetki
  3. Usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej za pomocą dźwięków o niskiej częstotliwości
  4. Zalety liposukcji infradźwiękowej
  5. Znieczulenie przy liposukcji infradźwiękowej
  6. Kiedy sprawdzi się liposukcja infradźwiękowa?

Miejscowe gromadzenie się tkanki tłuszczowej

Niektóre osoby nie mają nadwagi, ale w ich przypadku nadmiar tkanki tłuszczowej zbiera się w ściśle określonym miejscu, np. na brzuchu czy udach. Nie wygląda to zbyt estetycznie i przyczynia się do kompleksów, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, gdy odwiedzamy plażę i wystawiamy ciało do słońca.

Różne metody modelowania sylwetki

Czasem nawet regularne treningi nie pozwalają pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z problematycznej partii ciała. Wszędzie chudniemy i mamy ładnie wyrzeźbioną sylwetkę, ale pod pachami zwisa nadmiar tkanki tłuszczowej albo ten uparcie nie chce opuścić naszych ud. W takich sytuacjach wiele z nas zwraca się w kierunku zabiegów medycyny estetycznej. Istnieją różne metody modelowania sylwetki, ale nie wszystkie przynoszą trwałe rezultaty. Wiele z nich wymaga serii powtórzeń, a przez to generuje spore koszty.

Usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej za pomocą dźwięków o niskiej częstotliwości

Z pomocą przychodzi liposukcja infradźwiękowa. Polega ona na usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabieg ten jest ściśle ukierunkowany na wybraną partię ciała, np. uda czy brzuch. W rezultacie można go stosować, gdy spalanie tkanki tłuszczowej idzie nam dość opornie. Liposukcja infradźwiękowa wspiera też leczenie otyłości, jednak nie zastąpi zbilansowanej diety i regularnej aktywności fizycznej.

Zalety liposukcji infradźwiękowej

Liposukcja infradźwiękowa ma liczne zalety. Przede wszystkim jest to zabieg mało inwazyjny. Oddziałuje się na tkankę tłuszczową dźwiękami o niskiej częstotliwości – 20 Hz. W rezultacie odrywa się ona od pozostałych tkanek i narządów, nie narusza się tutaj nerwów czy naczyń krwionośnych. W rezultacie nie obserwuje się ubytku krwi, a siniaki stanowią rzadkość.

Znieczulenie przy liposukcji infradźwiękowej

Usuwanie tkanki tłuszczowej za pomocą dźwięków przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Pacjentowi podaje się stosunkowo niewielką dawkę leków znieczulających. Narkoza jest tutaj zbędna, dzięki czemu osoba poddająca się liposukcji infradźwiękowej szybko powraca do pełnej sprawności i normalnej aktywności. Opuszcza ona gabinet o własnych siłach.

Kiedy sprawdzi się liposukcja infradźwiękowa?

Oczywiście można ją zastosować wspomagająco w leczeniu otyłości. Niemniej zaleca się ją wówczas, gdy tkanka tłuszczowa gromadzi się miejscowo i jest trudna do usunięcia w tradycyjny sposób. Niektórzy są szczupli, ale mają drugi podbródek czy pelikany. Tego typu problemy natury estetycznej można wyeliminować w prosty i bezbolesny sposób. Decydując się na liposukcję infradźwiękową, warto zwrócić uwagę na doświadczenie specjalisty w przeprowadzaniu tego typu zabiegów.