Najnowsze Porady Zdrowie

Lecznicza moc marihuany

marihuana

Marihuana kojarzona jest przede wszystkim jako znany narkotyk. Ta roślina ma jednak także właściwości zdrowotne, pomocne w leczeniu wielu chorób.

Lekarstwo znane od dawna

Marihuany używano w dawnej medycynie ludowej. Ta kontrowersyjna roślina także w obecnych czasach znajduje swoje zastosowanie lecznicze, co potwierdzają liczne badania. Konopie indyjskie rozpoczęto z powodzeniem stosować w krajach Dalekiego Wschodu. Z nasion wytwarzano pastę i oleje, które łagodziły wszelkie stany zapalne, owrzodzenia i poparzenia. Zioło to wykorzystywano również w leczeniu bezsenności, braku apetytu oraz dolegliwości neurologicznych. Dawna medycyna wykorzystywała ogromny potencjał marihuany, która stała się składnikiem wielu leczniczych produktów.

Marihuana na stwardnienie rozsiane

Stwardnienie rozsiane to poważna choroba, która stopniowo ogranicza sprawność ruchową całego ciała. Objawom choroby towarzyszy dokuczliwy ból, który ciężko zwalczyć tradycyjnymi środkami farmakologicznymi, dostępnymi w aptekach. Palenie marihuany skutecznie łagodzi te objawy, przynosząc ulgę chorym. W Kanadzie czy Wielkiej Brytanii leki zawierające marihuanę są dostępne dla wszystkich chorych.

Palenie trawy w terapii nowotworów

Stosowanie marihuany pomaga także w leczeniu nowotworów. Palenie popularnej trawki zmniejsza nudności u osób poddawanych chemioterapii. Badania dowodzą, że u niektórych osób objawy całkowicie zniknęły dzięki niezwykłej mocy zioła. Palenie jointów z pewnością mogłoby być codziennym widokiem na oddziałach onkologicznych, gdyby tylko było w naszym kraju legalne.

Marihuana dobra na większość chorób

marihuana

Badacze wciąż prowadzą różne testy, sprawdzające skuteczność marihuany w leczeniu wielu schorzeń i chorób. Substancje, które zawierają konopie indyjskie są skuteczne w terapii glejaka wielopostaciowego, czyli jednego z najgroźniejszych guzów mózgu. Marihuana hamuje powstawanie naczyń krwionośnych, łagodząc obrzęk. Naukowcy twierdzą także o pozytywnym działaniu marihuany w leczeniu cukrzycy, miażdżycy a nawet epilepsji oraz AIDS. Niestety niektóre z badań pozostają wciąż w fazie eksperymentalnej.

Legalny dostęp do trawy z pewnością ułatwiłby leczenie wielu poważnych chorób, odmieniając życie wielu pacjentów. Miejmy nadzieję, że prowadzone badania, ukazujące pozytywne skutki stosowania marihuany zostaną docenione, a preparaty szybko wprowadzone na rynek. Mimo wielu kontrowersji, marihuana skrywa w sobie niezwykłą moc, którą jeśli można, należy wykorzystać.

Komentarze (8)

eve

7 lat temu

madrzy lekarze od dawna wykorzystywali narkotyki do leczenia i wtedy one rzeczywiscie lecza nie uzalezniaja ,a jak czlowiek glupi i chce sie nacpac to byle co mu wystarczy aby odlot byl.Leki narkotyczne sa dla madrych i chorych ludzi ,przynosza im ulge i lekarze to dobrze wiedza

dulcynea

7 lat temu

Dużo ostatnio mówi się na ten temat.
O właściwościach marihuany, jeśli ma takie pozytywne działanie w leczeniu wielu schorzeń. To może warto ją jakoś sensownie zalegalizować.
A teraz wobec tylu zatruć dopalaczami , może to ma sens. Aczkolwiek to musi być bardzo przemyślana decyzja. Po pierwsze nie szkodzić !

pati25

7 lat temu

Kojarzyło to się z jednym.Teraz leki z marihuaną są pomocne przy wielu dolegliwościach,chorobach chociażby SM,nowotwór,.Powinny być takie leki na receptę.Jeżeli pomagają ludziom to czemu nie.

drobina

7 lat temu

Do pewnego czasu marihuana źle mi się kojarzyła. Ostatnio jednak pojawia się wiele pozytywnych opinii o skutecznym działaniu marihuany w leczeniu chorób. Jestem więc za wprowadzeniem marihuany w medycynie.

filodendron 2

7 lat temu

Jeżeli pomaga i nie ma dużo skutków ubocznych to powinni ją wprowadzić.

Tess

7 lat temu

Źle mi się kojarzy nazwa narkotyki. Ale prawda jest taka, że mąż gdy był w ciężkim stanie to ulżyło mu w bólu. To powinien być lek ale na receptę, może wydawany tylko dla szpitali.

Mindi

7 lat temu

Obiecujące wyniki, wspaniale, że są jakieś możliwości ulżenia chorym. Sama boję się tego „ziółka” ale myślę, że powinno się umożliwić wydawanie leków zawierających marihuanę lub jonty w szpitalach lub na podstawie ściśle kontrolowanych receptach, na które byłoby możliwe leczenie w domu.

sirena46

7 lat temu

Ostatnio dużo słyszałam na ten temat w telewizji.
Jeżeli marihuana pomaga na różne choroby to preparaty z nią powinny być wprowadzona na rynek. Ludzie chorzy uniknęli by wielu cierpień i zyskali by lepszy komfort życia. 🙂

Zostaw komentarz