Kultura Styl życia

Książki na nadchodzącą wiosnę

książki na nadchodzącą wiosnę

Wiosna nastraja pozytywnie, więc przyjemnie jest usiąść w parku z dobrą lekturą. Dziś polecamy książki na nadchodzącą wiosnę, po które warto sięgnąć. Gwarantujemy, że po tych lekturach z uśmiechem spojrzycie w nową porę roku i będziecie chciały więcej tak wspaniałych historii.

Czas na wiosenną lekturę

Zostawiamy w tyle zimową depresję i szaro-bure dni. Pora na nowy rozdział. Za chwilę wszystko wokół się zazieleni, a my nabierzemy więcej energii do życia. Czas wolny warto spędzić z ciekawą książką. Nasze propozycje zapewnią odpoczynek i rozrywkę w pierwsze wiosenne dni. Jeśli do tej pory nie trafiliście na te pozycje, zdecydowanie musicie nadrobić czytelnicze zaległości. Oto tegoroczne propozycje, idealne na nadchodzący wiosenny czas.

Jojo Moyes – Dziewczyna, którą kochałeś

Na początku historii mamy obraz dawnej Francji, okupowanej przez Niemców. Ale niech nie zmyli nas czas, w których osadzona jest pierwsza część opowieści Moyes. Jak to u niej bywa, pierwsze skrzypce będzie gra miłość i zawirowania głównych bohaterek. Wszystko toczy się wokół tajemniczego obrazu. Okazuje się, że jedna rzecz może być tak bezcenna, że ludzie są w stanie zrobić wszystko, by tylko zachować dziedzictwo. W drugiej części przenosimy się do czasów współczesnych, gdzie życie Liv komplikuje się za sprawą tytułowego obrazu i domniemanych spadkobierców. Przypadki na drodze bohaterki niejedną osobę załamałyby na dobre, ale jak wiemy, siła jest kobietą. Jak potoczą się losy portretu? Do kogo trafi Dziewczyna, którą kochałeś? I jak wiele mogą zmienić w życiu ludzie, których spotykamy na swojej drodze? Na te inne pytania odpowiedzi szukajcie w tej wyjątkowej powieści z historycznym tłem.

Anna Tabak – Bursztynowy Anioł

Jeśli uwielbiacie powieści o miłości, skomplikowanej, na dodatek osadzonej w polskich realiach, trafiliście na idealną powieść. Anna Tabak, jak młoda autorka jak nikt inny opisuje relacje młodych ludzi, którzy studiują, pracują i miotają się ze swoimi emocjami. Poznajemy Aśkę, szaloną dziewczynę, którą rzuca dla innej chłopak. Niezbyt sympatyczny początek, ale dalej będzie jeszcze bardziej ciekawie. Aśka udaje się do Chorwacji, na zasłużone, spontaniczne wakacje wraz ze swoimi przyjaciółkami, gdzie wdaje się w przelotną znajomość z tajemniczym przystojniakiem. Po powrocie do Polski w jej życiu pojawia się chłopak, z którym spędza coraz więcej czasu. Nieoczekiwanie tajemniczy młody bóg z chorwackiej plaży okazuje się być mieszkańcem Krakowa. Życie Aśki wywraca się do góry nogami. Jak zakończy się bajka współczesnej dziewczyny? Czy warto walczyć o prawdziwą miłość? Dowiecie się tego we wciągającej historii Anny Tabak pt. Bursztynowy Anioł, która z powodzeniem odnalazłaby się w filmowej wersji.

William P. Young – Chata

książkiNa ekrany kin właśnie weszła adaptacja powieści o tym samym tytule. Chata to miejsce związane z ludzkim dramatem, który dotknął rodzinę głównego bohatera. Córka Mackenziego Allena Phillipsa została przed laty porwana i najprawdopodobniej zamordowana. Ostatnie ślady tego zdarzenia zostały znalezione w tytułowej chacie. Bohater otrzymuje list, który jest zaproszeniem do chaty i jednocześnie szansą na zmierzenie się z własnymi demonami. Cała opowieść ma kontekst religijny. Nasz główny bohater spotyka w chacie Boga, pod postacią różnych osób, które być może pomogą mu odnaleźć sens życia i wiarę. Jeden weekend na zawsze odmieni życie tego człowieka, a być może także każdego czytelnika, który sięgnie po tę powieść.

Katarzyna Antos

Komentarze (7)

ewalub

4 lata temu

Z tych propozycji „Chata” to jest pozycja, którą najbardziej chciałabym przeczytać.

pati25

4 lata temu

Ciekawe propozycje książkowe.Warto po którąś z tych książek sięgnąć

Emilly27k

4 lata temu

Nie znam ani jednej z zaprezentowanej książki. Kusi mnie przeczytać książkę autorstwa Anny Rabak- „Bursztynowy Anioł”. Jest taki czas podczas wiosny kiedy przychodzi taka ochota na czytanie.

dulcynea

4 lata temu

Wiosna , jak każda pora roku jest odpowiednia na dobrą lekturę .
Poza „Bursztynowym aniołem” nie czytałam żadnej , chętnie coś z tych proponowanych przeczytam .

Aneczka2015

4 lata temu

Nie znam żadnej z przedstawionych propozycji dlatego chętnie po nie sięgnę 🙂

Tess

4 lata temu

Czytałam już książkę „Chata” i gorąco polecam. Tych innych książek jeszcze nie czytałam ale planuję bo są takie jak lubię.

Danusiate

4 lata temu

Zainteresowała mnie zwłaszcza pierwsza książka. „Chata” też brzmi intrygująco, wokół tej książki zrobiło się ostatnio głośno za sprawą filmu.

Zostaw komentarz