Styl życia

Kursy windsurfingu – daj się ponieść fali

Kursy windsurfingu

unsplash

Windsurfing dawno temu wymyślili polinezyjscy wyspiarze. Aby łatwiej przepływać na swoich deskach z jednej rajskiej wysepki na drugą, wpadli na pomysł zamontowania na nich żagla. Ich pomysł podpatrzył  pewien Amerykanin, Newman Darby, który skonstruował podobny sprzęt pływający. I chociaż nie odniósł sukcesu, to dziś windsurfing stał się jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportu. Jeśli chcesz spróbować swoich sił, przyjedź do Jastarni. 

  1. Windsurfing. Sport dla każdego
  2. Jak wygląda nauka windsurfingu?
  3. Obozy windsurfingowe

Windsurfing. Sport dla każdego

Pierwszą przygodę z deską z żaglem, można rozpocząć już w wieku 5 lat. Górnej granicy wiekowej nie ma. Nie chodzi o to, aby od razu wygrywać regaty wyścigowe, ale o dobrą zabawę na świeżym powietrzu, w otoczeniu morskich fal. Windsurfing wpływa także dodatnio na nasze zdrowie. Regularne treningi poprawiają wytrzymałość organizmu, mają korzystny wpływ na układ krążenia oraz pomagają w zachowywaniu równowagi. Wszystkie treningi odbywają się pod okiem doświadczonych trenerów, którzy dbają o bezpieczeństwo kursantów. Ale nie tylko oni. Czuwa nad nim także kamera Jastarnia online, zainstalowana przy miejscowym molo. Za jej pomocą na bieżąco sprawdzimy, jak wysokie są fale danego dnia, a poniżej zobaczymy wykres i mapę z prognozą pogody. 

Jak wygląda nauka windsurfingu?

Nauka pierwszych kroków w windsurfingu jest przeznaczona zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych. Do dyspozycji kursantów jest także profesjonalny sprzęt – inny dla rozpoczynających naukę, a inny dla tych, którzy mają już doświadczenie w pływaniu na desce. Zajęcia na kursie pod hasłem „Na dobry początek” trwają dwie godziny.  Kursanci poznają budowę poszczególnych elementów deski do pływania. Na początku wykorzystywane są deski o szerokiej rufie, co pomaga w utrzymaniu równowagi. Instruktor pokaże także, jak określać kierunek z którego wieje wiatr, a potem zaś nastąpi etap przygotowania deski do zejścia na wodę i nauka utrzymywania równowagi. A następnie rozpoczną się próby pływania w jednym i obu kierunkach. Kurs ten przeznaczony jest dla młodzieży i osób dorosłych. Bardziej zaawansowanych surferów z pewnością zainteresuje doskonalenie swoich umiejętności na dłuższych zajęciach, pod kontrolą instruktora. Dojdą tu dodatkowe elementy jak tzw. trapez, nauka zwrotu bez tzw. miecza z większym pędnikiem oraz podstawy żeglowania freestyle i freeride. 

Obozy windsurfingowe

Dla najmłodszych, przygotowano obozy windsurfingowe, w których mogą uczestniczyć dzieci od ósmego roku życia. Zajęcia są w stu procentach bezpieczne, oraz prowadzone na sprzęcie dostosowanym wielkością, do wzrostu małych amatorów pływania na desce. Ciekawą propozycją jest tez kitesurfing – obóz dla dzieci i młodzieży, na którym zgłębią tajniki tego niezwykłego sportu. W cenę obozów wliczone jest zakwaterowanie, pełne wyżywienie i opieka instruktora. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *