Zdrowie

Kurs pierwszej pomocy – podstawowy czy zaawansowany?

Kurs pierwszej pomocy – podstawowy czy zaawansowany

Nie ulega wątpliwości, że z sytuacją zagrożenia zdrowia lub życia można spotkać się każdego dnia i to dosłownie w każdej chwili. Nie trzeba pracować na Izbie Przyjęć, by mieć okazję pokazać swoje umiejętności ratunkowe. Wystarczy stać w kolejce, iść na spacer, czy być uczestnikiem ruchu drogowego. Właśnie dlatego tak ważne jest, by mieć choćby podstawową wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Kurs pierwszej pomocy – poziom podstawowy

Osoby, które nie mają żadnej wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy powinny otrzymać szkolenie, które dostarczy im podstawowych informacji i nauczy jak prawidłowo reagować w awaryjnych sytuacjach. Taki kurs będzie skupiał się na prawidłowej organizacji, która rozpoczyna się wykonaniem telefonu w celu powiadomienia odpowiednich służb ratunkowych o zaistniałej sytuacji. W następnej kolejności przechodzi się do czynności ratujących zdrowie i życie osoby, która doznała urazu lub uległa wypadkowi. W trakcie zajęć kursant pozna nie tylko teorię, ale również będzie musiał wdrożyć praktykę. Mowa tutaj o licznych ćwiczeniach i udziale w scenkach mających na celu praktyczne zastosowanie wiedzy. Będą miały one na celu naukę prawidłowej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a także ułożenia poszkodowanego w bezpiecznej pozycji bocznej ustalonej. Omówiony zostanie także szereg działań, które należy wykonać do momentu przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego lub innych służb.

Kurs pierwszej pomocy – poziom zaawansowany

Zakres kursu pierwszej pomocy na poziomie zaawansowanym będzie obejmował nie tylko podstawowe czynności, ale również kolejne kroki. Mowa tutaj o opatrywaniu ran, zastosowaniu profesjonalnego sprzętu medycznego, czy podaniu właściwych leków. Jest to więc kurs przeznaczony dla osób, które mają doświadczenie, a także udokumentowaną wiedzę z dziedziny medycyny. Mowa tutaj nie tylko o lekarzach, ale również pielęgniarkach, ratownikach medycznych i całym personelu szpitali, przychodni, czy klinik. Wszystkie te osoby mają największą szansę na zastosowanie wiedzy w praktyce. To także od nich najwięcej wymaga społeczeństwo. Dlatego tak ważnym jest, by zgłaszali się oni na kursy pierwszej pomocy np. do http://pierwszapomoc.transmedyk.pl/ gdzie sztab specjalistów będzie w stanie zapewnić im wiedzę merytoryczną na najwyższym poziomie, a także udział w warsztatach, które podniosą ich umiejętności. Będzie to również doskonała okazja do zapoznania się z nowinkami, które mogą w znaczący sposób ułatwić i podnieść efektywność udzielania pierwszej pomocy.

Komentarze (4)

ismena

1 rok temu

Naprawdę warto odbyć taki kurs:)

marisol

1 rok temu

Ja chętnie nauczyłabym się nieść pierwszą pomoc, bo nigdy nie wiadomo, kiedy może nam się to przydać:)

marcysia

1 rok temu

Myślę, że każdemu przydałby się taki kurs:)

adela

1 rok temu

Takie kursy są szalenie potrzebne, gdyż na karetkę trzeba często poczekać, więc warto wiedzieć, co robić, aby uratować komuś życie:)

Zostaw komentarz