laminowanie włosów żelatyną

 Czyż i tobie nie zdarzyło się marzyć o idealnie gładkiej  tafli włosów jak z reklamy kosmetyków? Nad przygotowaniem materiałów marketingowych czuwa całe grono specjalistów, toteż to, co w nich widzimy nierzadko dalece odbiega od rzeczywistości. Dzięki nowoczesnym programom komputerowym można dziś przedłużyć i zagęścić włosy, a nawet zmienić ich kolor.  Na szczęście istnieją sposoby, które mogą przybliżyć cię do upragnionego celu. Jednym z nich jest laminowanie włosów żelatyną. Na czym polega ta metoda?

Laminowanie włosów żelatyną kilka lat temu podbiło polską blogosferę. Pod wpływem licznych wpisów nawet osoby preferujące gotowe, drogeryjne rozwiązania, przygotowywały magiczną miksturę.  Laminowanie wielu osobom pozwoliło osiągnąć perfekcyjnie gładką, lśniąca taflę, jednak nie u wszystkich zdało egzamin. Potrzeba matką wynalazku, toteż w miarę upływu czasu kobiety, u których klasyczne rozwiązanie nie przyniosło pożądanych rezultatów, zaczęły modyfikować przepis. Dziś dużą popularnością cieszy się laminowanie włosów żelatyną w połączeniu z odżywką.  U niektórych kobiet po zabiegu włosy są tak gładkie i lśnią tak intensywnie, że zrezygnowały one ze stosowania prostownicy, bez której wcześniej nie wyobrażały sobie życia.  Jeśli chcesz przekonać się na własnych puklach, jakie efekty daje laminowanie włosów żelatyną, zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu, w którym zdradzamy, jak przygotować odżywczą miksturę.

Laminowanie włosów żelatyną – jak się do niego przygotować?

Aby laminowanie włosów żelatyną nie zakończyło się powstaniem szorstkiego, trudnego do ujarzmienia puchu, warto zaopatrzyć się w dobrą odżywkę na bazie emolientów. W miarę możliwości starajmy się unikać kosmetyków zawierających proteiny, ponieważ sama żelatyna dostarcza spore ilości substancji białkowych, których nadmiar może zakończyć się przeproteinowaniem.

Laminowanie włosów – lista potrzebnych rzeczy

Do przeprowadzenia laminowania potrzebujemy:

– żelatyny spożywczej

– wody

– garnka, w którym podgrzejemy wodę

– odżywki na bazie emolientów

– szklanki, w której zmieszamy wszystkie składniki

– łyżki do wymieszania wszystkich składników

– czepka lub folii spożywczej

– suszarki.

efekty po laminowaniu włosów

Jak przygotować miksturę do laminowania włosów?

W celu przygotowania odżywczej mikstury do  czystej szklanki odmierzamy 2 płaskie łyżeczki żelatyny spożywczej. Znajdziemy ją w każdym supermarkecie i sklepie spożywczym, nie powinniśmy zapłacić za nią więcej niż 2-3 zł. Żelatyna nie należy do rzeczy, które roztaczają wokół siebie atrakcyjną woń, niemniej nie warto zrażać się jej zapachem. Na włosach nie będzie on w ogóle wyczuwalny.

Następnie zalewamy żelatynę wrzącą wodą do połowy szklanki i dokładnie mieszamy, aż do uzyskania lejącej konsystencji.  Do tak powstałej mikstury dodajemy 2 sporej wielkości łyżki ulubionej odżywki do włosów na bazie emolientów, po czym ponownie dokładnie mieszamy wszystkie składniki.  Nawet jeśli uzyskana mieszanina nie będzie idealnie gładka, nie ma powodów do obaw. Grudki  w miksturze nie osłabiają jej dobroczynnego działania.

Powstałą mieszaninę, gdy nieco wystygnie, jednak nie na tyle, by zmienić stan skupienia z płynnego na stały, nakładamy na włosy, poczynając od ich końców. Mikstury do laminowania nie nanosimy na skalp.  Gdy już zakończymy aplikację, sięgamy po czepek lub zwykłą folię spożywczą, którą obwijamy włosy, na całość dodatkowo zakładamy ręcznik.  Następnie uruchamiamy suszarkę i ciepłe strumienie powietrza kierujemy na turban przez 3 do 5 minut. Takie podgrzewanie włosów dodatkowo wzmacnia działanie mikstury na bazie żelatyny. Następnie resztki mieszanki zmywamy przy użyciu delikatnego szamponu i suszymy je chłodnym nawiewem suszarki. Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem, po zakończeniu zabiegu powinnyśmy cieszyć się gładką, lśniącą taflą.

Irmina Cieślik