Artykuły Moda

Kupowanie tych rzeczy w second handach jest niehigieniczne

Kupowanie tych rzeczy w second handach jest niehigieniczne

Second handy to świetne miejsca na zakupy. Można w nich znaleźć prawdziwe perełki w dobrej cenie. Dajemy drugie życie ubraniom, które często są dobre, tylko zdążyły się komuś znudzić. Dzięki nam nie lądują one na wysypisku i nie zwiększają sterty odpadów, których nie ma jak zutylizować. Jednak kupowanie tych rzeczy w second handach jest niehigieniczne. Radzimy tego nie robić.

Bielizna stanowią siedlisko bakterii

Niektóre osoby rzeczywiście zarabiają bardzo mało, ale nawet one mogą kupić tani komplet bielizny w supermarkecie. Nigdy nie kupuj używanych majtek czy staników, bo możesz się zarazić wieloma groźnymi chorobami.  Bielizna nie bez powodu nie podlega zwrotom w sklepach odzieżowych. Możesz jedynie złożyć reklamacje, gdy oberwie się ramiączko.

Body to też bielizna, nie kupuj go w second handach

Body tak naprawdę jest formą bielizny. Jego dolna część, którą zapinamy na specjalne zatrzaski, pełni rolę majtek. Dlatego też nie kupuj używanego body, bo to dokładnie to samo co zakup używanych majtek.

Używane buty a ryzyko zakażenia grzybicą stóp lub paznokci

W second handach można znaleźć wszystko, w tym buty, które komuś się znudziły.  Jednak one nie są czyste. Wkładanie do nich stopy może zakończyć się grzybicą. Buty bardzo ciężko odkazić. Nie należy też ich wsadzać do pralki, bo zwyczajnie ją sobie pobrudzimy wszystkimi patogenami, które znajdują się na podeszwie buta. Buty lepiej kupić tańsze, a nieużywane.

Używane kosmetyki mogą zaszkodzić twojej skórze

Naprawdę trudno pojąć, dlaczego niektórzy kupują używane kosmetyki w second handach, skoro jest ich pod dostatkiem w drogeriach, które to nieustannie wabią klienta atrakcyjnymi promocjami? Ich stosowanie jest bardzo niehigieniczne. Nigdy nie wiesz, kiedy dany produkt został otwarty i czy nie zdążył się już zepsuć.

Pieluchy tetrowe kupuj wyłącznie nowe

One także nie są drogie, bez problemu kupisz czyste za parę złotych. Nie ma sensu kupować pieluch tetrowych w second handach. Pamiętaj, że czyjeś dziecko oddawało do nich stolec i mocz. Nigdy nie wiesz, czy było zdrowe.

Używana pościel jest niehigieniczna

Pościel jest niczym bielizna, w nocy leżymy na niej twarzą. Dlatego warto zadbać o to, by była czysta i nowa. Stosowanie używanej pościeli jest niehigieniczne. Nigdy nie wiemy, czy ktoś jej czymś nie zabrudził, np. krwią podczas menstruacji.

Używane ścierki to rozwiązanie niehigieniczne

Garnki należy wycierać czymś, co jest czyste, aby uniknąć zatruć pokarmowych. Kupowanie używanych ścierek mija się zatem z celem. To nie są drogie artykuły. Kupując używane, zniszczone ścierki, wręcz za nie przepłacasz, bo w tej cenie lub w niższej znajdziesz nowe w supermarkecie.

W second handach nie kupuj ubrań, których nie można wyprać

Pamiętaj, że każda rzecz przyniesiona z second handu wymaga prania, nie dotyczy to jedynie książek i gier planszowych. Dlatego też nie kupuj ubrań, których nie możesz wyprać – prawdziwego futra, kurtek z naturalnej skóry etc.  Bawełniana sukienka jest w porządku, bo bez trudu ją wypierzesz, a jej noszenie będzie higieniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *