Artykuły Moda

Kreacje karnawałowe to nie tylko sukienka!

Kreacje karnawałowe

Alessio Cesario z pexels

Karnawał trwa w najlepsze, a wraz z nim pojawia się mnóstwo okazji do dobrej zabawy. Niektóre z nas będą bawić się na prawdziwym balu. Tego typu uroczystości zazwyczaj odruchowo kojarzą się z koniecznością założenia sukienki. Ta powinna być strojna i efektowna. Sylwester i karnawał to dla wielu z nas nieliczne okazje, aby założyć cekiny czy ubrania z nicią metalizowaną. Tymczasem kreacje karnawałowe to nie tylko sukienka!

Spis treści:

  1. Elegancki kombinezon z dekoltem typu carmen
  2. Kreacje karnawałowe. Elegancka bluzka z koronką
  3. Efektowna spódnica z marszczeniami
  4. Długa marynarka przepasana paskiem

Elegancki kombinezon z dekoltem typu carmen

Kombinezon uchodzi za wymagający element garderoby. Wiele kobiet go unika, bo trzeba go zdjąć podczas korzystania z toalety. O ile zamek znajduje się na wyciągnięcie ręki, a kombinezon nie jest zapinany na haftki, to zazwyczaj można sobie z tym poradzić. W tym sezonie królują efektowne kombinezony z dekoltem typu carmen, które mocno eksponują ramiona. Projektanci stawiają na modele z dekoracyjnymi piórami.

Kreacje karnawałowe. Elegancka bluzka z koronką

Nie zawsze trzeba sięgać po jednoczęściowy element garderoby, aby wyglądać spektakularnie. Doskonale obrazuje to przykład z bluzką koronkową. Ta wygląda dużo bardziej elegancko za sprawą przemyślanego detalu. Można ją zestawić zarówno ze spodniami o fasonie palazzo, jak i ołówkową spódnicą. Kreacje karnawałowe nie zawsze muszą opierać się na cekinach i cyrkoniach. Czasem mogą zachwycać misternie wykonaną koronką.

Efektowna spódnica z marszczeniami

Issey Miyake to jeden z japońskich projektantów, który zachwycił Europejczyków swoimi efektownymi kreacjami. Te w 90% przypadków są czarne, co nie oznacza, że cechuje je nuda i powtarzalność. Dom mody Issey Miyake stawia na spódnice o ciekawych konstrukcjach. Niektóre są dość oryginalnie marszczone. Japońska marka lubi bawić się warstwami. Taka efektowna spódnica sprawdzi się jako jeden z elementów karnacji karnawałowej.

Długa marynarka przepasana paskiem

Długie marynarki w tym sezonie nie wychodzą z mody. W sklepach wciąż króluje krój oversize. Niektóre z nich są na tyle obszerne, że można potraktować je jako sukienkę. Aby nadać im bardziej kobiecą formę, wystarczy sięgnąć po pasek i podkreślić za jego pomocą wcięcie w talii. Ważne, aby dekolt marynarki nie był zbyt głęboki, bo wówczas trzeba pod nią założyć top na ramiączkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *