Styl życia

Kredyt na bieżące wydatki może być tani!

Kredyt na bieżące wydatki

Każdy z nas czasem znajduje się w podbramkowej sytuacji. Zepsuty samochód, przeciekający dach, zalane mieszkanie, zakup pianina dla wybitnie uzdolnionego dziecka – to tylko niektóre problemy, z którymi borykają się Polacy. Niestety, mało osób dysponuje na tyle dużymi oszczędnościami, aby pokryć z nich nieprzewidziane wydatki.  Bardzo często pieniądze, które odłożyliśmy, pokrywają tylko część kosztów związanych z remontem domu, zakupem nowego samochodu czy instrumentu dla uzdolnionego muzycznie dziecka. Czy wiesz, że kredyt na bieżące wydatki może być tani?

Kredyt gotówkowy pomoże ci sfinansować bieżące wydatki

W sfinansowaniu bieżących wydatków pomocny może okazać się kredyt konsumencki. Jest on przyznawany bez wskazania konkretnego celu. W rezultacie przyznane nam środki możemy wykorzystać zarówno na zakup nowego samochodu, jak i wykupienie wycieczki na Majorkę. To, jak spożytkujemy pożyczone pieniądze, zależy tylko od nas. Kredyt konsumencki można uzyskać stosunkowo łatwo. Dziś wiele instytucji finansowych udziela go poprzez internet, bez konieczności wychodzenia z domu.  W rezultacie łatwo można ulec magii chwili i pod wpływem impulsu zaciągnąć kredyt na rzecz, której tak naprawdę nie potrzebujemy. Dlatego zawsze warto wszystko dokładnie przekalkulować i zastanowić się, czy będzie nas stać na spłacanie comiesięcznych rat kredytu. 

Jakie warunki musisz spełnić, aby uzyskać kredyt konsumencki?

Jeśli po przeprowadzeniu realnej oceny naszych możliwości finansowych i upewnieniu się, że warto zaciągnąć pożyczkę na wybrany przez nas cel, nadal będziemy chcieli ją uzyskać, musimy spełnić kilka warunków. Po pierwsze, instytucje finansowe udzielają kredytów tylko osobom pełnoletnim, które posiadają pełnię czynności prawnych. Wiele banków jako dolną granicę wieku obiera jednak 21. rok życia. Pożyczkodawcy definiują też górny wiek kredytobiorców, waha się on od 55 do 75 lat.  Kluczową kwestią jest także posiadanie stałego źródła dochodu. Nikt nie przyzna kredytu konsumenckiego osobie, która nie ma stałej pracy.  Instytucje finansowe zawsze oceniają naszą zdolność kredytową, kierując się zaświadczeniem o dochodach. Ponadto z punktu widzenia pożyczkodawcy istotna jest nasza historia kredytowa. Jeśli dotychczas spłacaliśmy raty pożyczki w terminie, to bez problemu uzyskamy kolejną. Gorzej, gdy tego nie robiliśmy, wówczas jesteśmy w oczach instytucji finansowych nierzetelnym klientem.

Od czego zależą koszty kredytu?

Warto pamiętać, że koszt kredytu jest uzależniony od kilku czynników. Tym, o którym wszyscy pamiętamy, jest oprocentowanie pożyczki. W przypadku kredytów konsumenckich jest ono wyższe niż w przypadku kredytów hipotecznych, ponieważ są one przyznawane na krótszy okres czasu.  Do tego dochodzą różne dodatkowe koszty w zależności od tego, z jaką instytucją finansową mamy do czynienia.

Znajdź najtańszą pożyczkę z kalkulatorem kredytów gotówkowych

Kredyty na bieżące wydatki mogą być tanie, jeśli skorzystamy z pomocy fachowców. Większość z nas nie zna się zbyt dobrze na kwestiach finansowych. Usługi profesjonalnych doradców kredytowych stanowią spory wydatek. Na szczęście mamy do dyspozycji profesjonalne serwisy internetowe, już dzisiaj spójrz na https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/. Korzystając z porównywarki ofert i rankingów stworzonych przez specjalistów, wybierzesz dla siebie najtańszą pożyczkę, której spłata nie będzie stanowić dużego obciążenia dla domowego budżetu.

Kalkulator kredytów gotówkowych działa w ten sposób, iż porównuje aktualne oferty poszczególnych banków. Aby z niego skorzystać, musisz wypełnić dane w specjalnym formularzu. Ma on na celu zebranie danych o dochodach oraz sytuacji mieszkaniowej. W oparciu o uzyskane informacje serwis Finanse.rankomat.pl szacuje twoją zdolność kredytową i pokazuje zestawienie ofert 19 banków. Z jego pomocą poznasz wysokość miesięcznej raty i całkowity koszt kredytu dopasowanych do twoich potrzeb i możliwości.  W rankingu uwzględniono szczegóły każdej oferty, możliwe jest także  porównanie dodatkowych parametrów, które interesują nas w sposób szczególny. Korzystanie z kalkulatora kredytów gotówkowych jest naprawdę proste, szybkie i intuicyjne. Aby znaleźć dla siebie optymalną ofertę, nie musisz nic płacić.  Portal Finanse.rankomat.pl jest całkowicie bezpłatny. Z jego pomocą w 3 minuty poznasz oferty 19 banków. Czy wiesz, że RRSO tego samego kredytu w różnych bankach często różni się aż o 20%?  Na każdym z etapów kalkulacji możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy konsultanta.  Twoje dane nie zostaną nikomu przekazane, jeśli nie udzielisz na to zgody.

Komentarze (5)

adela

11 miesięcy temu

Ja zawsze szukam dla siebie najtańszej opcji:)

julitka

11 miesięcy temu

Różnice w kosztach kredytu bywają ogromne. Korzystajmy z porównywarek finansowych i oszczędzajmy, gdzie się da:)

agatka

11 miesięcy temu

Zgadzam się, zawsze warto prześledzić różne oferty, by nie brać pierwszej lepszej:)

ninka

11 miesięcy temu

Taki kalkulator to świetna sprawa, zwłaszcza że jest darmowy:)

tini

11 miesięcy temu

Warto korzystać z takich kalkulatorów, by nie przepłacać za kredyt.

Zostaw komentarz