Artykuły Moda

Kreacje karnawałowe to nie tylko sukienka!

Kreacje karnawałowe

Alessio Cesario z pexels

Karnawał trwa w najlepsze, a wraz z nim pojawia się mnóstwo okazji do dobrej zabawy. Niektóre z nas będą bawić się na prawdziwym balu. Tego typu uroczystości zazwyczaj odruchowo kojarzą się z koniecznością założenia sukienki. Ta powinna być strojna i efektowna. Sylwester i karnawał to dla wielu z nas nieliczne okazje, aby założyć cekiny czy ubrania z nicią metalizowaną. Tymczasem kreacje karnawałowe to nie tylko sukienka!

Spis treści:

  1. Elegancki kombinezon z dekoltem typu carmen
  2. Kreacje karnawałowe. Elegancka bluzka z koronką
  3. Efektowna spódnica z marszczeniami
  4. Długa marynarka przepasana paskiem

Elegancki kombinezon z dekoltem typu carmen

Kombinezon uchodzi za wymagający element garderoby. Wiele kobiet go unika, bo trzeba go zdjąć podczas korzystania z toalety. O ile zamek znajduje się na wyciągnięcie ręki, a kombinezon nie jest zapinany na haftki, to zazwyczaj można sobie z tym poradzić. W tym sezonie królują efektowne kombinezony z dekoltem typu carmen, które mocno eksponują ramiona. Projektanci stawiają na modele z dekoracyjnymi piórami.

Kreacje karnawałowe. Elegancka bluzka z koronką

Nie zawsze trzeba sięgać po jednoczęściowy element garderoby, aby wyglądać spektakularnie. Doskonale obrazuje to przykład z bluzką koronkową. Ta wygląda dużo bardziej elegancko za sprawą przemyślanego detalu. Można ją zestawić zarówno ze spodniami o fasonie palazzo, jak i ołówkową spódnicą. Kreacje karnawałowe nie zawsze muszą opierać się na cekinach i cyrkoniach. Czasem mogą zachwycać misternie wykonaną koronką.

Efektowna spódnica z marszczeniami

Issey Miyake to jeden z japońskich projektantów, który zachwycił Europejczyków swoimi efektownymi kreacjami. Te w 90% przypadków są czarne, co nie oznacza, że cechuje je nuda i powtarzalność. Dom mody Issey Miyake stawia na spódnice o ciekawych konstrukcjach. Niektóre są dość oryginalnie marszczone. Japońska marka lubi bawić się warstwami. Taka efektowna spódnica sprawdzi się jako jeden z elementów karnacji karnawałowej.

Długa marynarka przepasana paskiem

Długie marynarki w tym sezonie nie wychodzą z mody. W sklepach wciąż króluje krój oversize. Niektóre z nich są na tyle obszerne, że można potraktować je jako sukienkę. Aby nadać im bardziej kobiecą formę, wystarczy sięgnąć po pasek i podkreślić za jego pomocą wcięcie w talii. Ważne, aby dekolt marynarki nie był zbyt głęboki, bo wówczas trzeba pod nią założyć top na ramiączkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *