Sekrety kosmetyków Uroda

Krem pod oczy i… – czyli sposoby na zmarszczki wokół oczu

sposoby na zmarszczki

Dobry krem pod oczy to podstawa walki ze zmarszczkami dookoła oczu. Pamiętajmy jednak, że działanie kosmetyków możemy znacząco wzmocnić, jeżeli zastosujemy kilka dodatkowych rozwiązań. A zatem – jak walczyć ze zmarszczkami wokół oczu?

Zmarszczki to problem, z którym mierzy się bardzo wiele z nas. Choć czasem występują one już u młodszych osób, nie da się ukryć, że zwłaszcza po trzydziestce nasza skóra zaczyna tracić swoją jędrność, przez co na twarzy pojawiają się mniejsze i większe bruzdy. Dla tych z nas, które oczekują natychmiastowych efektów w walce z upływem czasu, powstała cała gałąź medycyny estetycznej. Wiele kobiet nie chce jednak decydować się na ingerencję chirurga – zwłaszcza w okolicy oczu – wybierając w zamian regularne stosowanie odpowiednich specyfików, takich jak kremy, maseczki i pilingi.

Co powoduje zmarszczki? Jak walczyć ze zmarszczkami wokół oczu? Na te pytania odpowiadamy poniżej. Mówimy też o tym, jaki powinien być dobry krem pod oczy oraz w jaki sposób możemy wzmocnić jego działanie.

Zmarszczki – dlaczego powstają?

Pojawienie się pierwszych zmarszczek to moment, którego obawia się niejedna z nas. Do ich powstania przyczyniają się także przyjemne doświadczenia – jak częste uśmiechanie się lub opalanie – ale w dużej mierze wynikają one z niezdrowego trybu życia. Co wpływa na powstawanie zmarszczek?

  • „agresywne” zmywanie makijażu i niezmywanie makijażu przed snem
  • długotrwała praca przed komputerem, połączona z wpatrywaniem się w ekran z niewielkiej odległości
  • brak aktywności fizycznej
  • spożywanie alkoholu i palenie papierosów
  • zła pozycja w trakcie snu (najlepszym rozwiązaniem jest spanie na plecach)
  • dostarczanie organizmowi zbyt małej ilości wody i brak nawilżania skóry

Oczywiście nie nakłaniamy nikogo do unikania uśmiechu, jednakże codzienna dbałość o skórę oraz zapewnienie organizmowi odpowiedniego poziomu nawodnienia to niewymagające sposoby na odsunięcie w czasie wystąpienia pierwszych oznak starzenia. Słowem – najlepsza jest profilaktyka.

Krem pod oczy – profilaktycznie przeciw zmarszczkom

Jednymi z pierwszych kosmetyków, które przychodzą nam na myśl w walce ze zmarszczkami wokół oczu, są specjalistyczne kremy oferowane przez cały szereg firm kosmetycznych. Jaki powinien być odpowiedni krem pod oczy?

Przede wszystkim jego podstawowym działaniem powinno być właśnie wspomniane wyżej nawilżanie. Nieodpowiednio nawilżona skóra traci swoją jędrność, co przyczynia się do szybszego powstawania zmarszczek. Dodatkowo, krem pod oczy powinien także natłuszczać skórę, jednocześnie wzmacniając tworzące je włókna. Może także zawierać dodatek witamin – na przykład witaminy C wspomagającej proces syntezy kolagenu, którego ubytki powodują powstawanie zmarszczek.

Domowe sposoby na zmarszczki – wzmocnij działanie kremu pod oczy

Codzienną pielęgnację kremem warto wzbogacać o kolejne zabiegi. Pamiętajmy, że nie musimy w tym celu umawiać się do kosmetyczki – dodatkową pielęgnację możemy zapewnić sobie samodzielnie, nawet bez wychodzenia z domu. Przeciwzmarszczkowe działanie przypisuje się położonym na powieki plasterkom ogórka, które warto połączyć z nałożeniem na twarz domowej maseczki z oliwy i cytryny albo pasty z kurkumy.

Skuteczność kremu możemy zwiększać także dzięki pilingom, których stosowanie stanowi idealną okazję do dokładnego wymasowania twarzy, co również wpływa na zmniejszanie zmarszczek. Pamiętajmy, że pilingująco działa wiele składników, które mamy w domach – np. płatki owsiane, cukier i miód.

Tekst sponsorowany

Komentarze (10)

ewalub

4 lata temu

Cytryna do ogórka i na oczy? Nie kończy się to podrażnieniami? Szczypaniem?

ela

4 lata temu

Wokół oczu zmarszczki są szybko widoczne, więc już wcześniej warto zadbać o pielęgnację przeciwzmarszczkową 🙂

angie

4 lata temu

Dobry krem pod oczy musi być, przynajmniej przy wieczornej pielęgnacji.

Tna

4 lata temu

Codziennie wieczorem nakładam pod oczy krem

gośka

4 lata temu

Dobre i cenne rady!

aurelia

4 lata temu

Zgadzam się, profilaktyka jest bardzo ważna. Jak będziemy dbać o skórę we właściwy sposób, to mimo wieku zachowamy piękno.

Misia

4 lata temu

Krem pod oczy to podstawa pielęgnacji skóry, już po 20 powinno się zacząć aplikację takiego kosmetyku. W końcu lepiej przeciwdziałać zmarszczkom 😉

aneta

4 lata temu

Super porady, na pewno wypróbuję 🙂

pati25

4 lata temu

Zmarszczki wokół oczu pojawiają się najwcześniej bo skóra w tych okolicach jest cienka,delikatna.Wiele czynników wpływa na powstawanie zmarszczek.Świetne są te domowe sposoby na zmmarszczki.Stosowałam plastry ogórka.Dw razy dziennie używam kremu pod oczy.

Emilly27k

4 lata temu

Zgodzę się z tym co jest napisane w artykule ,że przyczyną zmarszczek może być ułożenie podczas snu. Pojawiają się tak zwane kurze łapki, ponieważ zaraz z rana marszczki pojawiają się i nie wygląda to za ładnie. Stosuje krem pod oczy i pomaga mi w ładnym wyglądzie. Smaruje nim co 2 dni.

Zostaw komentarz