Psychologia

Krzywdzące stereotypy na temat mężczyzn

Krzywdzące stereotypy na temat mężczyzn

Stereotypy ułatwiają nam odbiór otaczającej nas rzeczywistości. Posługując się nimi, porządkujemy wiele spraw. Niestety, bardzo często są dalekie od rzeczywistości. Przedstawiamy krzywdzące stereotypy na temat mężczyzn.

Faceci nie potrafią się zakochać

Owszem, są tacy, którzy boją się zaangażowania i relacje z kobietami traktują bardzo powierzchownie. Wynika to z ich problemów emocjonalnych. Żadna kobieta nie jest w stanie zmienić ich stosunku do związku. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku płci pięknej. Czasem wskutek wychowywania w rodzinie dysfunkcyjnej panicznie boją się bliskości i unikają zaangażowania. Traktują mężczyzn bardzo przedmiotowo. Jednak istnieje spore grono facetów gotowych zakochać się w kobiecie, gdy ta właściwa pojawi się na horyzoncie.

Mężczyźni nie są wierni, wykorzystają każdą okazję do skoku w bok

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety zdradzają. Zależy to od wychowania, wyznawanych wartości oraz jakości związku. Jeśli wasza relacja układa się wzorcowo, on ceni wasz związek i nie chce cię stracić, to cię nie zdradzi, nawet jak pojedzie w delegacje z koleżanką z pracy.

Mężczyźni krytycznie oceniają wygląd kobiet

Owszem, faceci to wzrokowcy, którzy zwracają uwagę na wygląd kobiet.  Wybierają dla siebie tę, którą postrzegają jako atrakcyjną. Jednak wcale nie są aż tak krytyczni. To inne kobiety prędzej wbiją ci szpile, aby uleczyć własne kompleksy. Jednemu facetowi będą podobały się brunetki z małym biustem, bo jako nastolatek widział przyjaciółkę swojej matki w stroju kąpielowym, miała ona czarne włosy i małe piersi, wydała mu się wówczas atrakcyjna i tak ukształtował się jego gust. Drudzy będą zwracać uwagę tylko na blondynki z wielkim biustem, bo ich pierwsze doświadczenia związane z fascynacją damskim ciałem dotyczyły jasnowłosej sąsiadki z biustem w rozmiarze 70 F.

Faceci nie są wrażliwi

Często dużo gorzej znoszą twoje uwagi dotyczące seksu, bo są bardzo wrażliwi w środku, choć nie chcą tego dać po sobie poznać. Na zewnątrz wydają się pozbawieni emocji, twardzi, a w środku nie radzą sobie z większością z nich. Zobacz, że gdy zasugerujesz swojemu facetowi, że chciałabyś, aby dzisiaj pieścił cię delikatnie, to on uważa, że zarzucasz mu brak delikatności. A ty po prostu masz dziś wrażliwe piersi, więc wyjątkowo potrzebujesz delikatności. Fakt, że mężczyźni odbierają takie słowa jako atak, wynika z ich wrażliwości.

Mężczyźni nie mają żadnych kompleksów

To nieprawda, może nie opowiadają ciągle o cellulicie, wystającym brzuchu etc., ale często wstydzą się jakiejś części swojego ciała. Najczęściej jest to penis, który jest za mały, za chudy, za krzywy etc. Problemem może też być niewyrzeźbiona klata, łysina, siwiejące włosy, oponka na brzuchu.

Faceci podczas seksu patrzą tylko na własną przyjemność

Większość chce też sprawić przyjemność kobiecie, traktuje to wręcz jako swój obowiązek. Panowie naprawdę bardzo kiepsko czują się, gdy sami szczytują, a partnerka nie. Uważają, że nie stanęli wówczas na wysokości zadania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *