Seks

Kreatywny seks – kiedy warto go wypróbować?

kreatywny seks

Sharon McCutcheon z Unsplash

Seks to niewątpliwie temat, który wzbudza ogromne emocje. Psycholodzy podkreślają, iż wpływa pozytywnie na więź z partnerem i sprzyja budowaniu poczucia bliskości. Ponadto udane życie erotyczne przekłada się na wysoki poziom zadowolenia oraz zapewnia lepszą samoocenę. Interniści z kolei podkreślają dobroczynny wpływ seksu na układ immunologiczny, krwionośny i nerwowy. Erotyczne igraszki mają sporo zalet. Czasem jednak powszednieją, dzieje się tak, gdy do sypialni wkradnie się nuda. Z pomocą przychodzi kreatywny seks. W naszym artykule podpowiadamy, kiedy warto go wypróbować i co w praktyce kryje się pod tym pojemnym sformułowaniem.

Spis treści:

  1. Bogate życie seksualne na początku znajomości
  2. Zanik życia seksualnego – dlaczego zwiększa ryzyko rozstania?
  3. Co zabija namiętność w związku?
  4. Urozmaicenie życia seksualnego
  5. Dlaczego warto sięgnąć po kulki gejszy?
  6. Kreatywny seks. Kiedy warto wdrożyć gry erotyczne?
  7. Poznawanie stref erogennych. Kiedy przydaje się wibrator?
  8. Dlaczego warto sięgnąć po lubrykanty?
  9. Prezerwatywy z wypustkami

Bogate życie seksualne na początku znajomości

Seks na początku związku stanowi naszą codzienność. Zawsze, nawet w te dni, gdy mamy wiele spraw do załatwienia, potrafimy wygospodarować chwilę na erotyczne igraszki. Czujemy się spragnieni swojego dotyku i czułych pieszczot. Seks jawi się jako niezwykle ekscytujące przeżycie, które pozytywnie oddziałuje na nasze samopoczucie i zadowolenie z życia. To zasługa substancji chemicznych, jakie nasz organizm wydziela w fazie zakochania. Z czasem jednak erotyczne igraszki stają się coraz rzadsze. Pary, które niegdyś kochały się codziennie, a nawet dwa razy dziennie, zaczynają uprawiać go raz w tygodniu. Później częstotliwość współżycia spada jeszcze bardziej, aż w końcu życie seksualne zamiera.

Zanik życia seksualnego – dlaczego zwiększa ryzyko rozstania?

Niestety, wiele z nas nie zdaje sobie sprawy, że zanik aktywności erotycznej często oddala od siebie partnerów. Na pierwszy rzut oka nie dzieje się nic złego. Wszak małżeństwa z wieloletnim stażem wciąż wspierają się w codziennych obowiązkach i wyzwaniach. Znajdują czas na wspólną rozmowę, kolację czy miłe słowo pod adresem partnera. Niestety, przyjaźń, choć stanowi cenną wartość w życiu, sprawia nierzadko, że relacja romantyczna traci swój niezwykły charakter. W partnerze wciąż widzimy dobrego człowieka, który posiada ogromny talent i zapał do pracy. Kibicujemy jego zmaganiom zawodowym, ale po drodze ginie gdzieś pociąg fizyczny. Przytulamy się po przyjacielsku, ale brakuje w tym podtekstu seksualnego. Niestety, bez życia erotycznego nie ma relacji romantycznej, której towarzyszy ta specyficzna ekscytacja. Oczywiście, istnieją pewne wyjątki od tej reguły, vide związki osób aseksualnych. Jednak w większości przypadków brak seksu oddala nas od partnera. Może też w pewnym momencie skutkować decyzją o rozstaniu.

Zanik życia seksualnego

Toa Heftiba z Unsplash

Co zabija namiętność w związku?

Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zanik życia erotycznego za każdym razem ma inne podłoże. Jednak na ogół przyczynia się do niego choroba, zmęczenie, nierozwiązany konflikt między partnerami, spadek atrakcyjności jednego z kochanków oraz rutyna. W przypadku tej ostatniej mamy dobrą wiadomość. Choć powtarzalność niepostrzeżenie wkrada się do naszych relacji romantycznych, to urozmaicenie życia seksualnego pozwala ją skutecznie przegnać. W przypadku stanów chorobowych konieczna jest konsultacja z lekarzem i wdrożenie odpowiednich medykamentów. Natomiast zmęczenie często wynika z nierównego podziału domowych obowiązków. Konflikty między partnerami często pozostają nieuświadomione. Czasem nie potrafimy wprost powiedzieć, o co mamy żal do drugiej połówki. W rozwiązaniu tego typu problemów pomóc może psychoterapia par.

 

Urozmaicenie życia seksualnego

Kreatywny seks może przegnać rutynę z naszej sypialni. Gdy tego dokonamy, nasze libido ponownie wzrośnie. Zaczniemy pożądać partnera i dążyć do erotycznych igraszek. Niestety, codzienność sprzyja powtarzalności. Gdybyśmy czasem nie działali na autopilocie, nasz mózg szybko by się męczył i zużywał ogromne ilości energii. Aby temu zapobiec, pewne czynności wykonujemy automatycznie. Np. nie rozmyślamy zbyt wiele przy robieniu kanapek, sprzątaniu mieszkania czy prasowaniu koszul. Niestety, czasem też zaniedbujemy życie erotyczne. Urozmaicenie życia seksualnego może przebiegać na różne sposoby. Czasem warto zmienić coś w swoim wyglądzie. Np. udać się do fryzjera, kupić nową sukienkę czy zestaw koronkowej bielizny, mocniej podkreślić usta etc. Kreatywny seks może opierać się również na wdrożeniu gadżetów erotycznych, testowaniu nowych pozycji seksualnych czy nietypowych miejsc, w których można oddać się zmysłowej przyjemności.

Urozmaicenie życia seksualnego

Womanizer Toys z Unsplash

Dlaczego warto sięgnąć po kulki gejszy?

Kulki gejszy to bardzo przydatny gadżet erotyczny. Zazwyczaj sięgamy po niego dopiero wówczas, gdy pojawią się problemy z nietrzymaniem moczu czy wypadaniem macicy. Tymczasem nie należy czekać, aż wydarzy się coś złego. Dokuczliwym dolegliwościom lepiej zapobiegać, jednocześnie dbając o udane życie seksualne. Kulki gejszy pozwalają na regularny trening mięśni Kegla. Te stanowią rusztowanie dla wielu narządów wewnętrznych, w tym macicy. Ponadto ich niedyspozycja skutkuje mimowolną mikcją. Bardzo często jednak zapominamy o tym, że silne mięśnie dna miednicy pozwalają wspiąć się na wyższy poziom doznań seksualnych. Ich zaciskanie podczas stosunku zapewnia kochankom niezapomniane przeżycia i sprawdza się nawet w związkach z wieloletnim stażem. Specjaliści są zgodni, należy je regularnie ćwiczyć. Trening mięśni Kegla można przeprowadzić w domowym zaciszu. Składa się on z naprzemiennego zaciskania i rozluźniania mięśni dna miednicy. 15-krotne powtórzenie tych dwóch antagonistycznych czynności tworzy 1 pełną serię.  Aby trening wzmocnił mięśnie Kegla, należy go powtarzać 3-krotnie w ciągu dnia. Za każdym razem zarówno zaciskanie, jak i rozluźnianie tychże powinno trwać ok. 5 sekund. Nie można przyspieszać tych czynności, ponieważ ćwiczenia nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Zauważono, że trening mięśni dna miednicy przynosi lepsze rezultaty, jeśli sięgniemy po kulki gejszy. Te w różnych wariantach oferuje sex shop online Gentlelover.pl.

Kreatywny seks. Kiedy warto wdrożyć gry erotyczne?

Szukasz sposobu na urozmaicenie życia seksualnego? Marzy ci się upojna noc ze stałym partnerem i sądzisz, że nie potrafisz go już niczym zaskoczyć? Na szczęście mamy dobrą wiadomość. Wprowadzisz odrobinę pikanterii do waszej relacji, sięgając po gry erotyczne. Często zapominamy o tym, że tego typu zabawy dla dorosłych nie tylko pozwalają się odprężyć, ale też przeżyć coś zupełnie innego i zaskakującego.  Jeśli szukasz atrakcji na kilka wieczorów z rzędu, koniecznie sięgnij po Kartę Egzaminacyjną męża. Jest ona dostępna w formacie A4 i zawiera 40 umiejętności do opanowania. Za każdym razem, gdy ukochany wykaże się jedną z nich, odnotowujesz to na karcie. W związku z tym, iż zadań jest sporo, a zdobyte umiejętności warto szlifować, z pewnością spędzisz z partnerem wiele gorących chwil. Karta Egzaminacyjna męża jest dostępna w sklepie erotycznym Gentlelover.pl. Oferuje on także inne ciekawe gry erotyczne, w tym karty zawierające pozycje z Kamasutry czy kości miłości z pozycjami.

zabawki erotyczne

We-Vibe Toys z Unsplash

Poznawanie stref erogennych. Kiedy przydaje się wibrator?

Długi staż związku sprawia, że podchodzimy do ukochanej osoby jak do miasta, które zdążyliśmy już dobrze poznać podczas licznych wycieczek. Tymczasem w każdym z nas drzemią tajemnice, które dopiero można odkryć. Dotyczy to zarówno strefy mentalnej, jak i seksualnej. Może się okazać, że partner, którego dotychczas postrzegaliśmy jako domatora, marzy o zagranicznej wycieczce. Czasem też partnerka, której ciało uważamy za w pełni znajome, ma wiele nieodkrytych stref erogennych, które można poznać z pomocą wibratora. Gadżety erotyczne stanowią świetne urozmaicenie życia seksualnego. Oczywiście, nie wszystkie wzbudzają w nas jednakową ciekawość. Niewątpliwie wibrator należy do tych zabawek erotycznych, z których można korzystać wspólnie z ukochaną osobą, wzmacniając w ten sposób bliskość w związku. Czasem nie zdajemy sobie sprawy, jak piersi naszej partnerki reagują na delikatne wibracje. Często ona sama jest przeświadczona, że orgazm sutkowy znajduje się poza jej zasięgiem. Wibratory zapewniają  naszemu ciału zupełnie nowe doznania, w tym takie, których nie uzyskamy za pomocą dłoni czy palców.  Dlaczego nie zapewnić sobie odrobinę rozkoszy i dobrej zabawy, sięgając po gadżet erotyczny? Bogatą ofertą zabawek dla dorosłych może się pochwalić sklep erotyczny Gentlelover.pl.

Dlaczego warto sięgnąć po lubrykanty?

Kobiety z powodu wstydu, który je krępuje, rzadko przyznają się, iż czasem przytrafia się im ból podczas stosunku. Lubrykanty to nie tylko sposób na kreatywny seks, ale też świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy nieprzyjemne doznania odebrały nam apetyt na erotyczne igraszki. Czasem stosowanie tabletek antykoncepcyjnych czy antybiotyków powoduje suchość pochwy. Ta pojawia się również wraz z wiekiem, gdy spada synteza estrogenów. Ich niedostateczna podaż prowadzi do produkcji mniejszej ilości wydzieliny pochwowej, czyli naturalnego lubrykantu. Wówczas należy zastąpić go specjalnie opracowaną formułą, która jest bezpieczna dla naszego zdrowia intymnego. Jeśli chodzi o kreatywny seks, to lubrykanty stanowią nieodzowny element, gdy planujemy seks analny. Pary z wieloletnim stażem często chcą wypróbować czegoś zupełnie innego. Miłość grecka stanowi nie tylko silną formę stymulacji, ale też wprawia nas w erotyczny nastrój pełny ekscytacji, ponieważ przełamujemy swego rodzaju tabu.  Lubrykanty, w tym produkty do seksu analnego, zamówisz w sex shopie online Gentlelover.pl.

kulki gejszy

Dainis Graveris z Unsplash

Prezerwatywy z wypustkami

Kreatywny seks wcale nie wymaga od nas wysokiej sprawności fizycznej, nadzwyczajnej gibkości czy wyjazdu w nietypowe miejsce. Czasem, by urozmaicić życie erotyczne, wystarczą prezerwatywy z wypustkami. Ich obecność zapewnia partnerce nietypową formę stymulacji i otwiera ją na moc nowych doznań.  Na rynku znajdziemy nie tylko prezerwatywy z wypustkami, ale też z żelem chłodzącym, który opóźnia u mężczyzn szczytowanie, zwiększając szanse na kobiecy orgazm.

Kreatywny seks niejedno ma imię. Nierzadko w tym zakresie ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia. Pośród wielu sposobów na urozmaicenie życia seksualnego z pewnością znajdziesz metodę, która wzniesie wasz związek na nowy poziom zmysłowej przyjemności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *