Artykuły Moda

Letni przegląd szafy. Dokonaj go przed zakupami!

Letni przegląd szafy

Przed nami lato, najbardziej wyczekiwana pora roku. Już od kilku dni możemy cieszyć się słońcem i całkiem przyjemnymi temperaturami. To doskonała okazja, aby przeprowadzić letni przegląd szafy. Dokonaj go przed zakupami.

Przypomnij sobie ubrania, które posiadasz

Bardzo często nie pamiętamy, jakie ubrania posiadamy w swojej kolekcji. Wynika to z faktu, że nosimy je sezonowo, a poza tym kupujemy coraz więcej ubrań. Zanim wyruszysz na kolejne łowy, sprawdź, co już posiadasz w swoich zasobach. Może się okazać, że masz sporo topów i jeansowych szortów, tutaj nie musisz kupować żadnych ubrań, ale brakuje ci przewiewnych, wiskozowych szortów. Wówczas swoją uwagę koncentrujesz tylko na nich. Nie przyglądasz się pozostałym elementom garderoby.

Pozbądź się zbędnych ubrań

Poza tym warto podejść do letniego przeglądu w szafy w sposób praktyczny. Bardzo często w naszej garderobie zalegają rzeczy zbędne. Są one za duże, za małe, zniszczone, schodzone lub po prostu nie w naszym stylu. To doskonała okazja, aby rzeczy w niewłaściwym rozmiarze oraz te, których w ogóle nie nosimy, a znajdują się w dobrym stanie, wystawić na serwisie aukcyjnym. Niech służą komuś innemu. Z kolei te uszkodzone warto poddać naprawie lub po prostu wyrzucić albo przerobić na ścierki.

Czego brakuje w twojej garderobie?

Warto też przyjrzeć się swojej szafie pod kątem tego, czego brakuje nam do pewnych elementów garderoby. Np. mamy mnóstwo topów w specyficznym kolorze, ale żadnego pasującego dołu. Można zatem pomyśleć o zakupie klasycznych szortów lub białej, przewiewnej spódnicy.

Jakie ubrania niechętnie nosisz?

Przyjrzyj się też rzeczom, których nie nosisz. Po prostu musisz wiedzieć, jakie elementy garderoby nie są w twoim stylu, by nie ulec magii rozpoczynających się letnich wyprzedaży. Podczas nich często kupujemy zbędne ubrania, które zupełnie do nas nie pasują tylko dlatego, że są tanie. To chyba nie najlepsza motywacja.

Wyciągnij ubrania kupione jesienią na wyprzedażach

Letni przegląd szafy to też doskonała okazja, aby przekonać się, czy w naszej szafie nie ma ubrań z metkami. Bardzo często kupujemy coś na mega okazjach w październiku, cieniutkie spódniczki za 12 zł, a potem o nich zapominamy. To doskonała pora, aby wyciągnąć je z szafy i zacząć nosić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *